Na férovku, pane učiteli (2017)

Ice Cube je borec, kterej se jako jedinej dokáže tvářit hrůzostrašnějc, než moje přítelkyně, když si dám o jedno pivo navíc; ovšem s tim rozdílem, že u něj mi to přijde k smíchu a chci takových komedií víc, kdežto v případě hereckého výkonu mé přítelkyně přemýšlím o detoxu. Je tu samozřejmě spousta laciného humoru, který pracuje se synonymy vagín, penisů a onanie, ale je to komedie také pro mladé, kteří si své reprodukční orgány teprve ošahávají, takže takovej humor považují za maximálně epickej. Každopádně v záplavě novodobých komedií se jedná o poměrně slušnej nadprůměr, kdy se nezaujatej člověk, kterej neni kovanej sociálníma dramatama východního bloku, docela slušně zasměje.

Půlnoční láska (2018)

Předem tohoto komentáře bych chtěl poukázat na to, že syn "rakouského terminátora" vůbec nevypadá jako syn rakouského terminátora, ale celkem s přehledem z něj zvlhne nejedno "nejensrdce" náctileté dívky. V tomto případě se jedná o romantický film, který pojednává o tom, že láska je nejen krásná, ale i svině, s jejímiž následky si neporadí ani nejmodernější medicína. Stačí jí chvilku podlehnout a už vám nepomůže ani svěcená voda. Film běží poměrně překotně dopředu, aby diváka dostal co nejdříve do své poloviny, kde se zpomalí a začne útočit na narychlo vybudované city, které by funovaly mnohem lépe, kdyby se nejednalo o film, ale o seriál, který by šel více do hloubky. (Ovšem to bych asi nedal). Nicméně, kdo rád bulí, bulet bude. Pak si otře slzy, vysmrká se a řekne: "Tfuj, to jsem si zase dala. Proč uč nejsou v trendu romanťáky jako Pretty woman, kde brečím úplně jiný druh slz?"

Pařba všech pařeb: Poslední kocovina (2014)

I divák s nižší inteligencí si zaslouží svůj film. Je tu dostatek jednoduchého fekálního humoru, lítaj tu polonahá děvčata, a to bruneta, blondýnka i avatarka, takže na své si přijdou příznivci malých, velkých či modrých ňader. Dámy zase jistě ocení pestrou škálu všemožných druhů pánských přirození, z nichž to největší jsem byl já, že jsem to vůbec dokoukal.

Deadpool 2 (2018)

Ach jo, tvůrci by si měli ujasnit, zda chtěj točit parodii nebo ubrečenej doják. Chtěl jsem dát 5 hvězd, ale za poslední totálně zmrvenou půlhodinu á la Ordinace v růžové zahradě jednu hvězdu s brekem sundavám.

Noční hra (2018)

Příjemná americká jednohubka, která mi při konzumaci natrhla hubu od ucha k uchu.

Higher Power (2018)

Sci-fi mám rád, ale tohle bylo na můj vkus sci-fi až moc. Začátek ještě jakž takž dával smysl, ale když v druhý půlce začala pod vedením zmatené kamery pobíhat nesympatická americká obdoba obtloustlého Gérarda Depardieu, která se stávala stále silnější, až se stala nejsilnější, tak jsem si říkal, že to je teda síla! Rozhodně nedoporučuju těm, keří se chtějí u sci-fi filmu pobavit, a už vůbec ne těm, kteří na škole nepropadali z fyziky.

Nepřátelé (2017)

Pocitovka téměř bez hudby, což mi trochu vadilo. Ti, co zde píší, že ve filmu byla nádherná hudba, u toho zřejmě poslouchali něco z vlastní audiotéky. Film má asi dvě poloakční scény a vzhledem k pomalému plynutí děje trestuhodně nevyužitou závěrečnou pointu. Christian Bale si nechal narůst knír (nebo nalepit, protože tohle nemůže vyrůst někomu pod nosem ani v devatenáctém století), přes kterej mu téměř nebylo vidět do obličeje, takže ten knír hrál za něj a zasloužil by si nominaci na oscara. Takže, když to shrnu, příběh stál za prd, závěrečné envoi slabé, herecké obsazení dobré, celková výprava bez hudby tak nějak tichá, záměrně zádumčivá. A právě za onu zádumčivost dávám tři hvězdy a doufám, že u dalšího westernu budu moct dát hodnocení vyšší.

Tomb Raider (2018)

Mnohem uvěřitelnější, než původní dva díly s Angelinou. Alicia Vikander sice vzhledově nijak nevybočuje z průměru, ale o to více se do role hodila, protože devizou zanícené archeoložky byy neměla být push up podprsenka ani botoxové rty či kraťasy od Prady, ale špinavej baťoh, kde nemá rtěnka co dělat. Líbil se mi koncept, který se držel prvního dílu dnes již legendární hry, kdy byl divák seznámen od začátku s tím, proč se Lara stala nejslavnější vykradačkou hrobů v dějinách videoher. Doufám, že tohohle Tomb ridera viděl i Spielber, aby si uvědomil, jak by měl uchopit dalšího Indiana Jonese, aniž by tam pro závěrečnej efekt nacpal létající talíř plnej mimozemšťanů.

Future World (2018)

Už vám někdy vytekly tužkový baterky? Tak o něco míň toho vyteklo ze Suki Waterhouse, coby představitelky raněné robotice. "Krvácíš jak prase", praví k ní lékařka v podání neznámé herečky a potom jí ránu secvaká sešívačkou, aby jí nebyly vidět kabely. A hurá zpět do akce. Přestože je tu spousta dobrých herců, z jejich hereckých výkonů je znát zbytkáč po prokalené noci ve spolenosti J. Franca, s kterym bych klidně taky zakalil, ale druhej den bych se radši vyspal, než natočil tohle. Ale co už, Milla Jovovich mu za to naštěstí dala v jedný scéně přes držku, protože pravděpodobně vystřízlivěla první... Nicméně nemělo to špatné exteriéry ani kameru, takže úplnej odpad nedávám.

Gauguin (2017)

Vzhledem k tomu, že sám studuji malbu, na tenhle počin jsem se obzvlášť těšil. Čekal jsem výpravný film s podmanivou hudbou a působivými záběry na scenérii exotického Tahiti. Místo toho jsem dostal zoufale nudnou (výpravou spíše televizní) sondu s mdle unylou hudbou do bídou zmrzačené mysli bohéma, kterému se nechce makat a myslí si, že na Tahiti mu budou padat do huby pečený holubi, ale nakonec tam nedokázal najít ani kokos; hlavně, že kvůli tomu opustil ženu, děti a přátele. Vincent Cassel vypadal, jako že natáhne bačkory dřív, než ta vleklá nuda skončí. Byl jsem na tom bohužel v kině, kde se to nedalo přetočit, takže jsem trpěl úplně stejně, jako Gauguin. Ten si tam našel hnusnou domorodku, kterou namaloval 40x jinak, a když to od něj nikdo nechtěl kupovat, protože v té době se nejednalo o nic převratného, tak si zase sbalil svejch 5 švestek a vrátil se do Paříže, kde ho živilo ministerstvo pro asociály. To ale všichni víme, takže se nejedná o žádný spoiler. Vzhledem k tomu, že to zas až takový "génius" nebyl a jeho tvorba začala být cenná hlavně tím, že se dochovala a získala historickou hodnotu, žádnou zvláštní euforii jsem bohužel při těch několika málo nepovedených záběrech, kdy tvořil, neprožíval. Cassel totiž držel štětec jako stará pana pinďoura, čehož si režisér Edouard Deluc buď nevšiml anebo mu to naopak poručil pro efekt. Navíc se vůbec nedozvíte, proč maloval, jak maloval, čím maloval, jak si míchal bary, kde na ně bral, jaká plátna používal, zkrátka nic, proč jsem na film šel. Zdejší vysoké hodnocení opravdu nechápu. Jednu hvězdičku dávám za výdrž Vincenta Cassela, kterej to natáčení nakonec přežil až do konce.