Pokušení (2009)

Amanda je prostě nádherná už od Veronicy Mars a pro Julianne mám taky slabost. Bohužel tady "ustrkovaná" matka rozjede svoji typicky ženskou manipulaci, která se vymkne kontrole. Jako by samotný námět nebyl dost fucked-up :)) Dobrý casting i nápad, bohužel mne to zvrácené myšlení "zoufalé manželky" první polovinu filmu spíš iritovalo. Herecké výkony jsou ale skvělé a film uteče bleskurychle. Btw hudba je také výborná.

Vem si mou duši (2010) odpad!

Není ostuda takový film nedokoukat. Ostuda je po i několika hororových new age klasikách natočit takovou slátaninu. To snad ani nemá scénář !? Totální WTF. Ani klasicky nekompromisní Wesovo kuchání to nevytáhne ze srabu.

Vřískot 2 (1997)

Můj asi nejoblíbenější teen slasher, který jsem viděl opravdu hodněkrát. Super casting vzhledem k žánru, poměrně napínavé scény i dobrá akce. Hudba z Broken arrrow ještě jako bonus, prostě hodně nadprůměr z filmů, kde vyděšené modelky namísto volání policie si povídají s vrahem a pak před ním utíkají na střechu :))

Blade (1998)

Jeden z IMHO nejduležitějších komiksových filmu. Dospělácky drsný, vizuelně hodně nezaměnitelný film, který si přes nižší rozpočet výborně drží styl. Ambientní hudba střídá etnické motivy nebo jen posmutnělé tahy smyčcem Marka Ishama, pokud nejede vcelku nadčasový soundtrack s elektronikou., vždy ale je atmosféra potemnělá z obrazu čiší a jednotlivé scény fungují. Dialogy jsou asi nejslabší část filmu., za to se mi líbí kamera v souhře s hudbou zejména u klidnějších scén. Škoda, že se Norrington už v takové síle nikdy nevrátil. Ze všech vypěstovaných serií mi přijde první Blade hodně unikátní a poctivá stylovka kde se šetří slovy a kdyby Norrington s de Sandem za kamerou točil noirovku s Ishamovo hudbou coby kulisou asi by jsme hodně zíraly.

Mizerové II (2003)

Míšova nejvíc vykrystalizovaná práce. Bad Boys II a Island jsou dokonalym příkladem jak může forma krásně válcovat obsah a divákovi se hraje zejména na smysly. Výbuchy, sexy herci i záběry a hlavně humor co mi sedí. Doufejme, že se Bay ještě vrátí k filmuk, kde mne umí překvapit. Akční scény v druhých Mizerech jsou nápadité, skvostně natočené a zábavně přehnané. 95 procent !

Pozůstalí (2014) (seriál)

Jak se dívám, tak většina diváků očekávala našlápnutý ale uhlazený dojemný a záhadný seriál přesně ve stylu Flashforward. Leftovers jde ale jinou cestou. je to vize opravdu zblázněného světa, kde se snaží ti co se nezcvokli nepřijít o rozum a vypadá to na docela těžký boj, když si část obyvatel tohoto předměstí oblíkne bílé pyžamo a zapálí cígo a přestane mluvit. Po pilotu nic nedává smysl, nic se nevysvětlilo herci jsou velmi dobří, WTF scén není málo. Skoro mi přijde jako bych se díval na nějakou epizodu Twin peaks říznutou Americkou krásou. Prostě tohle je zase něco nového a u mne je to jednoznačně seriál co si zaslouží pozornost. Nových příběhů na pokračování je řada, ale něco jako Leftovers jsem ještě neviděl. Depresivní, místy silně procítěné a zároveň vlastně docela cool. Několik velmi divných momentů z toho právě dělá neopakovatelnou podívanou. Jaký pilot, taková sezóna. Finále prezentuje jak rozdrásané duše Leftovers mají. Theroux i další jsou výborní (až na Liv Tyler) a napětí ze situací i z už tak značně vypsychlých postav je skoro hmatatelné.

Pečovatel (2014)

Takový temný případ ve dvouhodinovém podání. O nic optimistyčtější o nic méně strhující. Vydatná depka, u které se zapomíná dýchat. Kamera, herci i hudba je velmi solidní, scénář orginální a ve výsledku mi chybí snad jen sympatičtější hlavní postava.

(Ne)zadaní (2013)

"Rockout with my cock out" :)) Prostě dobrá komedie, kde se s kafem v kelímku po městě namísto padesátiletých bab prochází třicetiletí týpci a diskutují o sexu a vztazích a je ti vlastně docela prdel.

Sázka na smrt (1988)

Strašná parodie celá tahle série, ale poslední tři díly jsou opravdu k smíchu. Nejlepší je jak tam běží s tím asiatem o dvacet let mladším a ten ho zastaví že už má dost a Clint pak ještě dál v pohodě běží v těc teplákách... Jako Žeru Heartbreak Ridge a jiné Clientovo role, ale většina filmů kde je hlavním hrdinou je prostě komická a přehnaná a jestli to někdo bere vážně tak je cvok. I ten Clint si z nás dělá srandu i když pomrkává jen výjimečně. Jinak závěr filmu kdy Harry zastřelí obří harpunou hlavního záporáka se do celé té série i přes značnou absurdnost všech dílů moc nehodí.

Don Jon (2013)

Přesně Josephe. Nikdy to neni jedna jediná věc. A když chlap miluje ženskou tak pro ní neudělá vše, to neni důkaz lásky ale prachsprostý zotročení. Nasrat vám princezny! :-))