Díra u Hanušovic (2014)

Má to takové uloudané tempo, ale i pár dobrých hlášek a výbornou pointu. Takové hezké okénko do té naší české zemičky. V jednotlivých postavách jsem poznal hodně lidí z mého okolí. Měšťákům to asi moc neřekne.

Vdovy (2018)

Dobře natočený film, uvěřitelný. Nějaký ten zvrat, i nečekaný. Herecké výkony dobré, neoslní ani neurazí. Jen to tempo mě dost štvalo. Strašně se to táhne, jeden z těch filmů, u nichž vytáhnete mobil a odehrajete si pár her sudoku...

Assassin’s Creed (2016)

Jeden z těch lepších filmů podle počítačové hry, ale hra bude vždy lepší než film. Nakonec se příběh, tak nějak ukončil, ale stejně si nemohli odpustit na konec cliffhanger... To by si u těchto filmů podle her mohli odpustit, stejně se jako obvykle druhého dílu nedočkáme.

Kobiety mafii 2 (2019)

Oproti jedničce, hodně velký propad v kvalitě. Všechno je strašně moc zamotané, nedává to moc hlavu ani patu. Dotáhnuté až moc od extrémů. Rychle a zběsile trvalo nějakých šest sedm dílů, než se z toho stal hnůj. Poláci to stihli už v druhém. To se jim musí nechat, neztrácejí čas.

Dokonalá loupež (2018)

Dost dobré rozuzlení, vyplatí se počkat až úplně do konce. Milé překvapení o amerického filmu, že tam není nikdo ani úplný slušňák ani záporák. Přestřelky mezi ex vojáky a šerify jsou zmáknuté výborně.

Poslední semestr (2018)

Začíná to super, zábavně. Bohužel jako většina těchto filmů o umírajícím hrdinovi to pak spadne do melancholického patosu.

Hvězdná brána: Atlantida - Neděle (2007) (epizoda) odpad!

Je to taková jiná epizoda, kde se divák dozvídá něco víc o lidech, které v ostatních dílech sleduje jak likvidují emzáky, zachraňují světy a galaxie. Tady se scénáristi rozhodli rozloučit s jednou z nejoblíbenějších postav v seriálu. Jen si tak říkám, koho ze scénáristů ten herec nasral, protože tohle bylo snad to nejde*ilnější rozloučení, jaké kdo mohl vymyslet.

Jie wen 4: Wan ťie pchien (2019)

V zásadě takový hollywoodský akčňák v čínském pojetí. Čínská propaganda z toho čiší z každého záběru, stejně tak jako ta americká v hollywoodkých filmech. Bohužel, tady tomu chybí ten občasný vtípek a nadhled. Bere se to až příliš vážně a ve výsledku to tomu filmu škodí ze všeho nejvíc.

Priťaženije (2017)

Moc jsem od toho nečekal, ale mile mě to překvapilo. Samozřejmě je to strašně klišoidní a docela předvídatelné. Příběh neříkám, že je o ničem, ale je takový... tuctoidní. Všechno jsme už sto krát viděli jinde a lépe. Ale na film z Ruska jsem byl překvapen kvalitou efektů a vojenskou technikou, co do toho dokázali dostat. Střejda Putin si asi nechal slušně pustit žilou, aby to celé zadotoval. Každopádně, jednoduché sci-fi, u kterého jde zabít čas, když od toho moc neočekáváte.

Last Vermont Christmas (2018) (TV film)

Standardní Hallmark vánoční film. Hned od začátku víte jak to dopadne a samozřejmě vás nic nepřekvapí až do konce. Všichni jsou šťastní, všichni dostanou to, co chtějí. 100% happy end, 100% ammerican dream.