• Rodinný

Konec básníků v Čechách (1993)

Nechápu to nízké hodnocení. Ale je pravda, že na to koukám s odstupem 27 let a proto mě to vede k hodnocení jaké dávám. Pan doktor Štěpán Šafránek, zbaven iluzí, překročil třicítku a jak už to s příchodem dospělosti občas bývá, padnul na držku a musí si všechno pěkně vyžrat ode dna. A k tomu je svědkem nástupu kapitalismu v Čechách. A to je téma velmi nosné. Nejvíc totiž oceňuju Kleinovu kritiku počátků českého kapitalismu. On totiž satiruje skoro vše, co je na kapitalismu (a nejenom českém) špatně. (A nemyslím tím jen přejmenovávání ulic podle doby), ale ty ostatní nešvary. Pryč je krásné přehledné náměstí, všude reklamní poutače, snaživí podnikatelé a neony. Chcete si zajít na pivo? Pryč je hospůdka se štamgasty, kde Filipovský vyhrával na harmoniku. Mísot ní zaplivaný pajzl plný pochybných existencí a k poslechu vám hrají výherní automaty. Zlodějíčci, podvodníčci a nýmandi bez know how mají pré, a slušní lidi aby lezli kanálama. A v tomto rozpoležení se musí Štěpánek probít existenciální nejistotou a hledáním té pravé. Naštěstí zůstane svůj, a musí to zvládnout sám, protože nepodlehne tomu šílenství a zachová si mravní integritu. Ač bych příběhově snesl, i kdyby se naučil splynout s davem a šel do podnikání v soukromé praxi. Mimochodem první díl, kde si moc nelíbila animace a už vůbec titulní písnička.

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Ženský jsou mrchy, viď Štěpánku? Ačkoliv jsem v minulosti viděl kousky filmů o básnících a hlášky též znám, nikdy jsem je neviděl celé a cíleně. Kříž mi přišel nesymaptický a film takový slizký. Ale ono je to celkem dobrý.

Místo zločinu Ostrava - Ohrožení (2020) (epizoda)

Hřebejka už by měli někam odklidit, ať si režíruje estrády v domovech důchodců. Jedním díle Wlodarczyk napraví reputaci seriálu, aby ji následně Hřebejk pohřbil do hnoje. Fakt ty jeho hrátky nechápu. Ženská se před svým milencem převléká z ručníku do podprdy tak, že si kryje kozy nejdřív ručníkem a pak podprdou? Sakra, chápu, že je Hřebejk vysazenej na prvoúčelovou nahotu, ale tohle je fakt hloupý až to praští do očí...se holka stydí před kamerou, nebo před kolegou, tak to tam bejt nemusí, ne? A boha jeho, co to udělali z Kříže? Z toho šovinistickýho arogantního parchanta z předchozích dílů je najednou ušlápnutej podpantoflák? Vždyť málem lezl do prdele i tý Beretový. A to v dalším díle to zazdili ještě víc. Všude women power a z Kříže absolutní troska, co by bez ženský snad nezvlád ani vylézt z postele. A tak hvězdička za kapitána Lukeše, tu kurvu. :-D A za to, že konečně českej muslim je nevinnej.

Superšéf 24 hodin do pekla a zpět (2020) (pořad)

Pohlreicha mám rád, ale tohle je trapnost nad marnost. Všichni zaměstnanci jsou překvapený, že tam je přestrojený Pohlreich, když tam lítaj lidi s kamerou a se štábem? Ale no tak. A pak ta nechutná komedie okolo. A ptát se na kvalitu restaurace podle fotek z kuchyně zákazníků? Obzvlášť, kdy jsou uvedeny jako "úřednice", to je teda statistický výběr.

Zámek a klíč (2020) (seriál)

V porovnání s geniálním comicsem (který jsem četl před lety) je to bohužel o dost slabší. V posledním díle to fakt působí hrozně, naštěstí to konec zachrání, i když hlavně kvůli feelingu Stranger things. Potenciál, herci a atmosféra jsou slibné, jenže ty změny mě lezou krkem. Scot Kavanaugh černej? Sam Lesser depkař? Ale no tak, snad druhá serie to zlomí. A ten tatík byl pěknej tragéd.

Mizerové navždy (2020)

Akční zábava, jak má být. Příběh jednoduchý, v akšních scénách člověk nesmí hledat fyzikální zákony a pak se bude dobře bavit. Hlášky se sypou, černý kluci válej a Joe Pantoliano je všechny o třídu přehrává.

Místo zločinu Ostrava - Krásné světlo (2020) (epizoda)

Očividně seriál, který se snaží navázat na úspěch Případů prvního oddělení. Bohužel se jedná jen o vykrádačku a k tomu vykrádají ještě labyrint Jirky Stracha...některé scény jsou vizuálně přímo okopírovány. A navíc chování policajtů je fakt šílený...v každým díle jsou fakt sprostý, lezou do míst bez povolení apod. Myslím, že u soudu by s nima každej advokát vyběh.

Na stopě (1985)

Spousta pobíhání, spousta křiku a spousta skvělých herců. Bohužel to dohromady moc nefunguje.

6 underground: Tajné operace (2019)

Ne, že bych u Baye kromě výbuchů čekal taky logiku, ale tady na tom scénáři není logického vůbec nic. I ty akční scény jsou bez smyslu.