Orange Is the New Black - Série 5 (2017) (série)

Hodně mě potěšilo, že tvůrci vyhradili pro vzpouru celou jednu sérii, po dokonalé čtvrté však muselo nutně přijít zklamání. Děj se až příliš soustřeďuje na nezajímavé postavy a celkem často se vyskytnou nějaké nelogičnosti a tak... Stejně jsem se však celkem slušně bavil a některé postavy jsou pořád super a celou sérii hodně pozvedly. O něco lepší, než třetí série, ale ten rozdíl není nijak podstatný. 7/10

Padesát odstínů temnoty (2017) odpad!

Nevím proč jsem to viděl. V konečném důsledku je ale výsledek stejný jako kdybych to neviděl, ten film totiž neměl nic, čemu by se dalo říkat děj.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Viděno s naprosto příšerným dabingem, který zněl jako kdyby ho sesmolili za jeden den (a možná to tak skutečně bylo) s výpomocí několika amatérských dabérů, kteří se až doposud věnovali zřejmě jen tvorbě pochybných parodií na youtubu nebo tak něco... Tato skutečnost mohla a nemusela ovlivnit můj názor na film, každopádně... docela průser. Johnny "I'm here just for the paycheck" Depp celkem nechutně přehrává, záporák je většinou až příliš groteskní a čeká na nás i spousta vyloženě trapných vtipů (opět se odvolávám na dabing, v jehož podání byly vtipy nejspíš ještě desetkrát trapnější). Tuhle sérii měli vážně ukončit už dávno.

Pozůstalí - Série 3 (2017) (série)

Neočekával jsem, nechtěl jsem, a ani jsem nedostal nějaké dokonalé zakončení, kde by vše dávalo perfektní smysl, a každá postava dostala plně uspokojivé završení svého příběhu. Oproti druhé sérii je tahle roztříštěnější, nepůsobí už tak soustředěně a uspořádaně, a mě ta neuspořádanost vyhovuje. Jsou to některé z nejlepších epizod, a ani jedna vyloženě slabá. Poslední scéna zafungovala tak jak měla, a dokázal jsem díky ní snadno přehlédnout předcházející drobné nedokonalosti, které mi zážitek trochu kazily. Seriál si prostě až do konce zachoval svou osobitost a odešel na vrcholu, nic víc jsem si ani nemohl přát. 10/10

Přízrak (2017)

Whole lotta ghost, not much of a story, huh? No, hele... Těm, co tohle pěkně po verbalsku odsoudí jako rádoby artsy pičovinu, tentokrát asi nic nebudu vyčítat, sám jsem v tom ze začátku nic jiného neviděl, jenže... Ono to pak tak nějak začalo přesahovat a rezonovat a nakonec to asi odsoudit nemůžu. A asi ani nechci. Ps: Scéna s koláčem byla jednou z nejnapínavějších scén, co jsem za poslední dobu viděl. 7/10

Rick a Morty - Série 3 (2017) (série)

Rozhodně si nemyslím, že by třetí série byla slabší, než první dvě. Nabízí díly, které mají ambice stát se naprostými legendami (Pickle Rick, Ricklantis Mixup), pak několik dalších, které jsou "jen" výborné, a jeden nebo dva, které by se nejspíš daly označit jako výplňové, ale pořád jsou podle mě stokrát zábavnější, než výplňové díly u jiných animovaných seriálů. Čekání na čtvrtou sérii bude nejspíš nesnesitelné, ale věřím, že se plně vyplatí.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Peter Parker potřetí, tentokrát nejspíš nejsympatičtější, navíc i s Iron Manem, takže to už máme sympaťáky dva. Je to zábavné, svižné a navíc je tu i záporák, z něhož jde vážně strach... I když je pravda, že paradoxně jen v momentech, kdy na sobě nemá masku. Nevím zda se mi úplně líbí, co udělali s Flashem či tetou May a spidermanův oblek je možná až moc high tech, ale radost z toho, že se po dlouhé době (konkrétně: počet roků, jenž uběhl od Spidermana 2) zase objevil fakt dobrej film s pavoučím mužem převažuje nad všemi negativy.

The Disaster Artist: Úžasný propadák (2017)

V souvislosti s The Room by mě asi bavilo cokoliv, od nepovedených záběrů (kterak by se vlastně asi dalo označit celé veledílo) až po hudební remixy, ale plnohodnotný a dobře zahraný film, který mapuje počátky záhadami opředené legendy známé pod jménem Tommy Wisseau a jeho revolučního vizionářského filmu, to je splněný sen. Mohl teda být splněn i lepším způsobem, ale stejně... Je to splněný sen.

The End of the F***ing World - Série 1 (2017) (série)

První série rozhodně vzbudila hlad po dalších epizodách, což je dobře, vzhledem k tomu, že druhá před chvílí vyšla (i když ta mi taky rozhodně dlouho nevydrží), je fakt krátká, ale stane se tam toho opravdu hodně a character development je úplně boží. Když si vezmu jak nesympatické obě postavy na začátku byly... Každopádně je však zřejmé, že to nejlepší teprve přijde a žádná epizoda mě asi úplně nedostala, takže velice solidních 8/10

The Florida Project (2017)

Lehce frustrující, hodně barevné! Brooklyn Prince je fakt boží. 7/10