• Krátkometrážní

U konce s dechem (1960)

Jistý Camusův existencialismus v režijně excelentním, jinak ne příliš konzumním, filmu, u kterého váhám s hodnocením *** a ****.

25. hodina (2002)

Ač se jedná o velice dobré spojení téměř všech zúčastněných herců, vynikající hudby Terence Blancharda a jistě taktéž kvalitní knižní předlohy, těch několik skutečně dobrých scén je spolu pospojováno dosti slabými vazebnými místy, které ve výsledku ředí jinak skvělý požitek z filmu.

Valkýra (2008)

Musím být přísnější. Valkýra je sice dobrá napínavá záležitost, ale očekávání byla větší. Tom Cruise si je se Stauffenbergem vesměs dosti podobný, však herecky je to bída - většinou je jako prkno a dokola oznamuje, že Vůdce je mrtev a Stauffenberga jsem mu ani skoro nevěřil. Jeho manželka vůbec nedostala prostor, takže je tam víceméně zbytečně. Ostatní herci jsou dobří, však přeci jenom jsou to víceméně Briti a trvá tak hodinu si zvyknout na to, že všichni Němci vlastně mluví anglicky. Nemůžu upřít pěkně vybudovanou atmosféru, ale vyšší hodnocení se mi dávat nechce.

Mechanik (2004)

Nebýt u konce onen vysvětlující flashback, spoustu uživatelů by šlo s hodnocením výš. Ačkoli jsem z něho neměl moc radost, je to jediná ne úplně dobrá věc na jinak skvělém filmu, který si u mě plné hodnocení zaslouží. Paranoidní Reznik co zvolil špatně a pociťuje vyčerpávající fyzickou vinu se rázem přesouvá mezi mé oblíbené filmové postavy.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Červený trpaslík měl velice krásný a zároveň smutný konec. Nové díly na něj sice vůbec nenavazují a ani ho nedořeší, ale jsou stále kvalitní a "trpaslíkovsky" prostoupené typickými záhadami. Škoda jen, že míra superoidních hlášek klesla téměř k bodu mrazu.

Synecdoche, New York (2008)

Caden Cotard neumí žít a potřebuje, aby mu na přímce života někdo vymezil ten jeho a pokud možno, tak se vším všudy. Jediné co Caden umí je divadlo - to umí velice dobře. A jeho "přátelé a kamarádi" se tak ještě snaží přetvořit osamělého egoistu do lepšího člověka. Po dlouhé době zase jeden snímek dle mého gusta.

Bláznivá škola (1996)

Geniální Zuckerovy gagy v připitomělém ději. "Přineste nám dvě kotlety s kostí." "A dáte si tu kotletu s kostí nebo bez?"

Duel Frost/Nixon (2008)

Velice dobrá záležitost, však film má moje největší uznání hlavně za perfektní výpravu. Na náležitě přesném vykreslení tehdejší doby se podílí vše, až na nahrávky tehdejších kapel, což ale neznamená, že použitá hudba je špatná či nevhodná. Naopak bych rád vypíchnul pár dramatických tónů z částí filmu, kdy "značně přituhuje". Jinak použité oblečení, vlasy, brýle, kotlety, televizní reklamy, telefony, automobily atd., je tak perfektní, až se mi zdálo, že se Ron Howard vrátil s herci do minulosti a natočil to tam.

Zalknutí (2008)

Laciná a dost nezábavná adaptace mé nejoblíbenější Palahniukovy knihy.

Pochyby (2008)

Méně je někdy více. Krásně a až učebnicově přesně natočený film s nejlepšími herectvími co si za poslední dobu pamatuji. Sestra Aloysius je nejspíše nejlepší role Meryl Streepové vůbec.