Machři a šprti (1999) (seriál)

Seriál o dospívání v Americe v 80. letech, velmi povedený. Není to tak nostalgické jako Báječná léta, přesto velmi dobré. Dobrá zábava pro lidi, prožívající stejné problémy a pro dospělé, kteří si zavzpomínají rádi na dospívání. Celkem za čtyři hvězdičky. Ta pátá je za úvodní píseň.

Báječná léta (1988) (seriál)

Jeden z nej seriálů o dospívání, jaký jsem viděl. Strasti a slasti dospívání v Americe 50. let? Hned bych tam chtěl žít a vyrůstat tam. Jasně, je to čirá nostalgie i s mravokárným ponaučením, ale některé díly byly vysloveně pouze zábavné. Navíc občasné návštěvy herců jako James Tolkan, či z mladší generace Schwimmer, Ribisi atd. dodávají seriálu další rozměr.

Noční hlídka (2004)

Zatím dávám také jenom tři hvězdičky. nepochybně se jedná o vizuálně úchvatnou podívanou plnou skvělých nových nápadů. Stále ovšem proti knižní předloze razantně pokulhává. Doporučuju vrátit se ke čtení. "knižní" Šimpy

Návrat do budoucnosti III (1990)

První díl byl romantické retro, druhý čistokrevné sci-fi a třetí díl si pohrává s dalším oblíbeným žánrem - westernem. Marty se vydává do roku 1885 na Divoký západ zachránit Doca Browna, který zde uvízl na konci dvojky. Opět dokonalý film, se spoustou vtípků( talíř frisbee, měsíční tanec) A emmet se nám zamiluje..:-) A nesmím zapomenou zmínit výkon Toma Wilsona coby členové rodu Tannenů. Fenomenální zakončení jedné z nejlepších komedií.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Druhý díl kultovní komedie. Tentokrát se podíváme do budoucnosti, do minulosti a pro změnu i do alternativní současnosti. Ač se to zdá k neuvěření, nevzniká z toho žádný guláš a cesty časem jsou provázané a logické (až na pár drobností) a jako celek působí velmi dobře. Dvojka byla točena současně s třetím dílem a jedná se stále o dokonalou zábavu. Michael J. Fox podává asi nejlepší výkon...hraje zde totiž pětiroli (Martyho, Martyho v roce 1955, Martyho ve věku 47 let, svého syna martyho a svoji dceru Marlene).

Návrat do budoucnosti (1985)

Jistě, že už tady bylo snad všechno řečeno, přesto mi dovolte taky říct pár slov k tomuhle filmu. Celá trilogie patří na 100 procent k mým nejoblíbenějším filmům. A troufnu si jej dát přímo na 1. místo v žebříčku. Miluji ji už od dětství a od té doby jsem ji viděl snad bezspočtukrát. Dobrodružství, romantika a cesty časem v geniálním mixu od Boba Galea pod taktovkou vynikajícího Boba Zemeckise s geniální impozantní hudbou Alana Silvestriho. Říkat něco k výkonu M.J. Foxe nebo ke ztvárnění "šíleného" vynálezce E. Browna by bylo nošením dříví do lesa. Takovýhle film se natočí jednou za sto let. Klasika, kult...............dochází mi slova.

Vesmírné komando (1991)

Skutečně asi nejlepší Hoganův film, a jeden z mých oblíbených. Komedie, která si neklade vysoké nároky a stále mě i po letech pobaví. Christopher Lloyd je pro mě vždy záruka zábavy.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Braindead je jedním slovem skvost. Tímto filmem jsem pro sebe objevil Petera Jacksona dávno před Pánem prstenů. Horrorová zombie komedie s hektolitry krve, rozsekanými mrtvolami, a vnitřnostmi. Naprosto úžasné. pro většinu fanoušků, kteří se setkali s tvorbou P.Jacksona až díky Pánovi prstenů poněkud šok. Mluvím ze zkušenosti, poté co jsem film promítl pár kamarádům.:-) Výtečná komedie pro silnější žaludky a Jackson v malé roli.

Spider-Man (2002)

Kombinace Sam Raimi a Spider-man mi přišla neskutečná a lahůdková a film jsem očekával s velkou netrpělivostí a strachem ze zničení předlohy. Sam mě však naprosto potěšil........film je takřka bezchybný, herecké výkony solidní (obzvláště J.K. Simmons v roli J.J.J.) a triky úměrné filmu. zklamalo mě je pár scén a detailů (např tetička May). Jedna hvězdička filmu utekla kvůli tomu. že film působí rozpůleným dojmem. První část - proměna Petera ve Spider-mana, druhá část - boj s Green Goblinem. Po vícerém shlédnutí už se to provazuje líp.

Slunce, úsvit a upíři (1989)

Tenhle film se mi hodně líbil, zpočátku i díky nápadu "hodných" upírů. I když časem mi to přišlo zvláštní. Ale film je dobrej a stojí na výkonech herců, jakými jsou Bruce Campbell v roli mladého Van helsinga a David Carradine v roli Draculy. Příběh je skvěle vypointovaný a plný vtípků.