Dexter - Série 2 (2007) (série)

Ani druhá sezóna mi nepřinesla žádné výrazné zklamání, i tentokrát se hlavní dějová linie točila kolem pátrání po sériovém vrahovi, tohle vyšetřování ovlivnilo Dexterův život překvapivě ještě více než to minulé. Znovu musím pochválit propracovaný scénář, který tvůrce nenutí k žádným zbytečným improvizacím, a i když se nedokázali vyhnout některým více či méně vážným chybám, celek na mě působil skvělým dojmem.

Dexter - Britská invaze (2007) (epizoda)

Závěrečná epizoda sice byla proti předchozímu dílu o něco málo slabší, přesto si podle mě plný počet hvězdiček zasloužila. Vyřešily se osudy dvou postav, které velmi výrazně ovlivnily celou druhou sezónu, tvůrci se navíc v obou případech dokázali vyhnout uspěchané zkratkovitosti, kterou znám z jiných seriálů, takže jsem byl velmi spokojen.

Dexter - Na nejbližší odbočce zahněte vlevo (2007) (epizoda)

Příběh ani tentokrát nepostrádal pořádnou porci napětí, nechyběla ani nějaká ta akce, atmosféra byla skvěle tísnivá, nejlepší byl ale Dexterův vnitřní boj a cesta k důležitému životnímu rozhodnutí. Bavil jsem se naprosto dokonale a závěr dílu byl tou nejlepší pozvánkou pro sledování další části.

Dexter - Tajemství domu Morganů (2007) (epizoda)

Desátá epizoda mě mohla snadno znudit opakujícími se rozhovory mezi Dexterem a Doakesem v chatě v močálech, kdyby mě právě tyhle debaty tak nebavily. Když se k tomu přidalo postupující vyšetřování a Dexterův těžký vnitřní boj, byl jsem hodně spokojený.

Dexter - Odpor je marný (2007) (epizoda)

Obě předchozí epizody jsem pochválil, devátá epizoda byla přesto ještě o poznání lepší. Napětí se místy dalo téměř krájet, Dexterova pochopitelná paranoia dosahovala vrcholu, kvalita atmosféry kolísala mezi výbornou a skvělou a závěr byl dokonalou pozvánkou na další pokračování.

Dexter - Svítání (2007) (epizoda)

Předchozí díl jsem vyhodnotil jako kvalitní, tato epizoda byla ale ještě propracovanější, a proto lepší. Příběh se tentokrát pohnul výrazně kupředu, tvůrcům se opět povedla skvělá atmosféra, došlo i na slušnou porci akce a napětí, takže jsem neměl důvod ke stížnostem.

Dexter - Noc, kdy se mi rozsvítilo (2007) (epizoda)

Sedmá epizoda pro mě byla sympaticky vyrovnaná. Tvůrci se sice hodně zaměřili na různé mezilidské vztahy, ale zároveň dali dostatek prostoru vyhrocené situaci mezi Dexterem a seržantem Doakesem i vývoji vyšetřování případu "Řezníka ze zálivu".

Dexter - Dex, lži a video (2007) (epizoda)

Tentokrát jsem ohodnotil plnou palbou, protože jsem byl s epizodou spokojen, děj měl zase jednou výborné tempo, akce a napětí mi na rozdíl od předchozího dílu nechyběly a zarazila mě jen postava Rity, která zřejmě prošla nějakým emancipačním rychlokurzem, protože se z ušlápnuté, bité a znásilňované puťky hbitě vyvinula v hrdou ženu bijící se za svou pravdu.

Dexter - Temný ochránce (2007) (epizoda)

Děj pátého dílu vůbec nebyl špatný, jen kvůli svému zaměření na minulost a na různé mezilidské vztahy poněkud ztratil na tempu. Ani tentokrát nedošlo na žádnou nudu, takže jsem byl vlastně spokojen, chyběla mi snad jen nějaká ta akce a napětí, aby to bylo dokonalé.

Dexter - Průhledný (2007) (epizoda)

U sledování čtvrté epizody jsem si celou dobu spokojeně pochrochtával a byl jsem pevně rozhodnut udělit plný počet hvězdiček, protože Dexterovy komentáře byly opět naprosto dokonalé a perfektně doplňovaly všechny ty vážnější nebo depresivnější záležitosti, pak ale přišla Lilina exkurze a hvězdička musela dolů. To byla blbost tak nebetyčná, že to bylo spíš na ztrátu dvou kousků, takže jsem byl ještě mírný.