• Krátkometrážní

Vyšší moc (2014)

Jak jedna událost může zkazit celou dovolenou... Čím víc se film blíží ke konci, tím je depresivnější a dostává se více pod kůži. Rozhodně zážitek, nicméně film bych asi znovu nezkoukl.

Betty Whiteová v divočině (2013) (TV film)

Betty je okouzlující všude a jelikož je známá její láska ke zvířatům, není se čemu divit, že podobný pořad vznikl. Pěkný dokument především o velkých kočkách :)

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Z filmu jde cítit Woodyho styl, potěší i herecké obsazení, jen mi tentokrát nepřišel až tak moc okouzlující jako jeho předcházející počiny, které jsem viděl. Pořád se ale jedná o příjemnou jednohubku.

Atlantis (2013) (seriál)

Miluju filmy a seriály zabývající se Atlantidou. Tenhle je sice takový "cheesy", ale některé díly se povedly. Připomíná mi moje dětství, kdy jsem sledoval podobné seriály jako Xena, Hercules, Pán šelem apod. Druhá řada na tom byla podstatně líp a už se jednalo o velmi dobrý seriál, s dobrým dějem, herci a hudbou. Především předposlední díl byl vynikající. Jen škoda toho otevřeného konce. Ale každopádně nelituji, že jsem Atlantis viděl.

Kniha života (2014)

Spolu s Jak vycvičit draka 2 nejhezčí animák tohoto roku. Krásná animace, výborní dabéři a neobyčejný příběh. Snad takovýchto animáků bude víc :)

Interview (2014)

Myslel jsem si, že na snímku nebude nic víc, než jen ten rozruch kolem něho. Ale on je opravdu zábavný a na hraně, výborná zábava!

Princezna a písař (2014) (TV film)

Pořád čekám, kdy se na ČT objeví nějaká ta hodně povedená pohádka. Tahle nebyla špatná, ale nebyla na ní nic extra. Taková obyčejná milá.

Transparent (2014) (seriál)

Obrovské překvapení. O seriálu jsem se dozvěděl jen díky nominacím na Glóby, nevěděl jsem o čem je, ani kdo v něm hraje, o to víc mě překvapil. Podobná témata nevyhledávám, ale tady je to zpracováno skvěle. Napomáhá tomu i dokonalý Jeffrey Tambor a hudba. První řadu jsem zkoukl během dvou dnů a těším se na další díly!

The World of Stainboy (2000) (seriál)

Už knížka byla typicky burtonovská, seriál je ale snad ještě lepší. Pro fanoušky Tima Burtona povinnost.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Bitva pěti armád je pro mě asi nejslabší díl ze série, ale pořád efektní, zábavné a velkolepé. Hned na začátku začíná jízda, která málokdy poleví. Dost prostoru dostává Tauriel (Evangeline Lilly), která v knize nebyla, ale to vůbec nevadí, protože patří k nejlepším postavám spolu s Bardem. Výborné zakončení výborné trilogie.