• Krátkometrážní

Ta druhá (2020)

Tato romanticka komedie u me fungovala tim,ze vyvolava mnoho otazek.Potvrzuje nazor psychologu,ze dva stejni lide si ve vztahu obvykle nesednou.Jeden potrebuje hledat inspiraci u druheho.Take je zde tema firemni kultury a otazka moci ve firme.Nahodne setkani hrdinu v letadle vedle sebe je dost umele nasroubovana zapletka.Jestli je vas algoritmus nastaven na zanry ztrestenejsi crazy romcomy ,bude se vam film libit.Prekvapenim pro me bylo,ze Davis Spade hral hlavni roli.Ale libilo se mi jeho umerene chladne podani v protikladu s pro me jako zemniho atrologickeho znamenu nesnesiteknou vzdusnou nerizenou strelou.Hvezdu na vic davam za velke mnozstvi vekni vydarenych vtipnych hlasek.

Zbav nás všeho zlého (2006)

Myslim ze hlavni padouch si neuvedomuje,jake psychicke nasledky jeho ciny na svych obetech mely.V dokumentu se z toho vzpovida jen asiatka a beloch.Ostatni obeti jen mlati prazdnou slamu vzteku a nepusti si nas blize k telu.Kamarad mi jednou rikal, jak je hrozne,ze kdyz porazite a zmrzacite nekoho autem,dostanete velmi maly trest (dnes tedy uz se pristupuje take k financni kompenzaci),ale za zneuiti deti jsou extremne vysoke tresty.Tento postoj cirkve je patrny i v tomto dokumentu. Rekl jsem,ze toto zanecha horsi nasledky nez porazeni autem.Osobne je pro ne zahadou jak muze byt pro zeny sahani na kundu a kuzi tak psychicky devastujici,z toho jde az strach.

Zamilovaný boháč (2020)

Zamilovany bohac je stara romanticka komedie o mladych lidech.Ma svuj jazyk,sex a navic rajcata.

Prokletí ostrova Oak (2014) (pořad)

Shledl jsem 15.dil o nejake potopene lodi a nechci se dotknout tvurcu,ale moc me to nezajimalo.

Mise Titanik (2020) (TV film)

Dobře řemeslně natočeno včetně podmořských závěrů z pětikilometrové hloubky. Je to přehlídka nových technologií. Vedlejší linie je chlápek milující expedice a ekologická linka nového osídlování Titaniku, která je jen naznačena. Pro mě ale omezení zajímavostí tématu a začal jsem se nudit. Prostě zkoumání potopené lodi zahalené mýtem o které se už víme úplně všechno."Některé části Titaniku zchátraly" dozvěděl jsem se novinku. Zaujaly mě tzv. rezavé krápníky složené z bakterii, kterým chutná železo. Minutu ticha nad Titanikem opravdu držet nebudu i když všichni Titanik milujeme.

Naše poslední tango (2015)

Jak se vám bude film líbit bude záležet, jaké máte představy o proporcích ukázek tance tanga z osmdesátek a zbytku. Pro mě byly ukázky zdánlivě nekonečně, ale na druhou stranu jsem chtěl dokument, který nevyžaduje plné soustředění. Je zde mnoho intimních pohledů do osobních životů obou tanečníků. Jejich nekonečný konflikt.Časem dokument ztratí spád a je z toho takový druh soap-opery flashbacků. Nejsilnější chvíle jsou dramatické erotické choreografie od Jo Heim a Flix Monti. Můj celkový dojem je, že životy obou hrdinů jsou takové hořkosladké s tunelovým viděním světa jen přes tango. Což také vysvětluje proč Regová nikdy neměla děti, i když neplodná nebyla. Současným tanečnicím tanga dává radu , aby měly děti dokud jsou mladé, protože tango klidně čtyři roky počká a pak už je pozdě.

Zrcadlení tmy (2020)

Je to takový cestopisný dokument , kde nám Dušek odhaluje svůj vnitřní svět. Raritní záběry jsou plavání s delfíny, ale někde jsou dlouho jen mluvící hlavy, které mě někdy až unavovaly. Je to takové přednáškové turné. Dušek je mi sympatický a jeho skalní fanoušci budou určitě hltat vše co řekne. Blbé je, že se v dokumentu vyskytují samí podobní lidé a chybí opačné názory. Humor se vyskytuje jen v úryvcích představení. Musím ocenit jak inteligentní Dušek velmi dobře formuluje věty a k tomu jim vtiskuje takovou ležérní naléhavost. Vnímání je podle Duška důležitější než myšlení a tak si můžete vyslechnout hlášky jako "Proud života prostě proudí". Když říká že třicet dní v pohodě nejedl, uvědomil jsem si jak málo stačí člověku k životu.

Westwoodová: punková ikona módy (2018)

Pro milovníky módy , fanoušky punku a rocku.Už hůře vhodné pro fanoušky dokumentů, kteří mají rádi více nových odhalení. Dokument nekope moc hluboko a vyhýbá se jakékoli punkové kontroverznosti.

Olympijský park Lipno (2016) (pořad)

Taková letní oddychovka, propagace sportu, celebrity a hezké vzpomínky.

Stoupající hladina (2019) (seriál)

Grónsko na globálním oteplování tedy vydělává. Mělo by se používat spíše sousloví změna klimatu, protože u toho si prý lidé více uvědomují v jakém jsme průseru. Vědci nám o tom marně říkají už 30 let a něco se trochu začíná dělat až teď když většina vědců přešla na nové paradigma, že tedy se asi jako opravdu otepluje. Lidem zesílené bouřky vyplavují sklepy a sucho zemědělcům ničí úrodu. Osobně se domnívám, že zde platí Einsteinovo "žádný problém nemůže být vyřešen těmi, kdo žijí uvnitř systému tohoto problému". Někteří upřímní staří lidé dokonce říkají, že je jim všechno jedno, protože stejně za chvíli zemřou. Někteří dokonce říkají, že póly zamrzají, což je ale tím, že tající voda z ledovců je sladká a ředí vodu slanou. Tento dokument musel asi vyděsit hlavně Holanďany. V kombinaci s prudce narůstajícím počtem obyvatel na Zemi, kteří kvůli novým pastvinám masivně odlesňují půdu a brzo budou chtít mít stejnou životní úroveň jako my, hrozícími válkami o vodu a jídlo, klimatickými uprchlíky, novými viry a konci účinnosti antibiotik apod. se cítím jako krysa v podpalubí, která by chtěla jako první opustit potápějí se loď, ale jiná obydlená planeta ve vesmíru není v dosahu.