Pochybná žena (1946)

Pan Hitchcock byl prostě mistr mistrů! Když jsem si vybírala filmy k zařazení do mé Top desítky, nemohla jsem se rozhodnout, který z jeho báječných kousků mám radši. Notorious chybět rozhodně nesmí! Napínavý romantický thriller se pyšní hvězdnou ústřední dvojicí mých velikánských oblíbenců - Cary Grantem a Ingrid Bergmanovou, jo Hitchcock si to vždycky uměl vybrat:) Oba jsou skvělí! Cary zde, jako již mnohokrát, ukázal, že je všestranný herec, který září v komediích stejně jako ve vážnější poloze a krásná Ingrid je rovněž perfektní. Navíc mě potěšilo, že se ve vedlejší roli objevil skvělý Claude Rains, kterého jsme mohli vidět například v Pan Smith přichází nebo v Casablance. Filmu nemám absolutně co vytknout a jsem na tom stějně jako Hitchcockova dcera, která řekla, že pokaždé když Notorious vidí připadá jí lepší a dokonalejší. Kdo někdy koukal na Remingtona Steelea, tak si možná všiml, že má v seriálu ve svém bytě plákát filmu a často o něm nadšeně mluví:) Od slavné líbací scény přes nervy drásající návštěvu vinného sklepa až po skvělé bezvýchodnou poslední půlhodinu - Film miluju od hlavy až k patě!:) Hollywood ve své nejlepší formě!

Svět valčíků (1936)

Jsem velký fanoušek Freda Astaira a filmy s Ginger jsou klasika. Viděla jsem všechny a je těžké vybrat si nejoblíbenější, nejvíc se mi však asi líbil Swing Time George Stevense. Nádherné, nezapomenutelné písně jako The way you look tonight, Never gonna dance nebo A fine romance, humor a jedinečná taneční čísla, která mě v jejich filmech pokaždé baví a nepřestávám je obdivovat. Skvělá hollywoodská 30. léta!

Osm a půl (1963)

Patřím k těm, co 8 1/2 považují za velkolepou ukázku filmového umění. Napoprvé se mi líbil, ale přiznám se, že až po dalších shlédnutích jsem ho docenila naplno. Mastroianni byl v roli režiséra v tvůrčí krizi Quida tradičně vynikající a ženské herecké obsazení nepostrádá tak krásné herečky jako Claudii Cardinale nebo Anouk Aimeé. Nezapomenutelná hudba Nina Roty, krásné záběry, dialogy...Vyjimečný snímek!

Včera, dnes a zítra (1963)

Ach, Marcello a Sophia...filmy této legendární dvojice patří k mým oblíbeným..láskyplné hašteření, slunná Itálie a jako tady vše nejlépe pod taktovkou Vittoria de Sicy. Film se skládá ze tří povídek, nejradši mám asi poslední a první. Nezapomenutelná scéna - když, Marcello a jeho kamarád zpívají před vězením Sophii, jak vypadá její situace nebo Marcellův tanec za intimního světla lednice:) Tento italský poklad vřele doporučuji!

Muž z Acapulca (1973)

Můj nejoblíbenější film s Belmondem a jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec, skvělá komedie, geniální parodie a řada nezapomenutelných hlášek a scén. Jean Paul je v roli dokonalého tajného agenta, který má železné nervy, svaly z ocele, urostlou postavu, je obávaný protivník a neodolatelný svůdník a který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii prostě nepřekonatelný, stejně jako v roli spisovatele Merlina, který agenta Bob Saint-Claira stvořil. Jo jo, Belmondo je velký frajer (který má i v plavkách schovaný hřeben na vlasy :), k tomu skvělý scénař, tóny hudby s mexickým nádechem, nádherná Jacqueline Bisset, padouch v podání Vittoria Caprioliho, co víc si přát. Navíc kromě geniální srandy, to má tak krásné romantické scény (jako nádherný konec, kdy se Belmondo s Kristinou tak krásně smějí a vymění si pomalu pohledy nebo když sedí v parku na laviččce a ... začnu znova psát) a já si řeknu, že prostě to je ten top film - oblíbený film mého tatínka a film, jehož videokazeta měla u nás doma nejčestnější místo. Jedna z předních úžasných francouzských komedií, kterých nemám nikdy dost! Bravo! :) Ta krysa má zuby napuštěné prudkým jedem. Cože, že má zuby napuštěné prudkým jedem? To je blbost, to by přece chcípla...Kam nás to vedou? Do vltulníku! Do vltulníku? Ano, do vltulníku, ale nebojte se má dlahá, já vás z toho malélu dostanu!...Jste velký svůdce. Nevím o tom...Yes! No! Ok! :) http://www.youtube.com/watch?v=o-EVVfF4kpU

Prázdniny v Římě (1953)

Nádhera!! Pro mě vyjimečný film, který se mi po každém dalším shlédnutí zdá krásnější a krásnější. Nezapomenutelná filmová dvojice tvořená naprosto kouzelnou Audrey Hepburn a charizmatickým gentelmanem Gregory Peckem si získala srdce filmového publika několika generací a obzvláště to moje. V roli princezny, která se vydá objevovat dobrodružství a lásku v krásném Římě a amerického novináře, který jí v tom pomáhá, jsou oba hlavní protagonisté úžasní. Vždy se skvěle bavím...Ann: Is this the elevator? Joe: It's my room., jsem dojatá, protože závěrečná scéna se vzájemným pohledem je prostě...nenacházím slova, kdo viděl ví:) a pokaždé jsem okouzlená. Vše dokonalé, úžasné, nezapomenutelné! Děkuju Audrey a Gregory:)