• Krátkometrážní

Twister (1996)

Typický katastrofický film, který vyčnívá především sympatickou dvojicí Helen a Billem. Jinak jsou v tomto žánru i lepší kusy.

Modrý blesk (1999)

Podprůměrná komedie s trapnými vtípky, z nichž jich jen málo funguje.

Padesát odstínů šedi (2015)

Na film jsem šel s tím, že to bude absolutní blbost. A sice to není film roku, ale dokázal udržet moji pozornost, několikrát i rozesmát a překvapit. Takže za mě celkem dobrý. A velké plus za soundtrack!!

Dočasný domov (2013)

Jak často se stává, aby se sešlo tolik dobrých mladých herců? Skvělé obsazení často i téměř nezkušených dětí. Jinak i skvělý film, podobná témata mě hodně zajímají a obdivuju všechny ty zaměstnance v podobných domech. Hned jsem si říkal, jak musí být skvělé někomu v podobných situacích pomoci :)

Kód Enigmy (2014)

Z na Oscara nominovaných filmů je Kód Enigmy rozhodně v popředí. Velmi poutavě natočený příběh Alana Turringa, do kterého se převtělil Benedict Cumberbatch. Bylo jen otázkou času, kdy bude nominován na Oscara a tahle role mu přesně sedla. Navíc Keira také předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů.

Léto k nepřežití (2001)

Obrovská blbost, která se musí brát s nadhledem. Některé scény jsou ale opravdu hodně vtipné a hrají tu zde dnes velmi úspěšní herci - Bradley Cooper, Paul Rudd, Amy Poehler, Elizabeth Banks... Film propadl, ale stal se z něj jakýsi kult a tak není divu, že se teď po 14 letech natáčí seriál, prequel a původní herci si zopakují své role :D už i v tomhle jde vidět, jakej to je úlet.

Divočina (2014)

Působivá cesta Cheryl Strayed, kterou výborně ztvárnila Reese. Flashbacky dobře zapadly do filmu a o to víc mi pak přišla její cesta uvěřitelnější, že vás donutí alespoň trochu přemýšlet.

Pořád jsem to já (2014)

Julianne v jedné ze svých nejintenzivnějších rolí, věříte jí celý průběh nemoci. Všechna ocenění jsou naprosto zasloužená, Julianne je výjimečná herečka. Navíc ani film jako celek nezklamal.

The Pinkprint Movie (2014)

Neobvyklá Nickina poloha a k tomu povedený vizuál. Pro fanoušky povinnost.

Björk: Biophilia Live (2014)

Další skvělý koncert úžasné Björk. Někdo tak kreativní se jen tak nevidí.