Frida (2002)

Verdikt: Nejlepší role Salmy Hayek ve které jsem ji viděl, wow. Škoda jen, když se upočátku originálně pojatý živopisný snímek změní, někdy v jeho druhé polovině, na klasický 'nudný' životopis, jakych bylo natočeno stovky. Viva la Frida Kahlo!

Zastav a nepřežiješ (2006)

Verdikt: V roce 1998 běžela o život Franka Potente, nyní v roce 2007 běží o život Jason Statham. A stojí to za to.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Verdikt: Pravý a nefalšovaný western v roce 2007? Navíc remake? Producenti se snad zbláznili? Ale, ne, když dáme do hl. rolí dva největší drsoně filmového plátna současné doby, bude to mít úspěch...tak nějak takhle to muselo vypadat při schvalovacím prostestu, zda natočit či nenatočit tenhle film. Jsem rád, že se nakonec natočit povedlo. Crowe, Bale a hlavně Foster smrdí divokým západem opravdu hodně, škoda, velká škoda toho scénaře, který, předpokládám, je totožný s jeho dřívejší předlohou. Bohužel, buď jsem to zcela nepochopil nebo ty nelogičnosti v chování postav tam prostě byly. Otec nechce být synův hrdina, ale ochránce rodiny...BUM...a je to naopak. Padouch uniká spravedlnosti, holí si vousy, protože každou minutou očekává návrat ke svým kumpánům, kteří pořádají divokou jízdu za jeho získáním zpět, aby vzápětí...BUM...nebudu dál spoilerovat :o)

Vlci (2006)

Verdikt: Tím, ž tad nic nenapíši, udělám pro zájemce o tento film největší službu. Bylo by to totiž zbytečné, stejně jako koukat na tento film.

Taková je Anglie (2006)

Verdikt: Romper Stomper 2 hvězdicky, byla to násilná blbost. Kult hákového kříže 3 hvězdičky pro přemíru hardcore násilných scén. This is Fucking England 4 hvězdičky, protože se zatím s daným tématem vypořádali nejlépe (nevynechali násilné scény, jak by si někdo mohl po předchozích větách myslet, že jsem nějaká citlivka:o))

Vlajky našich otců (2006)

Verdikt: Nikdo nechce být hrdinou...ale občas se to zvrtne. Bohužel tady se to zvrtlo v nudu, která dle filmu nudila nejen samotné hrdiny, a tato nuda s nezáživností se podařila přenést skrze kameru i na nás diváky. Bravo!

Osudové selhání (2007)

Verdikt: Náboženské moralizování nesnáším. A pokud ho zabalíte v opravdu velkém množství do 'Podle skutečné události' špionážního příběhu, kde se tím špionáž dostává na vedlejší kolej, tak ho nesnáším ještě víc. O tom údajném největším zrádci USA jsem se nedozvěděl téměř nic a o údajných škodách, jež způsobil a které se raději nepodařilo vyčíslit, pomlčím, protože je mi jasné, že to co udělal za těch 25let oficiální služby pro americké služby, organizace, úřady a inteligence má nesčetněkrát větší hodnotu, což už nikdo neřekne, hlavně, že je zameteno a jede se dál.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Verdikt: Pro mě osobně nejlepší Rodriguezův film. Ano, celý Grindhouse je udělaný na efekt a Planeta Teror ještě víc než Auto Zabiják, ale který velkofilm dneska není? Tady jsou ty efekty alespoň originální a zároveň oldschool. Celkově to vyšlo na tři hvězdičky, snad možná opět kvůli (čti díky) delší režisérské verzi, kratší verze by šlapala možná lépe.

Saturday Night Live (1975) (pořad)

Verdikt: Tohle je absolutní bomba, něco co se naštěstí nikdy na obrazovkách českých televizí v podání čechů neobjeví, bylo by to totiž nudné, fádní a trapné, pravý opak tohoto skvostu, který se vysílá už přes třicet let. V prvním díle 33. sezóny se objevil Lebron James jako moderátor plus íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád, The Lyle Kane Show na Black ET channelu, The Ambigously Gay Duo, Solid Gold a zlobivý hoch Kanye West a mnohem víc! Totální nářez!