Dexter - Věřte, nevěřte (2011) (epizoda)

U úvodní epizody šesté sezóny jsem se dost dobře bavil, tvůrcům se podařilo pěkně namixovat policejní práci na oddělení vražd, Dexterova životního koníčka a humor, o který se postaral Dexterův středoškolský sraz. Taky jsem si vzpomněl, jak mi před lety seděl v záporné roli Colin Hanks, zatím to vypadá, že se to nezměnilo.

Dexter - Série 5 (2010) (série)

Průměrná známka se u mě sice po dvanácti epizodách dostala na pět kousků, ale některé záležitosti mi byly silně proti srsti. Úvodní díl byl pro mě zklamáním, protože se v něm hrálo na city, a proto se přece na Dextera nedívám. Pátá epizoda zase přinesla spoustu zbytečného materiálu a fungovala jen jako umělé natahování děje. Nejvíc mi ale překážely Dexterovy občasné výlevy citů, které by vlastně neměl vůbec mít. Většinou jsem se ale skvěle bavil, příběh páté sezóny byl dostatečně silný a Julia Stiles mi nelezla na nervy jako zemřelá manželka hlavního (anti) hrdiny.

Dexter - Velká ryba (2010) (epizoda)

Závěrečné epizodě páté sezóny jsem přece jen hvězdičku ubral, protože se mi nelíbilo, kam směřuje Dexterův duševní vývoj. Chyběl mi ten chladný cynik, který by neustále glosoval děj hláškami suchými víc než dno vany v rodině potomků rádžastánských přišelců.

Dexter - Vážný svinstvo (2010) (epizoda)

Pochválil jsem předchozí díl, a hned můžu pochválit i jedenáctou epizodu, přestože mě v jednu chvíli nepříjemně zaskočily Dexterovy romantické nálady. Každopádně jsem se dočkal kvalitní atmosféry vystavěné na fungujícím napětí a přiměřené dávce akce.

Dexter - Na začátku (2010) (epizoda)

Scénárista vynechal otravně zbytečné rozhovory a soustředil se hlavně na to, co dělá Dextera Dexterem, za což jsem mu byl opravdu vděčný. Epizoda tak měla parádní tempo a bavilo mě policejní vyšetřování i cesta dynamického dua za pomstou. Žádná nuda se nedostavila a výborně jsem se bavil.

Dexter - Mladé a neklidné (2010) (epizoda)

Od dílu, jež se z velké části věnoval spíše rodinným záležitostem, které zahrnovaly i prudně drzého fracka, jemuž bych nejradši podstrčil místo toaletního papíru škumpu nebo kopřivu, bych za běžných okolností těžko očekával jakoukoli zábavu, tady na mě ale celek překvapivě dobře fungoval, proto jsem hodnotil pěti kousky.

Dexter - Ber to (2010) (epizoda)

Osmá epizoda sice nebyla tak akční jako předchozí díl, přesto jsem se u ní hodně dobře bavil. Chaseův seminář mi připomněl jeden dávný zážitek, kdy jsem měl možnost sledovat podobné manipulování lidského stáda na akci jedné nejmenované firmy (no dobře, byla to Amway) a zaujal mě i vznik nového dynamického dua.

Dexter - Uzavřený kruh (2010) (epizoda)

I tentokrát jsem si dokázal epizodu v pohodě užít, protože mě tvůrci nezahlcovali zbytečnými hovory o ničem, ale nabídli mi hodně zajímavý děj, ve kterém mě bavily obě hlavní dějové linie, jak ta Dexterova samostatná, tak i nový hlavní případ oddělení vražd.

Dexter - Utlumení vztahů (2010) (epizoda)

To by jeden neřekl, kolik humorných momentů ho čeká u vcelku brutální dvojnásobné vraždy. Předchozí díl byl celkem o ničem, ale u šesté epizody jsem se velmi dobře bavil, měla kvalitní atmosféru, solidní dávku napětí i humoru a velice dobré tempo.

Dexter - První krev (2010) (epizoda)

Pátá epizoda nebyla tak přesvědčivá jako oba předchozí díly, neustálé rýpání se ve vztahu mezi Angelem Batistou a Marií LaGuertou mě fakt nebaví i Dexterovo počínání se omezilo hlavně na zacyklené rozhovory s Lumen, takže jsem se vlastně neměl u čeho bavit a výsledek tomu odpovídá.