• Krátkometrážní

To nejsi Ty (2014)

Velmi silný film, který se věnuje nyní velmi aktuálnímu tématu, ALS. Naprosto úžasné Emmy a Hilary, kvůli kterým je film ještě lepším. Příběh sám o sobě je ale také velmi dobrý, občasný humor je zde velmi vkusný. Takhle si představuju film, který je v podstatě i dost depresivní.

Mikra Anglia (2013)

Film je sice trochu rozvláčný, ale i tak dokáže dostatečně zaujmout. Krásné záběry na moře a přírodu, skvělé hlavní představitelky. A i přes svou délku mi téměř nic nepřišlo navíc, všechno do sebe hezky zapadalo a vytvořilo tak velmi hezký celek.

Elaine Stritch: Shoot Me (2013)

Protivná, otrávená, nesympatická, vtipná, okouzlující. Taková uměla být Elaine Stritch. Dokument skvěle zachycuje její nálady a přináší výborný pohled na tutu výjimečnou ženu.

Mandarinky (2013)

Od Mandarinek jsem nečekal, že budou až tak dobrým filmem. Výborné komorní drama, které zachycuje dva nepřátelé pod jednou střechou. Zabijí se nebo k sobě najdou nějakou cestu?

Suddenly It's Magic (2012)

Taková pohádka, ale na mě příliš moc sladká. Příliš klišé a podivných postav a dialogů. Ale hlavní pár je dobrý.

Zabít člověka (2014)

Co dělat, když vás někdo terorizuje a nikdo s tím nic nedělá? Udělali byste to samé? Myslím, že téměř každý bude soucítit s hlavním hrdinou. Velmi zajímavé téma.

Rak haeng Siam (2007)

Další výborné thajské romantické drama. I přes dlouhou stopáž se téměř nenajde chvíle, kdy by film nudil. Našly by se části, které bych zkrátil, například nějaké scény s Ying, ale jinak se jedná o výborný film, Mario Maurer je skvělý herec.

Khid thueng withaya (2014)

Jedno z nejlepších romantických dramat za poslední dobu. Skvělý příběh, který provází skvělá hudba a hlavní představitelé. Opravdu moc hezký film.

Ida (2013)

Ida svým stylem má rozhodně na to udělat díru do světa. Krátká stopáž je vítána, film rychle uběhne, ale bohužel ve mě mnoho nezanechal.

Smutek a radost (2013)

Více než zajímavé téma, navíc natočeno na základě skutečných událostí. Je až neuvěřitelné, jak jsou lidé zrovna v tomto případě ochotní pomoci a přijmout, že je člověk nemocný. Navíc skvělý výkon Helle Fagralid.