Láska je láska (2012) odpad!

Óda na stereotypy aneb rasistický a homofobní film v jednom. Milane Cieslare, gratuluji. Je mi z tebe špatně. A nic na tom nezmění vynikající herecký výkon Anety Krejčíkové a slušná technická kvalita.

Sedím na konári a je mi dobre (1989)

Spolu s Perinbabou to nejlepší od Juraje Jakubiska. Nepochopím, jak něco takového mohlo projít přes schvalovací řízení před sametovou revolucí.

Pérák (2013) (studentský film)

Bývalého nacistu pronásledují vzpomínky, které by nejraději vymazal z paměti. Na krátkometrážní snímek volně inspirovaný animovanými filmy Jiřího Trnky to bylo hodně dobré a Jan Pohan v hlavní roli je výtečný.

V jako Vendeta (2005)

Bohužel zklamání. Film strašně klouže po povrchu, působí studiově (tím špatným směrem) a herci nemají šanci to zachránit. Nechápu, proč to nenatočili Wachowští, když už psali scénář. Na druhou stranu uznávám, že adaptovat grafické romány Alana Moorea je těžký oříšek. Zatím to vyšlo pouze Zacku Snyderovi a jeho Watchmenům (ultimate cut).

Vedlejší účinky (2013)

Tady zkrátka funguje všechno. Precizní scénář, režie, kamera a k tomu geniální herecký koncert Rooney Mary.

Beowulf (2007)

Mělo to být hrané.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tak bohužel. Čekal jsem jsem burtonovskou hříčku s nápady a zatím je to průhledná moralita o důležitosti rodiny. A to tlusté dítě bylo s prominutím odporné. Radši bych si klidně pustil Temné stíny. Opravdu potěšila snad jen Elfmanova hudba, která nikdy nezklame.

Nová noční můra (1994)

Wesi, ty jsi zatracený génius. Tvoje poslední Noční můra nemohla skončit lépe. A perfektně sis připravil půdu pro Vřískoty. A ten malý kluk - kam se hrabe Danny z Osvícení...

Bez doteku (2013) odpad!

Je mi to moc líto, ale bohužel musím udělit nejnižší hodnocení. Bez doteku nefunguje snad ve všech ohledech, výjimkou je snad pouze herecká kreace kreace Ondřeje Malého, ale to je na film málo. Po celou dobu projekce jsem měl pocit, že se stříhalo až příliš. Film působí torzovitě a jakoby nedodělaně. Dialogy jsou strašlivé a někteří herci s nimi měli velké problémy. Ani jedna postava mi nebyla sympatická, prakticky všechny mi byly ukradené a bohužel i hlavní hrdinka. Ty "erotické" scény mi přišly, že jsou tlačeny příliš na pilu. Pak mi vadilo, že herci, kteří byli představeni na premiéře, tak se ve filmu pouze mihli ve dvou, max. ve třech záběrech (Jan Komínek). Dále jsme řešili kauzu "sádra" a ani tam to nebylo uspokojivé. Ani technická stránka nebyla úplně fajn, někdy jsem měl pocit, že sleduju amatérský film. A bylo by toho víc, ale tohle jsou základní body. Takže de facto jediná pozitivní věc, kterou jsem si z Bez doteku odnesl, s filmem vůbec nesouvisí: Jirka Kocman je fakt hezký kluk.

96 hodin (2008)

Komando 21. století.