Mauglí - příběh džungle (2018)

Dejovo ma táto Serkinsova temnejšia verzia bavila viac než Favreauova Kniha Džungle no tá mala zase lepšiu hudbu, animáciu a sympatickejšieho predstaviteľa Maugliho. Táto bola bez piesní, zato však s lepšie prekreslenými charaktermi a svižnejším tempom. Obe verzie hodnotím rovnako ale každá z nich má iné kvality.

Dárce (2014)

Paráda. Konečne nejaké originálne sci-fi ktoré uchváti dejovou rovinou aj zručnou réžiou. Phillipa Noycea si dobre pamätám už od Úplného Bezvetria a rozhodne ma nesklamal ani v tomto počine. Viac podobných filmov.

The Witch in the Window (2018)

Andy Mitton sa ukázal ako chytrý scenárista aj dobrý režisér. Nízkorozpočtový thriller ktorý sa spočiatku javí ako komorná ducharina, no nakoniec sa dočkáme zaujímavého twistu pri ktorom fakt mrazí....niečo podobné som zažil naposledy u filmu Tí druhí takže Mittona fakt chválim. Dobre dopadol aj casting ústrednej dvojice. Žiaľ dej je priveľmi jednoduchý a pomalý, chcelo by to väčšiu dramatizáciu deja ale za pozretie to určite stojí.

Louskáček a čtyři říše (2018)

Hrôza typu Wrinkle in Time sa našťastie nekoná ale pod režisérskym dohľadom Joea Johnstona (Jurský park 3) a Lasse Hallstroma (Pravidlá Muštárne) som prúser ani nečakal. Predne musím vypichnúť nádhernú vizuálnu stránku, už prvé sekundy dokážu aj vďaka pôsobivému 3Dčku priniesť tú pravú vianočnú atmosféru a v kombinácií s nádhernou hudbou je to pohladenie po duši. Príbeh je síce jednoduchý a priamočiari a scenár patrí k najväčším mínusom filmu no tento deficit zase zachraňuje celkom fajný casting a vôbec celá rozprávka mi pripomenula vianočnú atmosféru prvej Narnie čo beriem ako kompliment. Pravda niektoré kostýmy zaváňali gýčovitosťou a v druhej polovici už filmu dochádzal dych, napriek tomu mám z neho pozitívne dojmy a to aj vďaka vydarenému slovenskému dabingu. V telke by to bolo za 3 ale na veľkom plátne s 3D verziou to bolo naozaj čarovné za čo dávam 1* navyše.

Sestra (2018)

Nič objavné ani originálne nečakajte no rozhodne poteší atmosféra a výprava. Dostatok lakačiek, trefná hudba, svižné tempo, podmanivá kamera. Po všetkých tých nadhodnotených ale pre mňa nezáživných umeleckých hororoch (Prekiate dedičstvo, Tiché miesto) konečne niečo adrenalínovejšie a priamočiarejšie. Pre mňa zatiaľ asi najlepší horor tento rok.

Hotel Artemis (2018)

Nechápem ako niekto môže napísať, že ten film bol nudný. Naopak má výborné, gradujúce tempo, množstvo sympatických postáv, nechýba mu originalita, emócie a skvelé dialógy. Celý film stojí a padá na fantastickej ironicky pôsobiacej Jodie Foster s veľkým srdcom a vôbec celý hotel pôsobil so všetkými tými hi-tech zdravotníckymi vychytávkami a tajnými chodbami veľmi pôvabne. Po zdrvujúcich recenziách som mal nulové očakávania takže pre mňa rozhodne prekvapenie roka. Mega som si to užil.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Žiadny film ma nedokázal tak rozrevať ako tento. Dokonca ani E.T. Vďaka Steven, nezabudnem nikdy.

Teorie tygra (2016)

Moc príjemný film. Jeden z najlepších českých filmov poslednej doby. Hreje u srdca svojou úprimnosťou a neopakovateľnou atmosférou. 85%

Feral (2017)

Po dlhej dobe horor na ktorý sa dalo pozerať....slušná kamera, obsadenie, hudba.....malo to atmosféru, rýchly spád, nenudilo.

V pasti času (2018)

Uff. Toto bolelo. Už chápem prečo distribútor zrušil kinodistribúciu. Šialený námet, šialené kostýmy a makeup. Ani hviezdne obsadenie tu nepomohlo. Oprah Winfrey na odstrel. Umelé CGI v každom zábere a vôbec celé zle. A pritom rodinné fantasy môžem. Pri pohľade na mutujúceho Leviho Millera som si spomenul na žánrovo podobného Pana, ktorý bol však kvalitatívne na oveľa vyššej úrovni. A taktiež som uvažoval nad tým, prečo majú dnešné deti vlažný vzťah k filmom samotným. A potom som si uvedomil že moju lásku k filmu v detstve formovali diela ako Nekonečný príbeh či Jurský park. Keby som ako decko pozeral miesto Gumkáčov či Rozprávkovej jazdy na podobné sračky ako toto, zrejme by som dopadol podobne a filmy bral len ako okrajovú záležitosť na zahnanie nudy. Našťastie nestalo sa tak, no súčasnej generácie detí je mi úprimne ľúto. A vyzerá to tak, že bude ešte horšie....1* za tých pár emocionálnych scén, ktoré k rodinnému filmu patria, inak obrovský fail v každom smere.