Nikdy neříkej nikdy (1983)

Pro mě snad nejslabší z těch luxusních naleštěných bondovek s exotickými destinacemi, jachtami, diamanty, sošnými krasavicemi....Místy mi bylo trapně za všechny zúčastněné, nejvíc při tangu v kasinu. Kdyby tam nebyly Monaco, Menton, Roquebrune a Villefranche, tak už bych se ani nedívala a vzpomněla jsem si, že tyto pocity jsem měla i když jsem to viděla poprvé. A nezachránil to ani K.M.Brandauer. Basingerová se mi nelíbí a Sean Connery už byl na Bonda opravdu starý. Proti novým bondovkám tam ale aspoň byl nějaký humor, i když občas nechtěný...Často jsem vzpomínala na Muže z Acapulka, tanec Bonda s Domino mi připomínal Kerpofa s Bob St. Clairem tančící v Mexiku:-)

Neuvěřitelné putování (1963)

Kniha byla napsána podle skutečné události! Film musím sehnat. Mám dvě siamky, kluk Chuck Norris je stejný jako tenhle Tao, sestřička Bublinka je bělejší a i ve 3 letech velká jako odrostlé kotě. Remake z r. 1993 jsme sjížděli s holkama pořád. Teď máme dvě kočky a buldočku, tak snad neutečou, myslím, že Brno by pro ně bylo horší než Kanada:-)

Quo Vadis (2001)

Mně se to opravdu líbilo! Viděla jsem i italské zpracování, ale tohle mi přišlo lepší, jak absolutně nemusím polské filmy a miluju ty italské a taky K.M. Brandauera! Knížku jsem četla už dávno, ale po filmu jsem měla hned chuť si ji přečíst znovu. Všechno, co si z knížky pamatuji, tam bylo a postavy byly obsazeny podle mně naprosto přesně, nikdo mě nerušil. Nejlepší mi připadal Nero, ale to je vcelku jasné, je to postava, kde je nejvíc co hrát. Film byl natočený staromódně, to je pravda, ale já jsem starší, staromódní a čím jsem starší, tím míň vidím slovo staromódní pejorativně. Román byl napsaný na konci 19. století a vzpomínám si, že když jsem knížku četla, připadali mi Vinicius a Lygie jako pěkně romantická dvojka, což ve filmu vyznělo přesně stejně a kdo mu to vyčítá je dost vedle. Nevadila mi ani podle některých špatná kamera, nebo naivita. Film měl podle mě především být adaptací knihy, poctou pronásledovaným křesťanům a určitě také katolické víře. A to se mu myslím povedlo. Snad se tomuto románu vyhnou Tarantino nebo Luhrman nebo jiní tolik oslavovaní progresivní režiséři (proti Tarantinovi nic nemám, ale byl by to pěknej krvák!)

Rolling Stones - Hyde Park 2013 (2013) (koncert)

Úžasný koncert, nádherná atmosféra, opravdu závidím všem, kdo tam o tom vlahém letním večeru byli. Rolling Stones miluju, už od základky, takže teda pěkně dlouho....Byla jsem na nich v Brně, dokonce pracovně a málem jsem šla tlumočit setkání s primátorem, bohužel se nakonec našla dočasně ztracená primátorova tlumočnice....Teď na (jejich) stará kolena jsou navíc ještě roztomilí, aniž by jim to ubralo na šťávě.

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Čtyři hvězdičky jsou za období s Vladimírem Čechem, kterého ještě více oceňuji, když občas vidím v repríze, tedy bez nervů. Teď mi to jeho natahování připadá naopak zábavné. Byl opravdu výborný. Nejvíc když začal mavat s těmi svymi čisly, jak zpívá Jarek Nohavica.....Ostatní uvaděči tragičtí. Prý bude nový Milionář, tak doufám, že se tam nenacpe nenažraný Dejdar. Nebo Kostková, Pawlowská a podobné antikoncepční pilulky televizní zábavy....

Riskuj! (1994) (pořad)

Sledovala jsem i kdysi, ale dnes díky opravdu tristní nabídce ostatních televizních KANÁLŮ a zprávám na zvracení na to koukám docela ráda znovu. A někdy se i zasměju, jako nedávno, když tam byli tři tak blbí soutěžící, že to bylo k neuvěření. Slečna dokonce umístila Mekku do Izraele. Rosák chudák měl co dělat, aby nevybuchl smíchy. Jinak myslím, že je škoda, že zmizel z obrazovky a docela by se mi líbilo, kdyby uváděl nového Milionáře. Nepitvoří se, je kultivovaný a má smysl pro humor.

Vraždy podle Agathy (2014) (seriál)

Nejdřív jsem si přečetla v šalině po cestě do práce článeček k tomuto seriálku, zmiňující SYMPATICKOU hlavní postavu. Jak jsem ji viděla, hned mě napadla věta z Cimrmana: v případě, že tento muž je princezna Zlatovláska, pak myslím, že Karel nepřijel....Tak nesympatickou cosi jsem dlouho neviděla (brzy ji ale trumfla Melíšková v Modrých stínech). Ale první díl se mi docela líbil, viděla jsem v tom - i když možná jenom já - roztomilou karikaturu Vražd v Midsomeru s nesmyslnými spolky a soutěžemi v kdečem a taky těch genderově a rasově vyvážených rychlodedektívek současnosti. Číňan a afroangličan jako vesničtí detektivové? Druhý díl už mě nakrknul svou jednoduchostí a dál se dívat nebudu. Naštěstí v úterý a ve středu je většinou Liga mistrů, tádydádydá!

Ohnivý kuře (2016) (seriál)

Další nosič reklam a platič hypoték zúčastněných hráčů? A stalo se něco Dejdarovi, že se nezúčastňuje? To Suchánek, všudypřítomný na všech kanálech vždy a všude už skoro jako Hitler tu tedy je!

Guns N' Roses - November Rain (1991) (hudební videoklip)

Jéžiš, tak ta teorie v Zajímavostech, že nevěsta byla zastřelena žárlivým Slashem - to je jak ze South Parku! Jinak ten klip je tak roztomile patetický! A to poslední sólo, mňam, Svatební pochod naruby!