Oko 3 (2005)

Jednoduchý horůrek, který působí dojmem, že zhruba v půlce se rozhodl vykašlat na scénář a tvůrci začli improvizovat a sázet šílené scény typu té s basketbalovým míčem nebo závěrečným světem duchů. Vážně se tento film opravdu nedá brát, ale díky stopáži se to dá snést, ale asijských hororů je bezpočet a kvalitnějších, takže tohle spíš nebrat.

Strašáci (1988)

Zezačátku příjemné béčko na pomezí akce a hororu, ale v druhé půli jen natahovaná nuda s mizející atmosférou.

Chamtivost (1924)

Výborný a epický velkofilm hned s několika antihrdiny. Narozdíl od Bláhových žen Von Stroheim ukazuje talent pro naturalismus a skličující scény. A během těch 240 minut jsem se ani nestihl nudit.

Frigo, oběť krevní msty (1923)

Bez mučení přiznávám, že patřím mezi menšinu, které Frigo na mašině nudil. Sice mě nadchli atletické výkony Bustera Keatona, ale film jsem považoval za zbytečně natahovaný, bez děje a vtipu. V případě Friga, oběti krevní msty sice nejde o nijak zvlášť komplikovaný příběh, ale je na něj navršeno tolik gagů, že jsem se po celou stopáž bavil. Hlavně úvodní cestování mě rozesmívá ještě teď, když si na něj vzpomenu.

Stávka (1925)

Vítězství formy nad obsahem platí u tohoto filmu dvojnásob. Ejzenštejn se představuje jako talentovaný režisér a hlavně v první polovině hýří vizuální nápady a inovativními vypravěčskými postupy. Škoda, že dějová stránka tohoto filmu je ideologicky schématická, ignorující psychologii postav a další podstatné věci. Kdyby nebylo tak hloupého děje, neváhal bych s plným hodnocením ani vteřinu.

Frigo jako Sherlock Holmes (1924)

Opravdu velmi vtipné Frigovo dobrodružství plné nápadů, honiček a akrobatických kousků.

Poslední štace (1924)

Murnaův pokus o vyprávění příběhu bez mezititulků v době němého filmu vyšel na výbornou. Perfektní práce kamery (úvodní nájezd z výtahu nebo scéna, kdy žena hrdiny objeví, že byl degradován jsou úžasně nasnímány), novátorské režijní postupy a výborný Emil Jannings v hlavní roli nedají na tento film zapomenout nikomu, stejně jako dvojitý konec.

Strašák (1980)

Jednoduchá povídačka o rozbitém zrcadlu. Velmi dobře natočené, ale absence zajímavějšího děje film nudným.

Panenky (1987)

Překvapivě povedený pohádkový horor. Zpočátku jsem očekával hloupé béčko, ale díky té atmosféře pohádky pro dospělé (doslova ;-)) jsem si film opravdu užil. Za zmínku stojí i vynikající triky a velmi slušné herecké výkony.

Světáci (1969)

Film plný nesmrtelných hlášek a geniálně jednoduchého výchozího námětu, který je zde využitý naprosto bravurně (vrcholem absurdity v pozitivním smyslu je pak intelektuálský dialog v Diplomatu ke konci filmu). Herci, režie, scénář jsou famózní a nenápadné otření Oldřicha Nového o rok 48 tomu dodává patřičnou přidanou hodnotu.