• Krátkometrážní

Pařba o Vánocích (2016)

Podle traileru jsem si myslel, že je to komedie přímo pro mě, u které se budu hodně smát, nakonec přišlo celkem zklamání. Průměrná komedie, ze které se určitě dalo vytřískat mnohem více. Škoda, hlavní herecké obsazení mě bavilo.

Proč právě on? (2016)

Parádní komedie na odreagování, spoustu vtípků, u kterých jsem se fakt pobavil. I tak musím říct, že jsem podle hodnocení očekával mnohem víc, ale takový lehký nadprůměr to pořád je.

Kam se poděla láska (1964)

Naprosto průměrný a zbytečný film, kde vyčnívají maximálně tak herecké výkony a úvodní píseň, která byla nominována na Oscara. Kdyby tu nehrála Bette Davis, nikdy se k tomuto filmu ani nedostanu. Ona zde předváděla svůj standard, ale byla jí škoda do takového filmu.

La noia (1963)

Bohužel jediná verze, kterou jsem našel, byla s italským dabingem, což mě mrzelo, ale jinak se jedná o povedené drama, u kterého je pomalejší začátek, ale po chvíli jsem našel v postavách nějaké pochopení a film mě víc vtáhl do děje. Ústřední trojka byla skvělá, Bette tu nedostává tolik prostoru, ale i tak podává dobrý výkon, Horst a Catherine byli do hlavních rolí dobře vybráni.

The Decorator (1965) (TV film)

Bette měla mít svůj vlastní sitcom, bohužel se nikdy nenatočily další díly. Možná je to škoda, protože tenhle pilot nebyl vůbec špatný a Bette předváděla zase jinou polohu a byla tu opět skvělá.

Pustina (2016) (seriál)

Rozhodně nejlepší český seriál, který jsem viděl. Naprosto dokonalá atmosféra, která napodobuje severskou tvorbu, skvělá hudba a stejně tak úžasné herecké obsazení. Zuzana Stivnínová a Jaroslav Dušek byli dokonalí a i zbytek obsazení se do svých rolí naprosto hodil. Nečekal jsem, že Pustina bude až tak dobrá, o to víc jsem byl překvapený a nadšený.

Red Nose Day Actually (2017) (TV film)

Hodně milý návrat k Lásce nebeské. Nejvíce mě pobavil Hugh Grant a Hotline Bling :D

Okresní přebor (2010) (seriál)

Nadprůměrný český seriál s několika nezapomenutelnými hláškami a postavami. Některé díly sice průměrné, ale jako celek Okresní přebor určitě nezklamal.

Život (2017)

Pravda, občas béčkové a předvídatelné, ale to nemění nic na tom, že zábavné. Několik scén dost nepříjemných a některé části velmi napínavé. Musím pochválit také hudbu a herecké obsazení. Za mě 70 %.

Co se vlastně stalo s Baby Jane? (1962)

Bette a Joan. Dvě rivalky, dvě skvělé herečky, se poprvé a naposledy sešly v jednom filmu. Výsledek je více než povedený, je radost je obě sledovat. Pro mě i zajímavý pohled na psychicky nemocnou Jane, Bette ji podle mě ztvárnila hodně věrohodně. K filmu jsem se dostal díky tomu, že jsem si přečetl, že Ryan Murphy bude natáčet sérii Feud a nelituju toho. Bette je jeden z největších talentů, co kdy byl a v Baby Jane to jen potvrzuje.