Domácí péče (2015)

Slušné obsazení,ale výsledkem je pro mě zklamání.hodinu a půl jsem se díval,jak někdo pozvolna umírá,aniž by mě celý příběh něčím zaujal.Navíc mě celou dobu štvali esoteričtí sektáři a film mě tak nějak otrávil a znechutil.Nakonec jsem pochopil,že pokud jsem si chtěl "vychutnat" podobný zážitek,stačilo mi vypnout DVD a ponořit se do vlastního poživota,problém je v tom,že chci na to,co je zapomenout a ne naopak.Nejsem zrovna fanouškem francouzské kinematografie,ale takový snímek Nedotknutelní,to byla jiná káva.

Bláznivá dovolená (2015)

Chvíli jsem se na film díval,nezasmál jsem se ani jednou a zrovna,když jsem se rozhodl,že si radši pustím něco jiného,začala hrát Christina Applegate naplno a od té chvíle jsem se bavil až do konce.Všechny tři hvězdičky jdou za Christinou,kdyby nepředvedla takový výkon,neměl jsem co hodnotit.

Galavant (2015) (seriál)

Nemám,opravdu nemám rád muzikály,ale tahle evidentně levná ujetina mě dostala.Tvůrci si tady dělají legraci skoro ze všeho,včetně sebe samých a to já můžu.Zvlášť "epická" bitva ve druhé řadě se spoustou odkazů na Statečné srdce a Hru o trůny byla výborná,stejně jako kterákoliv scéna s šéfkuchařem a služkou(vyloženě optimistické texty).Škoda,že seriál ukončili,na další řadu bych se určitě podíval.

iZombie (2015) (seriál)

Seriál s jemnými úpravami kopíruje Pushing Daisies,přesto mi přijde,že má požadovanou úroveň.Začal jsem se na něj dívat proto,abych se pobavil a nemusel si u něj pokládat hlubokomyslné existenciální otázky a světe div se,povedlo se.Dostal jsem dobře fungující pohodovou záležitost,která mě dokáže rozesmát,takže jsem téměř naprosto spokojený.Když porovnám,co jsem očekával a co jsem dostal,měl bych dát plný počet*,ale jednu strhávám za nepůvodní námět a za postavu Majora Lilywhitea,která mi spolu se svým představitelem způsobuje lehký nervový tik.Postavou,která mě naopak v seriálu potěšila,je rozhodně Mr.Boss,ten je bezchybný.

Šmejdi (2013)

Dal jsem filmu v hodnocení 4* ne proto,že by byl nějakým způsobem objevný nebo jinak úžasný,ale proto že ukazuje lidskou blbost v celé její nebetyčné velikosti.Všem průměrně inteligentním lidem je jasné jakou kvalitu za jaké peníze dostanou na prodejních akcích,ovšem někteří šetřílkové se nechají třikrát okrást,aby následně nadrženě slintali na přiděleném shromaždišti a těšili se,jak je oberou i na čtvrtý pokus.Hbitě je nám vysvětleno,že ti povětšinou penzionovaní nešťastníci za to nemůžou,protože nejsou schopni ustát nástrahy dnešní strašlivé doby,ale zkuste předběhnout takového bezbranného jedince ve frontě na poště nebo v Kauflandu,garantuji vám,že budete rádi,když nepřijdete k újmě na zdraví...

Prvních 100 (2014) (seriál) odpad!

Po shlédnutí třetí série jsem se rozhodl okomentovat seriál i jako celek. Jde o velkolepou podívanou, které scházejí kvalitní herecké výkony, jakýkoliv scénář a režie. Celá tato záležitost na mě působí jako jedna velká a nepodařená improvizace, což je škoda, protože původní nápad rozhodně nebyl špatný, jenže pak evidentně přestal chodit do práce scénárista a už to jelo. Hercům se nedá v žádném případě upřít snaha, naopak je jí tam tolik, že místy přechází až do křeče. Dalšími záležitostmi, kterých je jednoduše příliš mnoho, jsou patos, heroické pózy a prohlášení a motivační promluvy, kvůli kterým často utichnou i nejzuřivější boje, aby se později znovu rozhořely plnou silou. Na druhou stranu uznávám, že se člověk dozví i věci netušené, jako příklad uvedu, že je možné v primitivních podmínkách se základním nářadím a s použitím trosek z kosmické stanice vybudovat hermetickou místnost za 20 minut. Nejtrapnější postava:Octavia. Nejotravnější postava:kancléř/prorok Jahahááá. Závěrem bych rád dodal,že nejsem zuřivým odpůrcem CW,například seriál iZombie si užívám.

Prvních 100 - Série 3 (2016) (série) odpad!

Paráda! Už se těším na čtvrtou sérii. Ve třetí řadě se tvůrci opravdu překonali a vytvořili dílo, které má barvu, tvar, velikost i konzistenci běžného střevního produktu. Hoši i dívky stále chaoticky pobíhají po lese, někdy je doprovází i pár dospělých, aby bylo vidět, že za ně mají zodpovědnost a přitom se neustále všichni rozpočítávají na hodné a zlé. Naprosto všechno je zoufale předvídatelné a korunu všemu nasadil prorok Jahaháááá se svojí virtuální bohyní. I tak je ale možné, že kdybych byl v prepubertálním věku, asi by mě seriál fakt bavil.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Napíšu pouze krátkou noticku.Pro mě velmi zajímavé téma,ale veškerý možný zážitek byl v zárodku zašlapán obsazením Kennetha Branagha do role Reinharda Heydricha.Soudnost veškerá žádná.Příště by mohl hrát Hitlera Gérard Depardieu.Nedokázal jsem se přes tu totální nepodobnost přenést.

Prvních 100 - Série 2 (2014) (série) odpad!

Tak jsem dorazil i druhou sérii a hvězdičku za nápad, kterou jsem udělil první řadě, dokázala ta druhá pohřbít pod nebývale mohutnou hromadou exkrementů. Scénář nadále okázale ignoruje i elementární logiku a zoufale se ji snaží nahradit množstvím patetických prohlášení. Pravdou je, že přibyly nové lokace a bohužel i počet dílů, ale dialogy mě několikrát dohnaly k přesvědčení, že vnitřně krvácím. Naštěstí se ukázalo, že to byl pouze jakýsi druh fantómových bolestí za buňky, které při sledování seriálu tiše odumřely. Regenerace naštěstí probíhá úspěšně, takže si jako součást trestu za všechno špatné, co jsem v životě provedl, masochisticky pustím i třetí sérii, chudák já...

Občan X (1995) (TV film)

Tak tohle je opravdu lahůdka!Film jsem si doslova zamiloval hned po prvním shlédnutí,od té doby jsem ho viděl už mnohokrát a pořád si drží svoje kouzlo.Nejen,že jde o výborný thriller,ale zároveň ukazuje životní podmínky v Sovětském svazu,což bylo místo,které bych opravdu nerad navštívil,ale mám rád filmy z tohoto prostředí(Unaveni sluncem,Východ-západ).Stephen Rea zahrál totálně přepracovaného šéfa vyšetřovatelů skvěle,ale všechny zastínil Donald Sutherland,na kterém bylo vidět,že ho role fakticky baví.Jeffrey DeMunn se ovšem také nedal zahanbit a v roli Čikatyla byl až odporně přesvědčivý.Za tuhle parádu bych nemohl hodnotit jinak než 5*.