Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Jen nepatrně slabší příběh jak předchozí film, ale se stále stejně neuvěřitelně poutavou Alžbětou v podání Cate Blanchett. Rozhodně Kapur umí. V interiérech ze scény vymáčkne opravdu hodně a ani digitální loďstvo nevypadá špatně. Učitě můžu říct, že tyto dva filmy o britské panovnici patří k mým oblíbeným historickým filmům, neboť neshledávám u nich žádné nedostatky - herci, výprava, poutavost příběhu, hudba, kamera - vše skvěle sladěno a Kapur zaslouží pochvalu. Příjemným zpestřením v Golden Age byl Clive Owen, který tu zastoupil v předchozím díle více prostorem obdarovaného Geoffrey Rushe, coby po Alžbětě nejvýraznější postavu. Jen by člověk neměl čekat takový spektákl jako v traileru to mohlo vypadat, z větší části jde o komorní film.

Letiště (2006) (seriál) odpad!

Téměř tak blbé jako Rodinná pouta, dialogy jaké jsem opravdu "nežral" :-) Norisová těžce zklamala, i kdyby tam chodila nahá tak bych to nesledoval.

Ošklivka Katka (2008) (seriál)

Nevím o čem tady brečíte, sice jsem viděl jen jeden díl dneska, ale je to mnohem snesitelnější než rádoby-dramata Rodinná pouta a jiné "primácké" produkce. Vtipné to není nijak zvlášť a ano, Česi točí sračky nevídané, ale tohle není zdaleka to nejhorší už jen proto, že je to až téměř akční a dialogy jsou rychlé a přebíhá se ze scény na scénu, takže to člověka neuspí. Nemohu dát odpad pokud jsem viděl právě Rodinná pouta, která toto hodnocení téměř redefinují. Asi okusím americkou verzi, ať vím jak to mělo vypadat.

Ošklivka Betty (2000) (seriál)

Ne není to guilty pleasure protože na to jsem se až tak moc o další díl nestaral, ale v době kdy se zejména jedna televize hemžila jihoamerickou produkcí, tak toto bylo téměř tolerování-hodné.

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

O dost lepší hlavní zápletka jak v prvním filmu a celkově o fous lepší jak první díl. Bohužel to stále nemá takovou sílu jako kratší díly v seriálu ale i tak se na další "cokoliv" z Futuramy těším.

Oni (2008)

Kristen a James už tak měli dost dramatický večer, protože prodělávají krizi ve vztahu (Kristen nepřikývnula Jamesovi na zásnuby) a jako by toho nebylo málo tak jim do bytu vpadne banda Cizích lidí, ještě navíc v maskách, co je chce zabít - tolik k "příběhu", údajně inspirovaného skutečnými událostmi. Od čerstvé maminy a mojí filmové lásky (zejména od Jersey girl) Liv Tyler bych opravdu čekal roli v trošku jiném filmovém žánru, ale je to právě to netypické obsazení křekhé Liv, které vás fantasticky k filmu přimkne a když se v bytě poprvé objeví maskovaná postava tak to opravdu zapůsobí tak jak má. Ačkoliv je dost pravděpodobné že hodnocení zde bude nadále klesat, tak pro mne je pozitivní, že horor jde více psychologickou cestou a napětí buduje ze začátku neagresivně tichem a hlavně nápaditými záběry, ale i tak obsahuje dost okoukané hororové demence typu "skryju se na půdě odkud se nikam nedostanu". Pro mne za čtyři hvězdičky, ale jak je zřejmé z textu, byl jsem dost tolerantní a taky je film dost krátký čili odpsýpá vcelku svižně. Závěr celkem nemilosrdně nechává prostor, který téměř slibuje pokračování, ale to je už holt ten dnešní trend.

Americký zločin (2007)

Absolutně chápu proč Catherine Keener nechtěla roli vzít, vzhledem k její nevýrazné a převážně sympatické herecké historii ji tohle asi do budoucna pronásledovat bude. Já osobně ji asi jen tak z paměti nedostanu, protože podala opravdu skvělý herecký výkon, který ale byl téměř k nesledování, takže sorry, že se nerozplývám víc. Vyprávění tohoto příběhu založeném na skutečných událostech je podáno tak citlivě, bez zbytečných detailů a naprosto plynule, že člověka semele. První hodinu jsem jen pociťoval stoupající vztek, protože asi nemám pochopení pro někoho kdo si naseká šest dětí a následně nemá skoro co do huby. Jak ale vše gradovalo, tak vztek přecházel v lítost a opravdu jsem nechápal chování Gertrudiných dětí (na konci v jednací síni jsem cítil satisakci). Tenhle film patří rozhodně k těm nejsilnějším z poslední doby a jeden z nejlepších podle skutečných událostí bez jindy "potřebného" hollywoodského přehánění..

Truman Show (1998)

Viděl jsem víc filmů Petera Weira a každý je úplně jiný, všechny byly alespoň slušné ale Truman Show je nad nimi mnohem výše a je geniální dílo plné dojemných i dramatických scén doprovázených fantastickou hudbou a kamerou, výprava nemá jen tak obdoby a sledovat mezi tím vším herecký koncert Jima Carreyho a později i Eda Harrise je slastí a filmovým zážitkem na který se nezapomíná.

Probuzení (2007)

Senzačně strhující thriller s několika opravdu těžce stravitelnými momenty! Nebýt Haydena, který je zde šíleně prkenný (režisér měl raději počkat až bude mít Jared Letto volno, nebo vzít třeba Ryana Phillippeho či podobně herecky vybaveného herce) tak by čtyři hvězdičky byly ještě poctivější. Jessica hraje celkem v pohodě a v první polovině tohoto krátkého filmu je opravdu přesně tak sladká jak bylo potřeba a režisér umí přejít z momentů příjemných ke scéně kdy jsem měl husí kůži. Opravdu dobré filmové překvapení.

Superbad (2007)

Film je o třech teenagerech a jejich ztrátě panictví plný vulgarního a občas nechutného humoru s koncem podobně upřímným jako v Clerks. Díky věku hrdinů chybí zkušenosti, rozum a tedy chytrost a údernost fórů. Film už vůbec nemá šanci chytit za srdce a tedy podobně jako Evan se svou vyvolenou jsem se s filmem nedostal přes druhou metu. Od dost obdobného seskupení jako v Knocked Up bych čekal víc, protože Knocked Up mám opravdu rád. Jonah Hill mi lezl neuvěřitelně na nervy ale Michael Cera z Juna je dost v pohodě a celkem to vyvažoval, ovšem McLovin je vážně trumfnul oba :-)