Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Já tenhle seriál měla vždycky moc ráda. Některé díly jsou lepší, jiné slabší...ale hlavní postavy jsou prostě skvělé - zejména cynický sluha Niles, jehož největší zálibou je špehování všech v domě a také to, že se navzájem mučí s chladnou neurotickou obchodní partnerkou pána domu. Jejich přestřelky a naschvály nemají chybu. Hlavní pár show je také vyladěn...mezi hlasitou a vždy parádně nastrojenou chůvou Fine z Flashingu a brodwayským britským producentem (který vypadá jako Pierce Brosnan - viz. seriál :)) to zábavně jiskří. Spolu s věčně hubnoucí Franinou matkou, ne moc bystrou Val a sympatickými představitelí dětí (zejména Gracie nemá nikdy chybu) je to prostě pohodičkový seriál, často výborně vtipný a řadou nezapomenutelných scén. I když souhlasím s tím, že vtipy jsou mnohdy na jedno brdo a možná se to rychle okouká...já na chůvu nedám dopustit i s jejími chybami. Pozor! :) Do hlavy se vám pravděpodopně nesmazatelně vryje - Slečno Fiiiiiiiiiiine!!!! nebo ach, pane Sheffffieeeeelde! :) http://www.youtube.com/watch?v=A3XdLTBcYYM

Indiskrétní příběh (1958)

Jedna z mých nejoblíbenějších filmových dvojic se po brilantním Hitchcockově ''Notorious'' opět sešla a to samozřejmě k mé velikánské radosti. Cary a Ingrid jsou okouzlující, jejich chemie je nepřehlédnutelná a v této lehké, chytré, romantické komedii prostě jen září. Oceňuji krásné vtipné dialogy, tradičně výborný humor (tančící Cary, Ingrid sehráná scénka se sluhou Carlem,..), prostředí Londýna,....to se panu Donenovi zase povedlo:) http://www.youtube.com/watch?v=kKO_cHse5wg

Inside the Actors Studio (1994) (pořad)

Významné herecké osobnosti a i současní populární herci přichází do tohoto pořadu - vyprávějí, přijímají dotazy od studentů herectví a moderátora, prochází svou kariéru a filmy, absolvují všichni jednoduchý test - The Questionnare - oblíbené/neoblíbené slovo, zvuk, sprosté slovo....atd. (to je má oblíbená část!!). :) Heaven pro filmové nadšence! Seznam hostů je, myslím, skutečně ohromující...od Paula Newmana, Redforda, Al Pacina přes současné populárníky :) jako Hugh Laurie, Hugh Grant, Ralph Fiennes, Angelina Jolie a další (viz. komentář Richard_Ba)...většina dílu je na youtube. Mimochodem v jedné epizodě si John Travolta zatančil se studentkou herectví slavný tanec z Mazaného králíčka z Pulp Fiction, když ho požádala..dream. :)) http://www.youtube.com/watch?v=J0gPwYvHb00

Irské přání (2024)

Někdy je potřeba si pustit jednodušší romantickou komedii a vypnout. V rámci svého žánru se mi film překvapivě moc líbil. pustila jsem si jej po náročném dnu, jen abych koukla, jak to vypadá a s chutí jsem dokoukala až do konce. Prostředí teda nádherné (i když asi s přibarveným Netflixovským filtrem). Ale stejně - musím se podívat do Irska na ty útesy. :) :) Potěšilo mě, že Lindsay zase hraje a působí tu moc příjemně. Herce, který hraje Jamese, jsem neznala, ale jeho výběr mě taktéž potěšil, protože si přejete pohledného a sympatického hlavního hrdinu, který má příjemný hlas a přízvuk a vozí hlavní hrdinku krásným Irskem ve stylovém kabrioletu, do kterého je nejlepší skočit salto, když jede okolo. :) No, film zřejmě nebude stačit náročnému divákovi, je trošku vidět, že je to spíše televizní film s kratší stopáží a občas je chování postav trošku nelogické, ale mě se Irské přání v rámci žánru opravdu trefilo do nálady a u pár scén jsem se vážně zasmála. Snímek si na nic nehraje, nemá super překombinovaný děj a herci - zejména Lindsay a hlavní dva pánové - jsou slušní. Potěší i Jane Seymour ve vedlejší roli.

Jaguár (1996)

Výborná francouzská dobrodružná komedie z dílny Francise Vebera. Skvělí herci - Jean Reno a Patrick Bruel (v roli tadičního Francoise Perrina:), krásná hudba Vladimira Cosmy. Lepší čtyři.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Příjemný oddychový film s hlavní mužskou trojicí herců, které mám prostě ráda. To, že jsou to básníci a mám je ráda dělá hodně, protože jinak musím uznat některé kritické poznámky, že se ve filmu objevuje skutečně zbytečně mnoho - občas více, občas méně - vtipných postaviček a scének. Už jsem si říkala, kdo se tam na minutu, dvě ještě neobjevil a to podle mého názoru trošku narušuje spád filmu a občas to byly takové nuceně vtipné hospodské scénky. Přesto to byla příjemná návštěva kina a mezi současnými českými filmy se jedná o příjemnou podívanou se sympatickými herci a v tomto dílu i s větší dávkou optimismu, která chyběla zejména čtvrtému dílu série. A pozitivní filmy s dobrými konci vždy alespoň potěší. Rybová je víla a Křížovi to filmové balení pořád jde :)

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Vynikající pokračování mé oblíbené komedie s Vaškem a tatínkem Lubošem. Tomáš Holý, skvělý humor a prázdninová pohoda...jo a na mě se můžeš spolehnout. :)

Jako zabít ptáčka (1962)

''It was times like these when I thought my father, who hated guns and had never been to any wars, was the bravest man who ever lived.'' To jsem si zase poplakala. Film, který je sám o sobě velmi silným snímkem, mě zastihl v poněkud rozcítěné náladě :), takže na mě vážně zapůsobil. Obhájce Atticus Finch je v podání Gregoryho Pecka postavou, která se prostě vryje do paměti. Noblesní, důstojný, spravedlivý právník a otec dvou dětí se snaží bojovat proti předsudkům tehdejší americké společnosti a dokázat nevinu mladého černocha, který je neprávem obviněn z těžkého zločinu. Gregory Peck působí - jako v jeho mnoha dalších filmech přirozeným a civilním dojmem, což jeho herectví povyšuje mezi klasické filmové výkony. Kdysi jsem si říkala, kdo že to mohl porazit O'Toolova strhujícího Lawrence z Arábie, ale po zjištění, že to byl právě Gregory Peck jsem musela uznat, že akademici stáli před velmi těžkým rozhodováním. Nicméně Gregory si sošku bezpochyby zasloužil, je pro tuto postavu perfektní a jeho výkon mě velmi zasáhl. Vynikající jsou i představitelé obou dětských rolí a další herci jako Robert Duvall. Film vřele doporučuji, je to jedna z těch vyjímečných klasik...i když divák musí počítat, že úplně povzbudivý příběh není. Věc, kterou musím závěrem vyzdvihnout je nádherná hudba od Elmera Bernsteina, která se vás dotkne už v úvodních titulcích a konec filmu pak dojemně vykresluje. Co dodat - prostě výborný film podle výborné knihy s jedinečným Gregory Peckem, který už nemohl být správnější. http://www.youtube.com/watch?v=2u0nzKbUgw4

Jak ukrást Venuši (1966)

Moje moc moc oblíbená komedie s naprosto neodolatelnou ústřední dvojicí! Audrey je tu opět prostě kouzelná, obzvláště když nechtěně střílí po Peterovi nebo ve scéně v restauraci, když jako profesionálka plánuje loupež, mimochodem v těch nejkrásnějších černých krajkových šatech. A s kým jiným se vydat krást do pařížského muzea než se šarmantním modrookým Peterem O'Toolem, který zná všechny fígly (i s bumerangem). Samozřejmě ve vedlejších rolích skvělí Eli a Hugh:) Zábavné, romantické, režie - Pan Wyler..Doporučuje se!! ''Well, it was pitch dark and there he was. Tall, blue eyes, slim, quite good-looking... in a brutal, mean way, Papa. A terrible man!''

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Jedna z nejkrásnějších českých rodinných komedií. Rozhodně ne žádný průměr, jak jsem tu několikrát četla. :) Geniální Tomáš Holý jako nezbedný Vašek, který hledá tatínka a najde (svého skutečného) - horolezce a statečného záchranáře horské služby Luboše (charizmatický Franta Němec:). Humor, pěkná hudba, prostředí hor a krásný dojemný závěr. ,,Víš jak se vytrhne velrybě stolička? To se sestrojíš mořský jeřáb, dáš velrybě vagon algeny, načasuješ nálož s dynamitem a tři, dva, jedna...!" :). Na konci si vždycky pobrečím. Mám ráda i druhý skvělý díl na prázdninách u dědy. http://www.youtube.com/watch?v=0S9fYBxlo0Y