Vlk z Wall Street (2013)

Při všech nesporných kvalitách filmu a hlavně Lea jsem nebyla schopná zapomenout na toho skutečného zmetka a jeho spoluzmetky na zabití, bylo mi blujno úplně ze všech! Občas jsem někde četla, že si Scorsese zachovává neutralitu a hlavního "hrdinu" nehodnotí, ale mě připadá, že Belfort tady má být zábavný ultrafrajer, vlastně všechno bylo super a byla to jízdaaaaa! Nemám ráda, když se z katastrof dělají romance á la Titanic a z hajzlů zábavné figurky. Asi je to taky obsazením Lea, Belforta měl hrát sám slizoun Belfort nebo někdo tak plastikově hnusnej jako on. Kdyby aspoň výnosy z filmu šly těm naivním chudákům co těm podvodníkům jejich trapné radovánky pro primitivy platily....

Utajené krásy Itálie (2014) (seriál)

Itálie nádherná, návštěvy zajímavé, Alex je tam trochu moc a občas mi překáží nebo i leze na nervy. Já mám raději cestopisy, kde průvodci tolik nejsou vidět a nekazí nádherné záběry na krajinu. Stačí, že se objevují v záběrech, kde si povídají s lidmi. Ale to je podružné, hlavně jsem se toho tady spoustu dozvěděla a ráda se koukám znovu. Itálie a Francie jsou totiž moje nejoblíbenější země a díky své velikosti a rozmanitosti jak zeměpisné tak historické mě nikdy mě neomrzí!

Ben Hur (1959)

Nádherný film a absolutně nechápu, proč někdo dělá remake. Asi proto, že všechno natočí levně a draho prodá zvědavcům, co se přijdou přesvědčit, že původní verzi nic nepřekoná!

Poznáš muže svých snů (2010)

Pěkný příjemný filmík, který mi jen potvrzuje, že ani 10 hvězd kalibru Anthony Hopkinse nenahradí jednoho pomrkávajícího a koktajícího Woody Allena. I když...Woody nehrál ani v Půlnoci v Paříži...a ta se mi líbila o moc víc! Měla něco navíc, co má asi každý z Allenových filmů a to mi tu chybělo: legrace, nadsázka, napětí, fantaskno, filozofie popřípadě utahování si z ní..... A. taky mi potvrzuje, že Londýn není Paříž ani Řím ani Barcelona, díky které jsem vzala na milost pro mě slabou Vicky Cristinu. Asi na film brzo zapomenu. Ale pořád lepší než 90% romantických srágor, tak hojně navíc reprízovaných v TV!

Za sklem (2016) (seriál)

Nemůžu hodnotit, protože se nemůžu koukat, protože nikomu, ale opravdu nikomu nerozumím a tím myslím NAPROSTO PŘÍŠERNÝ ZVUK A NESROZUMITELNÉ HUHLÁNÍ HERCŮ!!! Takže jsme se dostali od přehnané divadelní přeučilovské výslovnosti starých inscenací a seriálů až na jakési mrmlání jako ze spaní. Pozorovala jsem to často u série Detektivů od svaté trojice a tady jsem fakt ztratila trpělivost. Přitom pro toho, kdo má rád severské a rádobyseverské detektivky (já nee) to nemusí být vůbec špatný počin. Škoda, no, jak říkal Bohuš.

Ptáci (1963)

Četla jsem a viděla jsem kdysi. Kniha je vynikající a film na mě vcelku zapůsobil a tak jsem pak tady tak nějak popaměti dala 5 hvězdiček. Teď jsem viděla znovu a ubírám hvězdu a možná uberu další, ani jsem nedokoukala...U mě film ve zkoušce časem prostě neobstál, Hitchcock to naštěstí neví:-) Hrozně se mi nelíbí Tippi Hedren ani jako osoba ani její ultrakožené hraní, natož pak ten supr účes a maskovitý mejkap. Zkazila mi i Marnie. Vůbec mě iritovala spousta věcí a nebyly to ty staré triky, ty mi přišly spíš roztomilé - naopak právě pro jeho věk jsem film vzala na milost a taky že byl první slavný s vraždícími zvířaty. Ale většina scén včetně snímání a s tím související herecké výkony (konkrétně telefonní budka - to snad není spoiler), kecy, některé další scény.... Daleko víc mě bavily jiné Hitchcockovy filmy (včetně parodií na ně) v čele s Psychem, připadala mi lepší i pár dní předtím odvysílaná Vražda na objednávku, nemluvě o skvělém Oknu do dvora.

Rusalka (1977)

Hvězdičky patří výhradně hudební složce a zámku. Ty by si zasloužily za 5, ale zbytek v čele s Kňažkem a Vašáryovou to pokazil:-).

Rusalka (1962)

Nádherné překvapení! Bez nemožného Kňažka a unylé Vašáryové. Opravdická pohádková krásně strašidelná atmosféra, dokonalý Vodník a ultračarodějnická Ježibaba, krásná Rusalka, u které jsem hned googlila, kamže se taková krasavice mohla proboha ztratit. Na tu dobu překrásně udělané, hodně mi to připomínalo scény z Byl jednou jeden král a nebylo to jen V.Rážem, který tam hrál rybáře a tady prince. No a samozřejmě, TA HUDBA! Ta je nezkazitelná a jako pro mě všechno od Dvořáka, dojemná, nádherná a dokonalá.....

Sunset Boulevard (1950)

Tak jsem to konečně viděla a jsem spokojená. Billy Wilder prostě nezklame, ať točí cokoliv! Výborný, špičkově vyprávěný příběh, perfektní herecké výkony, co víc si přát? Povinně pouštět všem hloupým režisérům!

Frajeři ve Vegas (2013)

Duchny ve Vegas:-) Film natočený čistě pro potěšení čtyř hlavních hvězd, scénář se se "zápletkou" - jestli se to tak dá nazvat - moc nepáral. Když si vezmete, kolik mají USA obyvatel a kolik z nich do kina hvězdné obsazení přiláká i když jen jednou, asi neprodělali. Ale hvězdy nezklamaly, hoši jsou fakt dobří. Robert de Niro tu hrál konečně úplně normálního chlapa, ne mafiána nebo agenta CIA na odpočinku. Nejvíc mi utkvělo v paměti, jak to neskutečně seklo Moragnu Freemanovi v červeném obleku a jak skvěle tančí. Byl nejlepší!