• Romantický

Džunkjódžú Takacuki Akira no suisacu - Season 2 (2021) (série)

V pokračování se vezeme na vlně předešlé série, jen zde máme ústředního záporáka. Terauchi Hajime je ústřední dvojici dobrý protipólem a až v průběhu seriálu se ukáže, o co mu vlastně doopravdy jde. Druhá série má z počátku docela dobře našlápnuto, ale v závěru jí předčasně dojde dech a velké finále tak nemá ten správný spád – 3* (7/10) Btw. hudba celkově dodává seriálu atmosféru a za hodně zdařilý považuji i ending.

Forever Love (2023) (seriál)

OK, uznávám, že tahle mini série je z mé strany čisté guilty pleasure. Ústřední dvojici jsem chtěl vidět již v Maid´s Revenge, ale čekal jsem, až bude seriál kompletní a tak nakonec přišel na řadu nejprve tenhle kousek. Ačkoliv je to krátká záležitost s několika herci a minimem scén, nepůsobí to nikterak lacině. Po příběhové stránce je to čínská telenovela s klasickou plejádou záporných a kladných postav. Jediný celkem normálně chovající člověk je kámoš hlavního hrdiny, který tady má dost nevděčnou úlohu a musí se snažit dávat občasnou příběhovou a citovou míchanici nějak dohromady. To, co mě docela překvapilo, byla intimnost některých scén, které bych v čínské produkci nečekal – 3* (6,5/10)

Star Trek (1966) (seriál)

Původní série Star Treku jasně ukazuje, že to, co dělá kvalitní podívanou, není hromada triků, kvanta krve či nekonečné akční sekvence. Příběh je pro mě nosný, i když pár herců pobíhá kolem kartonových kulis, protože má jasné poselství, humor a kvalitně napsané postavy. Mezi mé nejoblíbenější díly patří – Rovnováha hrůzy, Příchuť zkázy, Ďábel v temnotě, Čas amoku, Stroj zkázy, Jablko, Zrcadlo, zrcadlo, Trable s tribbly, Principy moci, Absolutní počítač, Spockův mozek a V mžiku oka – 4* (8/10)

Qie shi tian xia (2022) (seriál)

Co si budeme povídat, Who Rules the World je opravdu velice esteticky příjemná podívaná, která se nijak nepodbízí. Nemá to totiž vůbec zapotřebí. Už od prvního dílu diváka zaujme a jen tak ho nepustí. Jednotlivé souboje jsou působivé a užití CGI efektů do očí moc nebije. Milovníci stylu wu xia budou mít jistě námitky, že tohle wu xia není, ale já osobně s tím problém nemám.**** Díky politickým machinacím, jsme sice zpočátku trochu zahlceni větším množstvím jmen, ale jelikož jednotlivé postavy dostanou v příběhu svůj prostor, tak se v té škále postav dá celkem dobře orientovat. Jsem jen a jen rád, že nejen Yang Yang ale i Zhao Lu Si dostali možnost zahrát i něco jiného – Yang Yang se více usmíval a působil celkově uvolněně a Zhao Lu Si ukázala, že zvládne zahrát i vážnější notu.**** Příběh, který skvěle doplňovala velice zdařilá hudba, se zajímavě větvil a postavil na hlavu nejedno klišé. Jeho závěr pak byl podle mého gusta – silné 4* (8/10)

Star Trek (2009)

Za mě povedená podívaná. Jsem fanouškem původního Star Treku, ale tato nová verze mě baví také. Film má vše – kvalitní postavy, skvělou hudbu i zajímavý příběh - že si jej čas od času rád znovu pustím – 4*

Muž se železnou maskou (1998)

Béčko s hvězdným obsazením a velice zdařilou hudbou. Film má slabší patetické pasáže, ale najdeme zde i  lehčí humor a příběh má celkem švih. Není to sice kousek do hvězdné filmotéky, ale občasné zhlédnutí mě nijak neuráží – 3*

The Lost Tomb 2: Heavenly Palace on the Clouds (2021) (seriál)

Tento Lost Tomb jsem rozjížděl dvakrát. Poprvé jsem sledování vzdal asi u 4. epizody, prostě to nešlo. Wu Xie byl na pěst, ostatní postavy nudně statické (čestnou výjimku tvořil Fatty) a příběh sám o sobě dost fantasmagoroidní. Před časem jsem ale narazil na komentář, který doporučoval překlenout otravný začátek a sliboval od 8. dílu rozjezd celého seriálu. Řekl jsem si tedy, že dám seriálu ještě jednu šanci, protože vždy se v sérii Lost Tomb našla hluchá pasáž a protože byl tohle poslední kousek, který jsem z univerza Grave Robbers’ Chronicles ještě neviděl. Zatnul jsem tedy zuby a dal jsem se do sledování.** Seriál má skvělý a chytlavý opening i ending, ale to, co slibuje, se opravdu nekoná. Celá série Lost Tomb má díry v ději i logice větší než samotná Čína, na to jsem byl jako divák zvyklý, ale vždy to zachraňovala trojice Wu Xie, Zhang Xi Ling a Fatty nebo samotné pasáže v hrobce. Tady to ale jaksi nefunguje. Zmíněná trojice se po rozpačitém začátku sice dá dohromady, ale nějako to prostě není ono. A pátrání v hrobce? Do konce 11. dílu jsem se pořádně ani nepodívali do podzemí a jen se mluví. Bohužel většina rozhovorů je buď totálně zmatená, nebo úplně o ničem. Vedlejší dějové linky jsou tak zbytečné, že vůbec nechápu, proč tam jsou.** I když se seriál přehoupne do své druhé půlky a hlavní hrdinové se dostanou do hrobky, pořád je samotný děj hodně těžkopádný, chybí mu lehkost akce i napětí, kvůli čemuž jsem vždy byl ochotný přimhouřit oko nad nudnějšími pasážemi. Vše se hrozně dlouho rozebírá a mně, stejně jako Fattymu, docházela trpělivost. Ledové prostředí příběhu prostě přimrazilo i samotný děj a atmosféru.** Jediné, co bylo na této sérii překvapivé dobré, byl hudební doprovod. A to nejen openingový a endingový, ale i ten v průběhu celého seriálu. Bohužel to je opravdu málo, aby to nějak zachránilo celkový dojem ze sledování. Všem fanouškům Lost Tomb proto doporučuji tento díl vynechat. O nic nepřijdete a jen si ušetříte zklamání. Nejvíce zajímavé byly poslední dvě minuty před koncem, opravdu ironie par excellence.** Shrnuto a podtrženo – hodně nudného mluvení, nezajímavé až otravné postavy (asi jen vyjma Fattyho) a minimum akce dělá z tohoto dílu nejslabší kousek z celého cyklu Lost Tomb. Jsem zvědavý, jak s celým hodnocením zamává nejnovější chystaný kousek  Tibetan Sea Flower, který je fanoušky přijímán dost rozporuplně – 2* (3,5/10)

Hrbáč (1959)

Hrbáč je nestárnoucí klasickou, kterou si čas od času rád pustím, a sledování mě pokaždé baví. Film má atmosféru, krásnou hudbu, kostýmy i příběh s klasickou plejádou postav, bez kterých by to prostě nebylo ono – zasloužené 4* (8/10)

You Are So Sweet (2020) (seriál)

Lehce nadprůměrná romantika, která splnila svůj účel – pobavila, ale neurazila. Typická plejáda postav, které až na výjimky byly snesitelné, a příběh, který všichni čekáme, ale i tak se na něj rádi znovu podíváme. Líbilo se mi až k neuvěření normální hlavní dvojice jako páru, ale trochu mě točila rivalka v lásce. Shrnuto a podtrženo lehký nadprůměr – 3* (6,8/10)

Open the Coffin (2022)

Upřímně jsem od filmu čekal více času v samotné hrobce, ale i tak to nebylo špatné. Vyšetřování mělo spád a sem tam nějaká ta lekačka mě udržela u obrazovky. Závěr filmu byl překvapivý a myslím, že celý vytáhl tenhle počin zase o kousek výše – 3,5* (7/10)