• Krátkometrážní

O Pioneers! (1992) (TV film)

V podstatě film s minimálním množstvím děje, ale tak hezky plyne a září z něho pohoda. Ke konci i překvapil a Jessica Lange nezklamala.

Český slavík Mattoni 2013 (2013) (pořad)

Klasické předávání cen, s nudným průběhem, dobrým moderátorem a pár povedenými vtípky.

Inkognito (2003)

Největším plusem tohoto filmu je obsazení, jinak se klady hledají špatně. Příběh o ničem, takže vás vlastně ani moc nezajímá, jak film dopadne. Někomu se možná může líbit hudba, ale jelikož to není můj styl, tak ani toto mě příliš nepotěšilo. Film jsem zhlédnul jen kvůli Jessice Lange, která tu alespoň měla celkem dobrou roli.

Mr. Morgans letzte Liebe (2013)

Naprosto otřesný trailer, který vlastně prozradí celý děj, takže na film už se ani skoro nemusíte koukat. Ale i tak jsem se podíval a kdybych neviděl trailer, tak bych byl mnohem spokojenější. Ale i takhle se jednalo o moc fajn film s úžasným Michaelem Cainem, zahrál to skvěle. Příběhově nic moc nového, ale film dojme a nenudí.

Welcome to the Family (2013) (seriál)

Celkem nadprůměrný seriál, který toho ale nenabízí příliš nového. Ale možná je škoda, že byl po třech dílech zrušen, nějaký potenciál tam byl a Eva Longoria jako host potěšila.

Sunlight Jr. (2013)

Takový typický festivalový film o rodině ze střední vrstvy. Začátek mi přišel moc zdlouhavý, jinak v podstatě film s malým množstvím děje, který vyzdvihuje Naomi a Matt.

Gravitace (2013)

Výborně natočený film se skvělými efekty, soundtrackem a herci. Příběh občas pokulhává, ale atmosféra a herecké výkony to vynahrazují. A hudba, ta je tu velmi důležitá a velmi dobře použitá. Sandra odvádí svůj nejlepší výkon za celou svoji kariéru. Jedním slovem zážitek.

Bonneville (2006)

Tenhle film se dá jen těžko sehnat, ale nakonec se mi to jaksi povedlo a jsem rád. Příjemný road movie, se skvělou trojicí - Jessica, Kathy a Joan. Film ubíhá a nenudí a i přesto, že nic nového nepřináší, jsem si ho užil, i díky skvělé hudbě.

Arthur Newman (2012)

Arthur Newman je ponuré, občas úsměvné drama, které vás zanutí se alespoň trochu zamyslet. Ze začátku pomalý rozjezd, ale s příchodem Emily Blunt se mi film líbil víc a víc, její postava byla na filmu pro mě to nejlepší. S postavou Colina Firtha jsem se zžil až později, Emily byla přeci jen výraznější. A snad poprvé jsem ji slyšel mluvit s americkým přízvukem, po chvíli mi to i přišlo normální, ale stejně je lepší její původní. Za celkové vyznění filmu a výkony dávám 4 hvězdy.