LOVEní (2019)

Zřejmě si stále ještě udržuji určitou dávku naivity, protože jsem kdesi hluboko uvnitř doufal, že bych se snad tentokrát mohl dočkat kvalitní české komedie. No, nedočkal... Romantické komedie jsou v určitém ohledu skoro všechny stejné- děj je až děsivě předvídatelný. LOVEní nepatřilo mezi výjimky, od počátku bylo jasné, kdo s kým skončí, přestože se jistě objeví řada překážek, ale s tím jsem už předem počítal. Problém byl v tom, že byl film chvílemi opravdu trapný, to už mi vadilo velice velmi, Evelyn mám rád jako komičku, jako herečka Eva Kramerová je ale hodně nepřesvědčivá, postavu Evy v podání Romany Goščíkové jsem vůbec nepochopil a ke spokojenosti jsem měl hodně daleko, ale... Bajkery a Špindl jsem zodpadoval, tady se mi do toho nechtělo, protože jsem se chvílemi docela bavil, Ester Geislerová zahrála výborně (tik v očním víčku na svatbě byl dokonalý), Jaroslav Plesl mě ve své mini roli totálně odvařil, a svým výkonem mě mile překvapil Jakub Prachař.

Zkažená úča (2011)

Další filmový návrat, u něhož jsem nemusel snižovat původní hodnocení. Zápory: 1) Nemám zrovna v oblibě Cameron Diaz. 2) Herecký projev Jasona Segela na mě působí jako špatný vtip. 3) Tvůrci mohli s Elizabeth mnohem víc přitlačit na pilu. 4) Předvídatelný děj. Klady: 1) Cameron Diaz mě tady až tak neštvala. 2) Justin Timberlake hrál přesně takového buka, za jakého ho považuji. 3) Postava Lynn Davis- za všech okolností sebejistá a rozhodná. 4) Rýpání do maloměšťáckého pokrytectví. I když bych měl k filmu spoustu výhrad, kašlu na ně, protože jsem se dost dobře bavil, a když si vzpomenu, jaké "komedie" nám servírují naši tvůrci...

Neřízená střela (2010)

Své původní hodnocení jsem sice musel s odstupem času lehce korigovat, ale to neznamená, že bych se na druhý pokus nebavil. Opět se u mě projevila slabost pro podivné herectví Billa Nighyho i pro britskou komedii jako takovou, to hezké pro oko ztělesňovala Emily Blunt (a ztělesňovala proklatě interesantním způsobem), zasmál jsem se i s oběma Ruperty a Martin Freeman všechno prozářil svým slizce vyšinutým úsměvem, takže jsem byl znovu spokojen.

Zombieland (2009)

Pamatoval jsem si, že jsem se u filmu před lety dobře bavil, takže jsem se rozhodl vyzkoušet, jestli na mě bude fungovat i dnes. Fungoval. Příběh nebyl nikterak složitý, děj byl místy nelogický, ale i tak jsem byl spokojený. Líbilo se mi celkové zpracování a potěšilo mě i kvalitní herecké obsazení (včetně štěku Billa Murrayho), takže jsem neměl důvod něco na svém původním hodnocení měnit.

Voda pro slony (2011)

Otevřeně přiznávám svou chybu, s těmi dvěma hvězdičkami jsem před časem přestřelil. Opravdu pro mě bylo lahůdkou sledovat, jak Robert Pattinson dokáže jediným výrazem tváře vyjádřit celou škálu emocí. Tipl bych si, že mezi jeho oblíbené filmy patří Zoolander, protože tohle byl ukázkový Magnum. Příběh byl vlastně tradiční americkou lovestory, jen jej tvůrci zasadili do ne zcela tradičního prostředí. Jediným, kdo mě svým hereckým výkonem opravdu zaujal, byl Christoph Waltz v další ze svých maniakálních rolí, ale to bylo všechno. Film navíc ošklivě klame svým názvem, slon se v něm vyskytuje jen jeden a navzdory prohibici nešlo vlastně ani o tu vodu.

International (2009)

Tak jsem musel zase jednou po revizi pokrátit původní hodnocení. Scénář mě nenudil, Clive Owen se řadí mezi herce, na které se těším, a boj proti bezskrupulóznímu kapitálu (a bankám zvláště) mě zpravidla baví, tentokrát měl ale příběh novodobého Dona Quijota a jeho přátel nějaké ty trhliny v logice a já si myslím, že si tvůrci mohli dát přece jen dát víc záležet.

Sedmilhářky - Série 1 (2017) (série)

Když jsem zprůměroval hodnocení po sedmi epizodách, dosáhla u mě první série čtyřhvězdičkového výsledku, což bych po shlédnutí pilotního dílu netipoval ani omylem. Po počáteční nejistotě se děj příběhu velmi pěkně a zajímavě rozvíjel, tvůrci mě stále detailněji seznamovali se všemi hlavními postavami, takže jsem na konci musel uznat, že jsem se až nečekaně dobře bavil a výsledné čtyři hvězdičky jsou za mě hodně silné. 4*+

Šílený rande (2003) odpad!

Nacházím se teď zrovna ve fázi, kdy se vracím k dříve hodnoceným titulům, abych si ověřil, že jsem jim nedal příliš vysoké známky, a napadlo mě, abych zjistil, jestli jsem nějakému filmu, zbytečně neukřivdil. Já bloud! Opravdu jsem znovu absolvoval celou tuhle torturu, a teď lituji toho, že není možné hodnotit ještě nižší známkou. Na tomhle filmu není nic dobrého, herecké výkony byly katastrofální, za scénář by se musel stydět i Mistr Troška a..... A víte co? Už jsem u tohoto "díla" ztratil 2x 86 minut, takže dalším časem už nebudu plýtvat na zbytečný rozbor- odpad! je pro tuto záležitost málo.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Ani tato komedie si po revizi původního hodnocení svou čtvrtou hvězdičku neudržela. Minule jsem asi vytěsnil, že je námět silně neoriginální a asi jsem se i výborně bavil, dnes jsem se příliš nezasmál, navíc mi fakt vadil velmi předvídatelný děj. Situaci nemohl v žádném případě zachránit Ryan Reynolds se svou tradičně tužší mimikou ani typicky ukecaná postava Jeffa Bridgese, nebyla to žádná hrůza, ale průměrná známka bohatě stačí.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Před několika lety jsem film ohodnotil pěti hvězdičkami a dnes jsem musel uznat, že jsem trochu přestřelil a jeden kousek musel pryč. V podstatě šlo o něco jako "bondovku", v níž se tvůrcům nepodařilo využít nabízenou příležitost k vtipným dialogům, což byla škoda, protože by mi pak agent Solo nelezl tak strašně na nervy a agent Kurjakin by na mě pak možná nepůsobil jako Terminátor s chabým softwarem. Mohl to být velmi dobrý snímek, kdyby do něj Guy Ritchie nezapomněl přidat trochu šťávy. 4*-