P2 (2007)

Verdikt: Elvis žije a nerad by byl na vánoční hostinu u stolu sám...Jestli jsem dal filmu Pokoj 1408 tři hvězdičky, tak tady musím zákonitě jednu přidat. I na zdánlivě malém prostoru krytého parkoviště se dvěmi postavami oběť a útočník s námi režisér rozehrává velmi povedenou hru na kočku a myš. Americky krásný Wes Bentley si za roli 'Elvise' zaslouží také zmínku. Nevím, proč bych měl (ještě navíc stále) fandit záporákům, jak tady píše 2-Xtreme, Bentleyho Elvis je prostě záporný záporák a takoví si zaslouží na konci pořádnou nakládačku bez jakékoliv lítosti. Veselé Vánoce!

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Verdikt: Futurama, v hlavní roli s Benderem, je zpět! Všichni se na to budete dívat a názor si uděláte sami, takže to shrnu. Plusy: B/F/ox, nudisti na nuda planetě. Dr. Zoidberg, The Scammers, Al Gore, Bender. Mínusy: Nekonečný vztah-nevztah Leely a Frye, pasáže s narvalem, cestování v čase a s tím spojených twistů bylo opravdu až příliš zatímco nepřekonatelného Dr. Zoidberga tam je strašně málo :-(

Holka na hlídání (2007)

Verdikt: Podivný úvod alá Marry Poppins mě připravil na nejhorší a hrát tam taková Anne Hathaway, tak to asi vypínám. Ale hraje tam Scarlett Johansson a jakmile zmizel z dohledu létající deštník, začala celkem příjemná podívaná, zejména díky již zmíněné Scarlett a také úžasné Alicii Keys, jejíž mluvené slovo mne doslova uhranulo. I na malém prostoru daném scénařem předvedla profesionální herecký výkon a nejen, že by si taková Beyoncé či jiné výborné zpěvačky/rádoby-herečky (RIP Aaliyah) mohly brát z její přirozenosti lekce, ale ve scénách kdy je na place se Scarlett, tak ji podle mého dokonce lehounce zasťinuje. A to je co říct. PeS: Vydržte do titulků, během nich vyhrává skvělá píseň Laury Izibor - Shine.

Americký gangster (2007)

Verdikt: Scarface? Trilogie Godfather? Goodfellas? Road to Perdition? Pche, je tady American Gangster! A minimálně Road to Perdition a Goodfellas nechává o několik mafiánskych délek za sebou...a to bez jakéhokoliv náznaku nudných (rozuměj usínacích) pasáží, které obvykle tyto mafiánské filmy se zdánlivě přehnanou stopáží mají...nevěříte? Věřte :o) Jistojistě se tady také urodilo několik Oscarových nominací.

Ostrov (2006)

Verdikt: Panebože, odpusť mi, ale kde se na tom ostrůvku vzalo tolik podělaného uhlí? No neva, já ho rozvezu.

12 podmínek k dědictví (2006)

Verdikt: Předvídatelná nasládlá limonáda s trochou toho citového vydírání dala dohromady dárkový koktejl, který neosvěží, ale ani neurazí, když máte pořádnou filmovou žízeň. Jo a technická poznámka na konec - nezdá se mi, že by těch úkolů bylo 12, jak se píše v textu distributora, spíše tak 6.

30 dní dlouhá noc (2007)

Verdikt: Opravdu to je na dnešní dobu výjimečný horor, který se zde těší vysokému hodnocení a v Premiere získal, snad jako první horor, plný počet pěti hvězdiček? On tam není předvídatelný děj, tupé repliky, blonďatá hlavní hrdinka, něco té 'romantiky' a nechutní nepřátelé - zde upíři? Čím se to až tak liší např. od Hory mají oči 2? Možná jsem jen zapoměl, že všichni jsou tajní komiksoví nadšenci? Každopádně povedený hororový thriller, avšak nikterak výjimečný. Howgh.

Vize zločinu (2007) (seriál)

Verdikt: Zdánlivě nápaditá myšlenka - detektiv mluví s mrtvými (ve skutečnosti to jsou pouze jeho fantazie, které mu nijak nepomáhají v řešení případů - samoúčelná vložka) je ve výsledku ničím neoriginální detektivka, jakých běží po TV stanicích po světě v dopoledních či odpoledních hodinách desítky. Ani Frank Darabont nepomohl.

Resident Evil: Zánik (2007)

Verdikt: Milla loves Mango? Ale kdeže...Milla loves killing zombies! Díky za pár vysvětlujících scén k minulým dílům a dobré zpracování. Scénář má chybky, ale co, koukat se na to dá. PS: Milla ve větším množství může poškodit Vaše zdraví.

Hotel Chevalier (2007)

Verdikt: První část The Darjeeling Limited? Začlo to, ehm, zajímavě, těším se na pokračování. PeS: Odkaz na tu hudbu jsem dal do diskuze.