• Rodinný

Agent Smart (1965) (seriál)

Tak tohle je též vzpomínka. Nejvíce mě dojalo, když šel do kin film "Dostaňte agenta Smarta" (Get smart) a v kinoboxu, stejně tak jako v Premiere bylo uvedeno, že film je isnpirován britským seriálem 60. let, který u nás bohužel nikdy neběžel. Ačkoliv Nova odvysílala na přelomu let 1994-1995 kompletní první serii (26 epizod).:-)

Sport Billy (1979) (seriál)

"Sport Billy! Z nebe přiletěl jsi k nám na Zem, Sport Billy, svedeš tu nejeden tvrdý boj se zlem, Sport Billy. Když si vezmeš na pomoc čestné jednání, to Tě pak vždycky mocným kouzlem ochrání.." Tak takhle to před mnoha lety ve vesmíru mého dětství zpíval Standa Hložek. Naprostá kultovka, sympaťák hlavní hrdina i hrdinka, vtipní a hláškující záporáci. Tohle jsem měl zkrátka rád!

Toxický mstitel (1984)

Chocho, konečně jsem se dočkali. Filmový fanoušek, kterému se začne líbit tenhle film, je už nadobro ztracen!

Superman se vrací (2006)

Jak jsem mohl dát 4 hvězdičky? Tohle je tak tři a půl a to ještě ta jedna je z původní hudební motiv. Kddyž začnu u supermana....B. Routh není prostě dostatečnej sympaťák, ani takový herec, aby tuhle roli uhrál. A pak.....při představě L. Luthora v roli K. Spaceyho jsem se třásl nedočkavostí a i když mám Spaceyho velmi rád, tentokrát mě zklamal. Roli Lexe totiž vůbec nepochopil. Neubráním se srovnání s Hackmanem. Lex totiž není chladnokrevný zabiják, který z duše nenávidí Supermana. Je to spíš vypočítavý padouch, který nechodí pro hlášky daleko a Supermana spíš nechápe než čistě nenávidí. V okamžiku Supermanova zabití jsem mu nefandil, zato Hackmanovi jsem zkrátka držet palce musel. Ještě že je tu pár efektních triků na úrovni.

Shrek (2001)

Musím zvýšit hodnocení na 5 *. Oproti dvojce a trojce geniální. Výborné gagy, které dokonce nepohřbívá ani český dabing, který zasazuje reálie a popkulturní odkazy do české kotliny (písničky, "to křoví vypadá jako Halina Pawlovská apod.). K tomu si přidejte skvělé hlášky a výborný soundtrack. A ano, přiznám se, princezna je fakt kus! Konečně někdo pochopil, že animované filmy snesou i dospělý humor a že to vůbec není špatný nápad.