• Pohádka

Cirkus Humberto - Konkurence (1988) (epizoda)

Epizoda s největším časovým zlomem, kdy nám z malého Vaška vyroste 17letý Václav. Osobně si pořád myslím, že měli najmout ještě jednoho herce mezi Manga a Hanzlíka, nebo Hanzlíka alespoň trochu namaskovat jako mladšího, při bližším pohledu jsou mu vidět vrásky kolem očí i počínající šediny. Jinak se tu dostáváme do zlomové fáze seriálu, kdy do té doby pohodový průběh cirkusu začíná být nahlodáván drobnými problémy, které za pár let vyústí ve velkou finanční krizi. Ještě se tu neřeší Václavův milostný trojúhelník (nebo spíš čtyřúhelník), který pro mě díky nesympatické Němce v roli Vaškovy ženy není moc zajímavý, ale už se tu naťukne. Nicméně kvalita zůstává konstantně vysoká.

Hvězdná brána - Oheň a voda (1997) (epizoda)

Jedna ze slabších epizod 1. řady, celé drama ohledně Danielovy smrti (což se mimochodem stane pro jeho postavu trademarkem) mě nebralo, stejně tak únos kvůli získání bůhvíkolik let staré informace mě nebavil. Příběh zaměřený na postavy, kdy se pomalu ukazuje formující se pouto mezi členy týmu, byl sice dobrý základ, ale nepodařilo se ho moc dotáhnout.

Labyrint - Epizoda 7 (2015) (epizoda)

Mě se tedy zakončení velmi líbilo a s Remešovým chováním nemám žádný problém - chtěl bych vidět, kdo by se v takovéhle situaci choval klidně, kvůli nějakýmu pomatenýmu pedofilovi zemřela spousta nevinných lidí a v takovéhle situaci by snad měl soucítit s rodinou vraha? Je fakt, že by mě dost zajímalo, zda by zašel až k té popravě právníka a určitě pochybuji, že by mu to u inspekce tak lehce prošlo (i když Donutil by musel nést vinu s ním, dobře věděl o Remešově rozpoložení a měl ho z případu odvolat), ale celkově to zakončení bylo dobré, všechny součástky případu do sebe nakonec zapadly. Člověk by řekl, že po minulém díle už toho není moc k řešení (až na nalezení biskupa a Martiny) a přesto tu scénáristé ještě vytáhli z rukávu pár překvapení. Je fakt, že kdyby to člověk pitval podrobněji, tak by se určitě našly nelogičnosti a nevysvětlené jevy, ale hlavní pro mě je zábava a napětí při sledování, což tady nechybělo. Labyrint je pro mě jeden z mála seriálu posledních let, který se opravdu povedl. U dalších řad zatím nevím, ale 1. řada je pro mě jasně na 5 hvězd.

Akta X - Trpělivost (2000) (epizoda)

První epizoda Dogetta se samostatným případem se hodně povedla. 8. série je návratem ke kořenům seriálu, je zde tajemné monstrum, ke kterému postupně zjišťujeme historii, několik dobře zpracovaných scén útoku, atmosféra, otevřený konec (kdy se monstrum zase vrátí?) a navíc se zde vyvíjí vztah Scullyové a Dogetta, v něčem podobný, ale jsou zde i odlišnosti oproti počátku spolupráce Dany s Mulderem. Doggett je samostatná postava s vlastním místem ve struktuře seriálu, ne nějaká laciná kopie Muldera. A to je moc dobře....

Hvězdná brána - Noxové (1997) (epizoda)

Setkání s jednou z vyspělých ras vesmíru, která mohla v seriálu dostat podstatně víc prostoru. Navíc to byla jedna z kultur, která si nebrala servítky a jasně lidem řekla, co si o nich myslí (a byl v tom i pěkný kus pravdy). Ta léčka na Apophise byla z taktického hlediska hrozně nepromyšlená, což vedlo k jedinému možnému výsledku - a Apophis měl slušnou mušku, co? Na druhou stranu jsme viděli i vynalézavost našeho týmu, kdy s minimem prostředků připravili další útok proti nepřátelům (a nebýt Noxů, tak by to snad i vyšlo). Pěkná epizoda.

Hvězdná brána: Atlantida - Přeludy (2006) (epizoda)

Pěkná strašidelná epizoda, kde si jsou členové týmu sami nepřítelem. Konečně jsme se dozvěděli něco z minulosti Shepparda a nejvíc strašidelná byla linie Becketta s léčením mrtvých lidí. Jedna z nejlepších epizod seriálu, alespoň pro mě.

Hvězdná brána - Svatý kámen (1998) (epizoda)

Úvod ke konspiračním epizodám s NID, tématu honby za mimozemskou technologií za jakoukoliv cenu a vlivní lidé v pozadí. Tohle téma se v Bráně průběžně bude objevovat až do konce. Tahle epizoda ale ještě tolik není o těch zákulisních kejklech, ale jde tu o hledání ztracené mimozemské technologie s mimořádnými účinky. Pátrání v podobě SG-1 bylo poutavé a nepostrádalo pár překvapivých zvratů. Skvělá interakce s naším oblíbeným plukovníkem Maybournem.

Walker, Texas Ranger - Odměna (1993) (epizoda)

Skvělý záporák Maxwell v podání Bruce McGilla, který na první pohled působí jak neškodnej strejda a i přes svou záporáckost je to sympaťák, kterýmu se dá i fandit. Je fakt, že jako všichni záporáci ve Walkerovi je ochotný ublížit komukoliv, kdo mu stojí v cestě, kdyby jen nekompromisně šel po zločincích, tak by byl skoro jako Walker (až na bojové umění) a bylo by to více černobílé. Na to ale Walker nehraje, tak to tomuhle dílu nebudu vytýkat...

Labyrint - Epizoda 5 (2015) (epizoda)

Poněkud výplňová epizoda, která se spíše připravuje na závěrečný finish. Linie zdravotní sestry i faráře Kryštofa příjemně gradují, ovšem děj kolem Kováře už tak silný není. Majerova rodinná linka je zde spíš kvůli jeho budoucímu osudu (pro větší sympatizaci diváků hádám), ta linie s dcerou Langmajera byla v 1. řadě slabým článkem. Linie ohledně propojení slovenských zlodějíčků s případem byla ale dobrá, i když to byli zloději, tak pro neznámou holku riskovali život a nakonec ho i položili. Slabší 4 hvězdy...

Labyrint - Epizoda 6 (2015) (epizoda)

Děj nám příjemně graduje a kousky informací do sebe pomalu začínají zapadat. Určitě by se při bližším zkoumání našlo v ději dost děr, ale jsou tu slušné herecké výkony, napětí, vcelku slušná kriminální linka, ani hlavní postavy tady nemají jistotu, že se dožijí konce (to se dnes potvrdilo u třech důležitých charakterů) a ta atmosféra tajemna tu dost funguje i při opakovaném zhlédnutí. V posledních letech těch povedených kriminálek u nás nebylo mnoho, první řada Labyrintu pro mě patří na ty první příčky.