X-Men: Poslední vzdor (2006)

Verdikt: Sehnal a podíval jsem se na to jen a kvůli Ellen Page. Nezklamala a film více než překvapil.

Clark and Michael (2006) (seriál)

Verdikt: Dva kámoši Clark a Michael napsali skvělý scénář, boužel jak časem zjišťují, myslí si to jen oni sami. Viděl jsem 3 díly z 12 a to mi naprosto stačilo. Vtipnější videa se dají najít na Youtube. Pro zájemce přesto odkaz na oficiální web, kde si můžou všechny epizody shlédnout -> http://www.clarkandmichael.com/index.php?3001

V pasti (2005)

Verdikt: Vynikající psychologický thriller, ve kterém 14 leté děvčátko uřeže chlapovi koule a hodí je do drtičky odpadu? Vypůjčím si výstižný komentář od KarelR k filmu Juno: Ellen Page je definitivně nejhustější holka na planetě. Tečka.

Juno (2007)

Verdikt: Je 14. ledna něco před půlnocí, právě jsem shlédl Juno a už nyní vím, že jsem si našel svůj film roku 2008. Kdože to vlastně je ta Juno? Juno (Héra) je manželka a sestra Jupitera (Dia). Juno je neuvěřitelně milý, zábavný a upřímný snímek s velice neotřelým hudebním doprovodem v čele s Kimyí Dawson (Gůgl Kimya Dawson). A hlavně, Juno je ÚŽASNÁ Ellen Page, která snad svou roli ani nehraje, ale žije jí, co nejdříve se podívám na její ostatní filmy, snad to nebude přehnané, ale opravdu myslím, že Ellen Page je v současnosti spolu s Keirou nejlepší herečkou do 25 let, (promiň Scarlett). Musíte vidět a slyšet. Snad bude mít Juno podobný účinek i na Vás. You're a part time lover and a full time friend, the monkey on your back is the latest trend, I don't see what anyone can see in anyone else...but you...

Destricted (2006) odpad!

Verdikt: We Fuck Alone (odpad!): WTF? Po minutě se ze mě málem stal epileptik. Impaled (***): Nejnormálnější a zároveň nejlepší část Destricted, což způsobilo vyšší hodnocení než by to dostalo při samostatné projekci. Umění to není, ale to ani zbytek, absolutně nerozumím proč tady Larryho tak kritizujete, casting, rozhovory, alespoň jsem se nenudil. Balkan Erotic Epic (*): Na Balkáně tohle a v Kazachstánu tamto, ta ženská byla druhý Borat. House Call (odpad!): Bez komentáře. Death Valley (odpad!): Škoda slov. Hoist (odpad!): Totální humusárna, ''estetika'' sama. Sync (*): Začlo to, skončilo to, nic mi to nedalo. Ale nebyla to úchylárna (předchozí díla nasadili vysokou laťku), takže alespoň bod.

Tahle země není pro starý (2007)

Verdikt: Bratři Coenové - všichni je milují, ale já jim ne a ne přijít na chuť. Narozdíl od 90% zdejších uživatelů jsem ani nečetl geniální předlohu, takže je můj většině (ke dnešnímu dni jsem tady zatím/napořád? jediný, kdo okomentoval film a dal mu méně než tři hvězdičky) se vymykající komentář předem odsouzen k zavržení. Ale varuju vás. Děj plyne pomalu, vlastně se celou dobu nic neděje a veškerá eliminace jakékoliv hudby to jen umocňuje. Jestli to byl cíl, tak pěkně nudný. Nejlepší (v duchu už jsem poprvé pochválil režisérské duo) okamžik filmu jsem si omylem zrežíroval já sám -> Při scéně v hotelu, když si Lleywelyn sedne na židli, vezme bouchačku, zhasne světlo, dívá se na pruh světla z pod dveří. A dívá se a dívá, napětí se dá krájet, urputě soustředím svůj zrak na ono pronikající světlo, snažím se nemrkat a najednou je to tam - mihne se tam zabijákův stín! - pak mi dojde, že já sám jsem jenom mrknul, takže se soustředím dál no a asi za dalších 15 sekund, kdy jsem byl naprosto napnut mě došlo, že skončilo CD1 a já už 30 sekund čumím jak puk na jeden frejm :o) Škoda, že mě Coenové nevzali do party, takhle musím svědomitě říct: Tenhle film není pro mě.

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Verdikt: Filmy podobného ražení jsou mým šálkem kávy, takže jsem se těšil. Po očekávaném úvodu se film s každou novou postavou, kterou hlavní hrdina potkává, pomalu pěkně rozjíždí, ovšem někdy v půlce se už neobjevuje nic nového, příběhu dochází dech a když se všichni ocitnou u Knellera, přechází k sestupné tendenci. Smát jsem se nesmál, drama žádné, fantasy prvky budiž a romance docela. Možná se na to ještě někdy podívám podruhé. Ale jak říká Eugene: ''Když ti řekne, že se hned vrátí, tak už se nevrátí.'' :o)

Východní přísliby (2007)

Verdikt: Na Croenbergovy filmy mám zřejmě stejný názor jako Chermy - nijak mě nenaplňují a nejinak tomu bylo i v tomto případě. I když oproti Dějinám násílí se jedná o lepší film, když násilné scény tady nejsou samoúčelné jako pěst na oko a Viggo za svůj předvedený výkon prostě musí dostat cenu Akademie (tzn. Oscara), nějak z toho čišela ve výsledku prázdnota a v paměti mi nadlouho zůstane pouze Viggo - Nikolai.

Svět podle Lelanda (2003)

Verdikt: Můj neoblíbenější film, asi protože mám pocit, že je celý o mě. A takové zjištění dostane každého, chápete? ''You want a why? Well, maybe there isn't one. Maybe... Maybe this is just something that happened.''

Já, legenda (2007)

Verdikt: Will Smith hraje jak nejlépe umí (tj. výborně), avšak divákovi to očekávaný bombastický zážitek, zejména díky odfláknutému scénaři a silně průměrné režii, nepřichystá. Škoda, potenciál tady byl.