Zákon přitažlivosti (2004)

Velmi příjemná romantická komedie s fajn humorem. Možná, že děj není nějak přehnaně nápaditý a opakují se zde prvky, mnohokrát viděné v romantickém žánru. Ale komu by to vadilo :) Trocha irských srandiček...a mnou velmi adorovaný Pierce Brosnan, jehož postava se mi zde děsně moc líbila. Trochu zmačkaný, skvělý právník a navíc citlivý Daniel Rafferty :))

Agatha Christie's Poirot - Bonboniéra (1993) (epizoda)

V tomto díle je Poirot kouzelný. Opět trošku dojemné, protože se dozvíme o někom, kdo byl detektivovi blízký a také od koho pochází ozdoba v jeho klopě, kterou jsme mohli během mnoha epizod vídat. :)

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Brilantní David Suchet dovedl postavu Poirota k dokonalosti. Pro někoho možná nesympatický detektiv, je právě těmi svými specialitkami jako udržovaný knír, perfektní look a důraz na belgickou národnost prostě nej. :) Možná mám radši pozdější televizní filmy (Smrt na Nilu, Vražda v Mezopotámii, Třetí Dívka atd. :), protože mi přijdou více působivé - protože už jsou to více filmy), ale tyto starší seriálové díly mají také své kouzlo. No moje maminka Poirota miluje, tak musím dát pět hvězd a pochvalu.

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad)

Mě to prostě většinou bavilo. :) Tanec mám ráda a myslím, že se jedná o ideální pořad na sobotní večer doma. Není zde nouze i o vtipné a dojemné chvilky. Oproti některým zmutovaným verzím na nově či na na slovenské televizi je Stardance České televize, myslím, velmi vkusný pořad.

Terminál (2004)

Příjemný, dojemný film se sympatickým Hanksem a milými vedlejšími postavami. Prostředí letiště je zajímavé a příběh sám je originální. Objektivně na čtyři, ale díky tomu, že mi snímek jednou zvedl mile náladu dávám plný počet. Takové filmy jsou prostě fajn. Viktor Kozel Navorski :) :)

Lída Baarová (2016)

Bohužel mi tento film přišel spíše prázdný a nějakým způsobem uměle dramatický...nebo s přehnanými dramatickými scénami..občas až směšnými. Postrádala jsem něco, co lze vidět, např. v některých britských televizních dramatech...že když se jedná o vážnou, dramatickou scénu, tak to lze podat umírněněji, komorněji a o to více silně. Snímek pěkně plynul, myslím, že má kvalitní vizuální zpracování. Na jedno podívání ok, ale bohužel něčeho bylo moc a něčeho naopak málo. Nemělo to pro mě švih, náboj, hlavní postava mi přišla často nesympatická se zvláštním jednáním...z vykreslení postav jsem nepochopila, co ji tak fascinovalo, že nedokázala odolat.

Manželství po italsku (1964)

Krásný film, který prostě reprezentuje Itálii...emoce, vášně, drama (a velký :)), komedie...prostě krásná, trošec špinavá a jen leeeehce ukřičená Itálie. :) Marcella a Sophiu miluju a tenhle příběh taky. Dojímá mě, tam kde má..jak je Sophia silná, hrdá, ale přeje si dvacet let jen lásku zmetkovitého Domenica - Marcella, jehož postava je vtipná, i když byste ho prostě zabili. Film je skvěle napsán a postaven. Časové prolínání, hudba, dialogy, silné momenty a hlavně nezapomenutelné herecké výkony italských legend...to vše pro mě tvoří nezapomenutelný film, který si s italskou kinematografií společně s Včera, Dnes a Zítra a Fellinim spojuji nejvíce. Dramatické scény prolínají i velmi vtipné scénky jako je např. hádka ústřední dvojice, Filumenin super podpis nebo pěvecká ukázka v sakristii. Jediné co bych filmu vytkla, že nemuseli v pár scénách Sophii tak načesat a nahastrošit...ve většině byla ale krásná jako vždy. No, prostě moje srdcovka, kterou jsem ještě více docenila až po nějakém čase od prvního shlédnutí. Krásná také hlavní píseň - https://www.youtube.com/watch?v=zfivslNWXnU