Závrať (1958)

Pro mě jednoduše fascinující snímek. Hitchcock mě vždycky překvapí a mnohdy ohromí - tady rozhodně. Film s neuvěřitelnou atmosférou a zvláštním příběhem lásky mě prostě pohltil. Obdivuji svělé herecké výkony ústřední dvojice a samozřejmě režii mistra:). Scéna, kdy pozměněná Madeleine vstupuje do pokoje za Scotiem a ten opět vidí svou ztracenou lásku, patří k nezapomenutelným...hlavně také díky nádherné Hermannově hudbě - http://www.youtube.com/watch?v=_naJH44Lk3I

Indiskrétní příběh (1958)

Jedna z mých nejoblíbenějších filmových dvojic se po brilantním Hitchcockově ''Notorious'' opět sešla a to samozřejmě k mé velikánské radosti. Cary a Ingrid jsou okouzlující, jejich chemie je nepřehlédnutelná a v této lehké, chytré, romantické komedii prostě jen září. Oceňuji krásné vtipné dialogy, tradičně výborný humor (tančící Cary, Ingrid sehráná scénka se sluhou Carlem,..), prostředí Londýna,....to se panu Donenovi zase povedlo:) http://www.youtube.com/watch?v=kKO_cHse5wg

Ztraceno v překladu (2003)

Vyjimečný krásný a originální film. Bill Murray je vtipný, okouzlující a pro roli Boba Harisse byl prostě jen on:). Také Scarlett je výborná. Zajímavý příběh o setkání dvou osamělých lidí v prostředí velkého cizího Tokia, jejich porozumění a zrození citového vztahu, krásné dlouhé a často tiché záběry, vynikající humor (scéna s točením reklamy nebo focením - ,,Buďtě víc jako Lodža Mul. Cože? Aha, Roger Moore.'' - a mnoho dalších). Pěkný soundtrack. Prostě samá chvála a ta úplně největší je za nádherný, dojemný konec. Just like honey - http://www.youtube.com/watch?v=AKN3QodIRW8

Život je krásný (1946)

Opět Frank Capra a James Stewart a opět úžasný snímek. Jimmy Stewart je ve svých filmech vždycky takový sympaťák, že se po celou dobu musím usmívat a říkat si jak je výborný, tady to samozřejmě platí taky. Opět skvělý herecký výkon. Tento krásný film s mnoha pro mě nezapomenutelnými scénami mě pokaždé dojme a potěší. It's a Wonderful Life is a Wonderful movie:) Jedna z nejhezčích milostných scén klasického Hollywoodu - http://www.youtube.com/watch?v=Qf6e6dY1F0E&feature=related

Pošetilost mocných (1971)

Jedna z mých nejoblíbenějších Funésovek ( i když já je mám všechny tak ráda, tak to bude možná určitě ještě u nějaké napsáno:). Louis je tady na vrcholu a celý film se nezastaví. Srší hláškami, jedna grimasa střídá druhou a já se skvěle bavím. Navíc parťákem je mu v tomto filmu můj veleoblíbený Yves, který je tu také skvělý. Nejvíc se mi líbí ty jeho obličeje, když ho uhání doňa Juana (nejlepší striptýzová scéna) a taky jak je zamilovaný do královny - němky. Právem oblíbená komedie, navíc s krásnou hudbou Michela Polnareffa... A co když se mě zeptají co jsem viděl v Americe? Američany!...Nejsi krásný, vona je krásná, ty nemáš ani vindru, vona má všecko, ty si idiot, vona taky, je ti souzena... královna! - Prostě Bravo! Má oblíbená melodie http://www.youtube.com/watch?v=wZSE1hx8Kz4, má oblíbená scéna - http://www.youtube.com/watch?v=IxsbQ2U0bq4

My Fair Lady (1964)

Další moje milovaná klasika. Muzikál se skvělou atmosférou starých časů a se skvělou hereckou sestavou. Myslím, že Audrey byla pro roli Lízy Doolittleové tou pravou, alespoň já si nikoho jiného nedovedu představit a samozřejmě Rex Harrison je jako profesor Higgins geniální. Po všech stránkách je My fair Lady velkolepý film - známé, krásné písně (u některých mám pernamentní úsměv), bohatá výprava plus perfektní zábavná lekce anglické výslovnosti:). Vůbec mi nevadí délka filmu, to k tomu prostě patří. Kouzelná podívaná!

Americká noc (1973)

Snímky Francoise Truffauta jsou pro mě vždycky velkým filmovým svátkem. Naprosto přirozené postavy, vždy nápaditý a originální scénář a krásná hudba (Georges Delerue) - to vše s francouzským šmrncem a atmosférou. Americkou noc mám, jako překrásný film o filmařině a všech kdo se na ní podílí, obzvláště ráda. Vždy si vzpomenu na scénu, kdy Truffautovi přijdou knihy o filmech a režisérech, ta byla nejmilejší. :) Nutno také podotknout, že Jacqueline byla v té době jedna z nejkrásnějších hereček. ,,Jsou ženy magické?'' Prostě krásný film. http://www.youtube.com/watch?v=qSqfhjt-Gg8&feature=related

Rozmarná žena (1938)

Pro černobílé romantické komedie ze starého Hollywoodu mám velkou slabost a obzvláště mě potěší, sejdou-li se mí oblíbení herci. Ginger Rogers je v tomto roztomilém snímku prostě překrásná a opět ukazuje svůj skvělý komediální talent. S Jimmym Stewartem jim to moc sluší. Mou nejoblíbenější scénou je boj Ginger se snoubenkou Petera (Stewart). V této scéně měla Ginger pod šaty na nohou připevněny molitanové chrániče:) Moc jsem se bavila! http://www.youtube.com/watch?v=Z-2r3zzZYgA

Velká země (1958)

Nedávno jsem se znovu podívala na tento klasický western a musím říct, že jde o opravdový filmový skvost. Jako obvykle u těchto snímků musím vychválit herce, kteří byli všichni výborní a skvěle obsazeni. Obzvláště Gregory Peck , který byl perfektní, většího gentelmana si snad nelze představit. Potěšila mě i krásná a sympatická Jean Simmons a další jako Charlton Heston nebo Burl Ives. Velká země je velkolepý film se skvělou hudbou a velmi zajímavým příběhem, na který je radost pohledět. Pro fanoušky westernů je určitě jeden z těch nej:) Kdyby někoho zajímalo jak se bavil štáb a herci během natáčení, a jak přemýšlivě hraje Gregory Peck šachy, doporučuji toto video:)). http://www.youtube.com/watch?v=wIjdPXq0zQc