Upgrade (2018)

Vážně, vážně, vážně veliké překvapení, které nebylo světově očekáváno, ale o to více překvapilo. Skvěle zvládnuté sci-fi. Nejde dát méně než 5 *****

Sweet Country (2017)

Tak tohle mi vůbec nesedlo, dlouhý táhlý záběry, zápletka je celkem zajímavá ale tam to hasne. Plusem je krásná příroda - 1 *

Očista: Volební rok (2016)

Naštěstí opět pobíhání po ulicích města, ale kvalitou se to vrací spíš k jedničce. Nejlepší díl série je dvojka a to se taky odrazí v hodnocení. Přiznám se, že i přes chyby a nenaplnění potenciálu skvělého nápadu, jsem si všechny tři filmy vcelku užil. Někdo šikovnější než DeMonaco by si s tím vyhrál a dopadlo by to mnohem mrazivější, temnější a hutnější atmosférou než takhle - 2 **

Očista: Anarchie (2014)

Od prvního dílu vidět velký posun, hlavně v přesunu děje do ulic města a novej hlavní zabiják. Chování postav vcelku "normální" a příběh je vlastně - přežít! Pronásledování dvojice s rozbitým autem je plus a dobře zvládnutý, dokonce chvílema přisla husí kůže, když se tam objevovali pronásledovatelé. Největší blbost je teda chlápek s minigunem v kamionu, to je vážně kravina. Očista se ale i v tomhle díle točí pouze a jen kolem vraždění. Žádně rabování, krádeže, ..., nic. Ze všech se stanou jen střílející magoři. I tak ale nejlepší díl série - 3 ***

Očista (2013)

Musím říct, že když jsem se dozvěděl o tomhle námětu na film, tak jsem si to nemohl nechat ujít. 12 hodin nechat lidi legálně dělat co chtějí, jen s malým omezením, je prostě pecka, která stojí za to. Teda stála by, kdyby to nebylo natočeno, tak jak to je. Chápu, že na to byl malý rozpočet, ale i tak by se z toho snad dalo vytřískat něco víc než jen lov bandy boháčů na chudáka bezdomovce. Vlastně v tomhle filmu vyprchává pravá podstata Očisty. Je to vlastně film, kde banda lidí chce někoho zabít - a to je alfa omega spousty jinejch filmů, i když není zrovna legální někoho sejmout, jako tady. Ale co mě nejvíc štve je chování postav. Otec rodiny se chová tak nějak "dle předpisů", ale dcera, máma a syn to je velkej guláš. Syn, který pustí do domu cizince právě v noc očisty, dcera, která nechá jít přítele za svým tátou s kvérem v ruce, máma, která je proti vystrčení zajatce z domu a nechat ho zabít, protože tohle se z nich přece stát nemůže, takový zrůdy - ale vzít si kvér a jít postřílet tu bandu před domem je OK. Jako plus beru "záchranu" sousedy. Ale to co se stalo pak? Proč? To jako teď se budou rok zvesela zdravit, mávat na sebe a pučovat si cukr? Vždyť to zakončení je hovadina! Za nápad 2**

Deadpool 2 (2018)

Už to není romantický film, teď už je to rodinný film! Ještě lepší jak jednička, skvělá a vtipná podívaná, která si dělá srandu ze všeho na co si vzpomene - 5 *****

Avengers: Infinity War (2018)

Dal jsem si dva dny na hodnocení filmu, abych nehodnotil ve finálním afektu, který ve mě film zanechal. Za to co se stalo na konci, tak jsem myslel samozřejmě na odpad, ale po vychladnutí hlavy a uvědomění si, že by to vlastně ve světě, kde je možné vrátit čas, nemusí znamenat takovou pohromu jako to vypadá. Každopádně hodnotím s chladnou hlavou, film měl skvěle vyvážený poměr vtipu, akce, vážnosti a dramatu. Výborně zvládnuté přechody mezi jednotlivými "příběhy", které se navzájem propojovaly. Hodnotím 5 *****

Rampage Ničitelé (2018)

Není to hodnotnej, na oskara aspirující film ... ale pokud se chcete pobavit, duševně vypnou, uklidnit se a přitom vidět velký monstrum a i velký zmutovany zvířata, tak je to přesně to co byste měli vidět - 4 ****

Hrdinové ohně (2017)

Neskutečně silný zážitek z filmu. Bohužel konec filmu, kde herci ve filmu dostali skutečné, reálné, tváře padlých hrdinů, mám trochu rozmazaný, protože někdo začal ve velkém krájet cibuli. I tak ale jednoznačných 5* - *****