• Krátkometrážní

Montevideo, vidimo se! (2014)

Přemýšlel jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem dal čtyři. Příběh sám o sobě je velmi zajímavý, film je dobře natočený, jen možná trochu zdlouhavý. Největším mínusem byl pro mě Armand Assante. Jeho postava mi přišla hrozně otravná a navíc mi přišlo, že neumí ani pořádně mluvit. Jeho části jsem měl bez titulků a špatně jsem mu rozuměl. Ale jinak se Srbsko za tento film, který poslalo do boje o Oscara, nemusí vůbec stydět.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Jeden z nejlepších animáků tohohle roku. Výborná zábava! A určitě si zaslouží Oscara více než Lego Movie.

Waking Madison (2010)

Mám rád podobná témata a u toho filmu bylo velkým plusem to, že jsem nevěděl co očekávat. Dobré rozuzlení, kterým film vybočuje nad průměr.

Sinister (2012)

Po delší době pořádný horor. Konečně něco, kde je příběh, který vás vtáhne do děje a zajímá vás, co bude dál. Navíc několik dobrých lekaček a o dobrý horor je postaráno.

Líbánky (2013)

Takový trochu psycho, depresivní film. Dobře natočený s velmi dobrým Jiřím Černým, který do své role dal vše. Celou dobu jsem nevěděl, co si myslet a kde je pravda, ale jeho postava byla extrémně psycho, až možná trochu moc.

Newyorská romance (2013)

Keira a Mark jsou povedená dvojka a velcí sympaťáci, kteří naštěstí dokáží utáhnout celý film. Výborný soundtrack a pohodová atmosféra přispěly k příjemnému zážitku.

Klauni (2013)

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Borrtex. Film na úrovni, kterému chybí málo k tomu, aby mě opravdu zaujal. Ale na hlášku "Nedělej blbiny a pojď už šukat" nezapomenu :D

Noc v betonu (2013)

Dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Film zpracovává zajímavé téma, natočeno je to skvěle, ale chybí tomu něco víc. Něco, co by vás přinutilo se s filmem více ztotožnit. Škoda, protože jinak by to mohl být zážitek.

7500 (2014)

Nadějné téma, jen bohužel už o něco horší zpracování. Některé momenty ale stály za to.

Vina Lucie de B. (2014)

Výborný film, který poslalo Nizozemsko do boje o Oscara. Skvělá atmosféra a výkony.