• Fantasy

Rocky III (1982)

Rocky III je důstojným nástupcem prvních dvou snímků. Přesto se však od nich poměrně odlišuje. Řekl bych, že v dobrém. Na rozdíl od utahané dvojky plyne Rocky III plynuleji a tempo je rychlejší. Hudební doprovod je jako vždy takřka dokonalý. Navíc se divákovi dostává více samotného boxování, než byl zvyklý. Část, kdy je utrápený Rocky na dně už sice začíná být monotónní, díky tomu, že byla do snímku zapracována zajímavě provedená změna Rockyho taktiky, musím ale říct, že snímek nenudil. Rocky III je tak rozhodně snímek, jenž doporučuji ke zhlédnutí.

Vůně ženy (1992)

Wau, film Vůně ženy mě velmi nadchl. Těží především ze skvělého dějového schématu, kdy takovýto příběh se snad ani jinak než skvěle zpracovat nedá. Trochu mě jen mrzí, že jsem film viděl pouze s dabingem, v originále musí být Al Pacino opravdu dechberoucí. Poselství filmu o radosti ze života a přímosti, které je předáno skrz plukovníka, a pak také Charlieho příběh o morálce a principech...No, už dlouho jsem jednoduše neviděl, aby jeden film v sobě dal divákovi tak mnoho. Ústřední dvojice spolu skvěle interaguje a je nezpochybnitelným dějovým tahounem celého filmu. Rád bych ještě na závěr vypíchl naprosto grandiózní scénu, kdy jsou plukovník s Charliem v restauraci a plukovník se rozhodne naučit jednu slečnu tančit tango. Scéna je celá, tedy dialogy, krásná představitelka Donny, tanec samotný a v neposlední řadě úžasná a do scény hodící se skladba Por Una Cabeza, prostě perfektní a po zhlédnutí snímku jsem si ji pustil ještě několikrát samostatně. Vůně ženy je tak vynikajícím snímkem, který rozhodně doporučuji ke zhlédnutí.

Na tuhle nemám (2010)

Velmi povedená a příjemná romantická komedie, jejímž úhelným kamenem je přirozeně vztah protagonisty s jeho vyvolenou. A ten je zpracovaný dokonale. Je mu věnován dostatek času, vše se vyvíjí přirozeně, a je prostě obecně radost film sledovat. Navíc poselství filmu je jednoduše perfektní. Příběh o tom, že každý může v lásce dosáhnout kohokoli, má význam a film tak splňuje to, na co mnoho dnešních snímků už rezignovalo, tedy předat jakousi hlubší myšlenku. Protagonistova vyvolená je zároveň moc pěkná. Film jsem viděl bohužel s dabingem, se kterým protagonista působil přímo příšerně. To věčné eee, v naprosto bizarní, obskurní a nenormální míře mě přímo ubíjelo. Přesto ale film Na tuhle nemám rozhodně doporučuji, nejlépe v originále, ke zhlédnutí.

Rocky II (1979)

Rocky II je v mnoha ohledech podobný svému předchůdci. Musím říct, že většina filmu mě příliš nebavila. Popis Rockyho života není žádné terno ke zhlédnutí. Pak ale přichází část filmu, věnovaná Rockyho "zvednutí se", tedy trénink a pak především samotný zápas s velkým množstvím ikonických scén. A za to si Rocky tu třetí hvězdu prostě zaslouží. Rocky II je tak film, který rozhodně doporučuji ke zhlédnutí.

Rocky (1976)

Rocky je vynikající snímek s především naprosto fenomenálním hudebním doprovodem. Mírně mi vadilo, že se v něm vlastně neobjevilo ani zas tak moc boxu samotného, jak bych chtěl, ale tak co, alespoň měli filmaři dost času na vykreslení samotného Rockyho. Zápas samotný je pak naprosto perfektní. Je napínavý a člověk Rockymu opravdu drží palce. A navíc ta hudba do toho...No, prostě skvost. Milostné lince bylo sice věnováno času nepochybně dost, přesto mě ale poměrně zklamala a nevím, byla jednoduše taková nijaká, nezajímavá. Přesto je ale Rocky snímek, jenž rozhodně doporučuji ke zhlédnutí.

Kmotr (1972)

Kmotr je vynikající film, který stojí především na bravurním vykreslení postav. Každému je věnována potřebná část děje a divák tak má šanci se v rodině a jejích vztazích zorientovat. Hlavní osou snímku je rozhodně Michaelův přerod ze skoro bezúhonného muže v obávaného bosse. Sám to asi ani nechtěl, ale osud ho už takto zavál. Tato změna je vykteslena dokonale a závěrečná scéna s novým donem Corleonem byla pro mě nejsilnějším momentem filmu. Zvláštní vyzdvižení si také zaslouží děj na Sicílii a obecně celá tamní romantická linka. Ta byla bezchybná a moc se mi líbila. Opravdu jsem hlavní postavě přál štěstí, je ale pravda, že tragický konec jeho sicilského manželství ještě lépe následně podtrhl sílu jeho přerodu v bezskrupulózního muže. Kmotr je tak rozhodně filmem, který doporučuji ke zhlédnutí.

22 Jump Street (2014)

22 Jump Street je o trochu slabším filmem než jeho předchůdce, přesto stále baví. Hlavním tahounem zde je jednoznačně vzah mezi Schmidtem a kapitánovou dcerou. Tato dějová linka je bravurní od začátku až do konce. Už jen na samotné romantické úrovni je dobře zpracovaná, navíc představitelka kapitánovy dcery, Amber Stevens West, je opravdu velmi krásná. Některé její záporné charakterové vlastnosti ani nevadí. Myslím, že námět stále ještě není vyčerpán a díky tomu, že jsem se i tentokrát opravdu dobře bavil, doufám, že bude i třetí díl.

Jump street 21 (2012)

Jen málokterá čistá komedie si zaslouží čtyři hvězdy, Jump street 21 mezi ně ale rozhodně patří. Snímek těží ze skvělého námětu, se kterým zvládá pracovat více než obstojně. Působení ústřední dvojice na škole, která ale není taková, jakou si ji pamatují, je prostě skvělé. Nejvíc mě dostaly narážky na všudypřítomné liberální ekology ovládající školu. Filmaři se stejně tak dobře vypořádali i se řádně šíleným závěrem. Filmu pak nechybí ani romantická linka, což je základ každého dobrého příběhu. Vzhledem k tomu, že jsem se u filmu opravdu upřímně smál, což se moc často nestává, patří Jump street 21 mezi snímky, které upřímně doporučuji.

Beowulf: Král barbarů (2005)

Beowulf: Král barbarů jistě není film, jenž by byl dějově nějak na výši. Taktéž spousta filmových efektů v něm už dneska nepůsobí nějak spektakulárně. Přesto ale oceňuji, že snímek obsahuje pár moc zajímavých a poměrně hlubokých myšlenek. Hlavním tahounem filmu je pro mě vztah mezi Beowulfem a čarodějnicí Selmou. Jiskří to mezi nimi a člověk jim to fakt přeje. Také musím ocenit úžasnou krásu islandských kulis. Filmaři možná mohli vynechat znásilnění Selmy Grendelem, což když jsem viděl, tak mi jednoduše spadla brada, protože toto jsem vážně nečekal. Moc se mi líbí také lakonický, stoický charakter Beowulfa, jenž tvoří vzor jistě hodný následování. Odrovnal mě také dialog Selmy s Beowulfem, kdy mu říká, že jejímu synovi zabil otce, a že se ničemu nepoučil. To mi opravdu přejel mráz po zádech. Já fakt především obdivuji, jak tam všichni ti seveřané berou věci tak, jak jsou, moc nad ničím netaktizují a nedumají. Také s povděkem kvituji, že představitelka Selmy je opravdu krádná. Rozhodně můžu říct, že film Beowulf: Král barbarů rozhodně doporučuji ke zhlédnutí.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020) odpad!

Brrrr, tak tohle bylo opravdu děsivé. Už dlouho mě žádný film tak šíleně nenamíchl a zároveň nezklamal. Toto bylo totiž opravdu hrozné. Celý film je očividně šitý na míru progresivní agitce, která je dnes v Hollywoodu takřka všudypřítomná. Vždyť stačí se podívat na casting nebo na různé feministické kecy o boji proti mužům, jichž je film plný. Ne, toto byl opravdu děs. Navíc ty herečky jsou snad až na Margot Robbie opravdu nesympatické. Já prostě nechci trávit svůj čas, abych sledoval takovéhle typy na svém monitoru. No, snad už se příště nenechám nalákat. To ani nemluvím o stupidním ději, který je prostě otřesný. Vůbec nic se tam nedělo. Tomuhle bych scénář zvládl vymyslet i já. Birds of Prey jsou prostě opravdu blivajz. Děj je jednoduchý a rozřešení v podobě jakési pseudomegalomanské bitky stupidní. Jednoznačně nejotravnější postava byla ta malá kamarádka Harley. Ta mi opravdu pila krev pokaždé, co promluvila. No, prostě děs. Birds of Prey rozhodně ke zhlédnutí doporučit nemůžu, spíše naopak.