• Krátkometrážní

Budoucnost vody (2007) (TV film)

Horské pouště jako Nepál nemám rád. Přelidněné nížiny Bangladéše také ne. Zaujala mě pasáž o této zemi, kde se říká, že tam má být v roce 2050 o sto miliónů lidí víc a budou decimovaní stoupající hladinou moře a záplavami z tajících ledovců v himalájských řekách Brahmaputra, Megana a Ganga. Ty už dnes způsobují erozi v celé oblasti. Během záplav dochází k zatopení čtvrtiny země. Během výjimečných záplav se pod vodou ocitne 70 procent země. Slaná voda prosákne a zničí spodní vodu. Obyvatelé se rozeběhnou do okolních zemí a budou nezaměstnaní. Pobavil mě k tomuto v Bangladéši známému faktu komentář člena vlády: "Alláh nás zachrání, tak to cítíme". Ve skutečnosti je zachrání mum Merkel, která bude potřebovat další pracovní sílu jako náhradu za vymřelé obyvatelstvo neschopné mít více jak jedno dítě na rodinu. Nedávno země Višegrádu Polsko, Maďarsko, Slovensko a Česko odmítli dodatek nového návrhu smlouvy o přijímání uprchlíků náhradou za neúspěšné povinné kóty, protože zde byla věta, že v případě velkých světových událostí budou uprchlíci do EU rozdělování povinnými kvótami.

Carmen Y Carmen (2020) (divadelní záznam)

Shlédl jsem na ČT Art. Líbil se mi druh humoru.

Život a doba královny Alžběty II. (2013)

"V Britské společnosti nad prostým člověkem je pán, nad pánem rytíř. Nad rytířem baronet, pak baron. Nad baronem vikomt. Nad vikomtem stojí hrabě. Nad hrabětem markýz, pak vévoda. Následuje vévoda s královským titulem a vévoda s nárokem na trůn. "

Mimina (2010)

Myslím že cílové publikum budou ženy, což asi napadne každého. Výborný psycholog Jeroným Klimeš říká, že chlap když přijde domu k zobrazované rodině , cítí to jako prudu, protože jediné co může dělat je začít žvatlat s dítětem. Také říká, že obličej dítěte je přitažlivě roztomilý do šesti let a společnost starších dětí vyhledávají už jen ti, které to baví jako vedoucí kroužků, učitelé apod. Řemeslně je dokument zvládnutý dobře i když trochu monotónní.

Budoucnost odhalena (2009) (seriál)

Shlédl jsem několik dílů. Dát vzniknout třídě podlidí napůl člověk, napůl prase by bylo děsivé.

Projekt extrém (2008) (seriál)

Opravdu z toho naskakuje husí kůže. Škoda že není více prostoru poznat pracovníky a jejich motivace, proč mají takováto nebezpečná, jistě dobře placená zaměstnání.

Bojové umění silat (2009) (TV film)

Chodil jsem krátce půl roku na Taekwodo, Wing-tsun, judo, aikido, úvod thajského boxu, ale o silatu jsem nikdy neslyšet Ale vypadá dost vražedně. Skolení nůžkovým kopem je husté.

David Attenborough a obří vejce (2011) (TV film)

O Madagaskaru jsem viděl více dokumentů a domnívám se, že je kvůli megapopulačnímu růstu přírodně odepsaný. Nechápu proč tam ještě jezdí turisté. Poslední lemuři jsou už jen v rezervaci o velikosti fotbalového hřiště. Na odlehlých místech řádí gangy, které farmářům kradou dobytek. V tomto dokumentu se snaží dobrovolníci během 20 let vytvořit lesní koridory na propojení zbytků lesů.