Hoří, má panenko (1967)

Jelikož skoro půlku filmu (zbytečně) trvá ta slavná promenáda modelek, která mě šíleně nebaví, tak na film nahlížím jako veřejností lehce nadhodnocený. Největším tahákem je určitě improvizace hlavní skupiny ne herců. Humor tu není za každou cenu tlačený do popředí a spíše dotváří idylicky uvěřitelnou atmosféru vesnické tancovačky. Scénky s tombolou a hlášky u hořícího domu nikdy neomrzí, ale z průměru film bohužel nevytrhnou. Vůbec se nedivím, že následující rok komunisté snímek z logických důvodů zakázali a Forman raději utekl za velkou louží.

Hovadina! (2022) (pořad)

Howie Mandel je dobrý prověřený moderátor, problém vidím v tom, že mi celá show přijde jako jedno velké hrané divadlo. Jelikož se podle pravidel výše výhry čistě odvíjí podle toho jak vám vaši soupeři věří, tak přece není problém se s některým z nich v šatně či na toaletě domluvit, aby odpovídal podle potřeby hlavního hráče a o výhru se pak mimo dění všeho rozdělili...

Hra na schovávanou (2005)

Na úvod si řekněme na rovinu, že první polovina filmu se mi přeci jen zamlouvala daleko víc, než ta druhá. Bylo to hlavně díky skvělé atmosféře, která gradovala každou novou tajuplnou scénkou v tom velkém a opuštěném domě. Bohužel závěr potopila hlavně celá pointa snímku, ne že by byla špatná, ale přišla dřív, než by bylo zdrávo a tak díky tomu nebudeme ošizeni ani o ten už klasický americký konec. Druhou stránkou mince je herecké obsazení, se kterým jsem nad míru spokojen. Zvláště pak malá Dakota Fanning podala přímo bravurní výkon a nechala tak trošičku za sebou i takovou hereckou legendu jako Robert De Niro bezesporu je. Nemůžu si však nevšimnout té hromady pitomých scének, které když se trošičku zpětně zamyslíme ani logicky přímo nepasují do jednoho celku. Nemůžu proto dát vyšší, než průměrnou známku, i když z kouknout se to večer před spánkem v pohodičce dá.

Hranice (2007)

Partition je zajímavý film, který nás zavede do období druhé světové války k Indo-Pakistánské hranici, mezi kterými panuje nenávist kvůli rozdilným náboženským vyznáním. Popravdě jsem od filmu nic moc velkolepého neočekával a spíše se soustředil na roli mé nejoblíbenější herečky Kristin Kreuk, kvůli které jsem si vlastně i film rozhodl pustit. Romantické filmy rozhodně nejsou tím žánrem, který bych si pouštěl každý den, ale tento příběh si mě dokázal přikovat k obrazovce velmi snadno. V prvé řadě to mělo na svědomí určitě prostředí celého příběhu, které je ještě dnes pro mnohé vyspělé státy, zaprášeno lehkým tajemnem a otázkami. Nevím jestli zrovna tento snímek dokázal, tuhle kultůru dostatečně poodhalit, ale náznaky tam rozhodně jsou. Ke Kristin jsem se už vyjadřoval a rozhodně to byla její zatím největší role, pokud tedy pominu šíleně známou postavu z toho praštěného seriálu Smallville. Nebyla však sama a skvěle možná dokonce lépe ( ikdyž to píšu fakt neochotně ) zahrál i Jim Mistry, který ztvárnil druhou hlavní roli. Nerad bych opoměl ještě velmi důležitou a úžasnou práci zvukaře či skladatele, který měl na starost soundtrack k filmu. Ten se fakticky povedl na jedničku a hned co dopíšu tenhle komentář si půjdu zagooglit jestli si ho je možné opratřit zvlášť. Zatím tedy pouze chválím, ale přesto film nemá plnohodnotné hodnocení, tak kde se stala ta osudná chybička? Nevím proč a ikdyž si přečtu komentáře, které tu byly sepsané daleko dříve před mým ( aspoň vím, že to tak nevidím sám ), tak závěrečná pasáž řekněme patnácti minut prostě nevyšla a dost mě zklamala. To že to skončilo, tak jak to skončilo mi vůbec nevadí, ale nepochopím ten způsob, jakým to bylo natočeno a vymyšleno. Přišlo mi to zprominutím trapné a místo toho aby se divák za doměnu dočkal pěkného závěru, dostane takového facane, že se otočí dvakrát kolem své osy. Je to škoda, protože jinak film odsýpal a byl jsem rozhodnutý pro jasné čtyři hvězdy. Bohužel s tím koncem jsem trochu na vážkách, ale za Kristin v mokrém tričku tu čtyřku přeci jen Partition udělím, ačkoliv to bylo fakt jen o ty prsa...

Hrdinové - Genesis (2006) (epizoda)

Za mě skvěle zvládnutý otvírák, který i když načne hned několik mini příběhů, tak nemám pocit, že bych nevěděl která bije. Pestrost představených super schopností je natolik široká, že si tam každý najde zaručeně toho svého favorita.

Hříšnice - Cora (2017) (série)

Zajímavě natočená detektivka, která si s divákem pěkně hraje až do úplného a překvapivého vyvrcholení. Sice mi přišlo, že mužské pohlaví tu je vykreslování až moc v negativních barvách, ale budiž odpuštěno. Jako BONUS přidávám odkaz na ústřední skladbu první série ( nedoporučuji pouštět na pláži... ;D ) Big Black Delta- Huggin & Kissin.

Hříšnice - Julian (2018) (série)

O třídu horší než-li byla první série. Kromě otravného dětského protagonisty mi ani celá zápletka nepřišla bůhví jak zajímavá. Vyvrcholení celé pointy byl slabý odvar a potěšil maximálně tak návrat už známého komisaře Ambrose na scénu i když ani jeho oddělená temná dějová linka moc zázraků nepřinesla.

Hvězdná brána (1997) (seriál) odpad!

Pro někoho možná překvapivě, ale opravdu další mé osobní odpadkové vyznamenání získává kanadský seriál Stargate SG-1. Řeknu to rovnou nejsem zastánce filmových sérií Star Wars a už vůbec né vesmirných kašiček okolo. Stargate prostě má tu smůlu, že vytváří další éru k tomu to tématu a já prostě nemůžu logicky hodnotit jinak, než nejnižší možnou známkou. Pravda pravdoucí mě přeci jen jeden díl vcelku bavil, ale to je sakra málo.

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004) odpad!

Pááááni toto jsem neměl ani sílu dokoukat a víte co je mi to totálně u prdele. Naprosto špatné pokračování se vším všudy s tupými dialogy a chováním herců jakbysmet. Jednoznačný odpad spolu s titulem jednoho z nejhorších filmů jaké jsem ve svém životě doposavaď mohl vidět.

Hydra (2009) (TV film)

Každému musí být ihned jasné, že takový film bude hlavně stavět na kvalitě efektů a jimi přesvědčovat diváky, že hydra je opravdu skutečné zvířatko a pokocháte se jím v nejmodernějších zoo na světě. Bohužel už když očkem pomrkáte po rozpočtu, který se nedostal ani přes 1 mega dolarů, musí byt každému dopředu jasné, jak to asi vše dopadlo a nakonec vypadá. Grafická vložka však není zdaleka jediná kaňka a film obsahuje i další stovky ať už logických nebo dialogových perel, ze kterých si poměrně s radostí pravidelně hlasitě zasmějete. Z jedné věci jsem však byl překvapen a to je hudba, která se mi fakticky líbila. Když přičtu ještě několik pár pěkných záběrů na ostrovní panoramata, tak to na tu čestnou jednu hvězdičku stačit bude.