Sedmilhářky (2017) (seriál)

Uz ked som sledovala Golden Globes zaujalo ma, ze velke hollywoodske hviezdy a este k tomu moje oblubene herecky Reese a Nicole sa dali na serial :) a bola som zvedava vzhladom na jeho uspech...Uz par rokov som nepozerala ziaden serial, ale tento som si nenechala ujst. Od zaciatku ma vtiahol do deja a bavil cim dalej tym viac! Najlepsi bol zaverecny diel, ani som nedychala, to ma presvedcilo dat 5 hviezdiciek, wow! Uzasne herecke vykony, prekrasne prostredie, napinavy dej, zaujimave zivoty obycajno neobycajnych zien a ich problemy, naviac este pointa a tema domaceho nasilia naozaj silna. Nicole uzasna! Uz sa tesim na druhu seriu s Meryl Streep, aj ked trosku pochybujem, ze bude taka excelentna ako prva...Je to serial skor pre zeny a to kazdeho veku. Uz chapem, ze aj take velke hviezdy sli do toho a vlastne to same rozbehli a produkovali...Urcite odporucam, tych 7 hodin ubehne ako voda....88% za prvu seriu. ..... A teraz po pozreti 2. serie tvrdim, ze bola este o nieco lepsia ako prva. Zasluzenych 5* to bez komentara. Nicole Kidman exceluje este viac. Meryl Streep presvedciva ako vzdy. A Laura Dern ma tiez milo prekvapila. SUPER zimomriavky sposobujuci serial...90%.

Bába z ledu (2017)

Nechapem, preco je hodnotenie tohto filmu modre a nie cervene:-).

Nádech pro lásku (2017)

No neviem, ci by som to pozerala, keby som len bola vedela, ze ma zaver filmu uplne sklame. Chcela som to vidiet hlavne kvoli Garfieldovi, patri medzi mojich oblubenych hercov, ale tiez mam velmi rada zivotopisne filmy. No musim povedat, ze som od filmu cakala viac. Pripadal mi miestami dost nudny. Herecke vykony fajn, kamera zaujimava. Na love story priemerne, akosi to nemalo smrnc. A zaver, len som dufala, ze sa to neskonci takto...Na jedno pozretie OK.

Jsem božská (2018)

Kvoli nizkemu hodnoteniu som chvilku vahala, ci sa na to oplati ist do kina, ale nelutujem. Je to ovela lepsi film nez je ohodnoteny. Ciste zenska romanticka komedia, dostatocne vtipna, milo sladka a nevulgarna, symptaticke a slusne herecke obsadenie. Som spokojna. 72%.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Vidiet tento film v 3D bol zazitok, aj ked tento zaner nie je velmi pre mna. Najlepsi bol Mark Rylance! Tipujem to na niekolkych Oscarov. Okrem vizualnej stranky, napinaveho deja, briliantneho Marka, film ponuka aj hlboke myslienky a ponaucenia:). Potesila aj piesen od Bee Gees.

Dunkerk (2017)

Na Dunkirk som sa dlho tesila a bola som sklamana, ked sa mi nepodarilo vidiet ho na velkom platne. Avsak musim povedat, ze film nesplnil moje ocakavania. Este mozno trosku viac sa mi pacil film z "druhej strany" Darkest hour o Winstonovi Churchillovi.

Velká hra (2017)

Zaujimavo natocene, vobec nie su nudne chvilky, velmi dynamicke, stale sa nieco deje, vyvija sa to, udrzuje sa napatie a strasne vela sa keca :) Divak musi byt v strehu, zaspat by sa asi nedalo. A Jessica Chastain okrem toho, ze je vyborna herecka, aj velmi pekne vyzera. Nedivim sa, ze skutocna Molly si vyziadala prave ju.

Obchod na korze (1965)

Wow !!! Film z roku 1965 som videla prvykrat az v roku 2018 a dopadlo to nad moje ocakavania. Krasny film. Herecky vykon I. Kaminskej by si zasluzil Oscara! Jedinecne!!! Tento film by som odporucala kazdemu a nestaci vidiet raz. Je to poklad ceskoslovenskej kinematografie. Skoda, ze uz sa take skvosty netocia...opat jedno velikanske WOW !!!!

Tvář vody (2017)

Tipovala som, ze Oscara ziska prave tento film, hoci mne osobne sa viac pacili Three billboards. The Shape of Water ma svoje caro, udrzuje divaka v napati, ma krasnu hudbu, pozoruhodne herecke vykony, Sally Hawkins ta rola sadla na mieru. Avsak myslim si, ze by boli lepsie urobili, keby ta lubostna linia zostala ciste PLATONICKA, rozpravkova. A vsetko tam je ZELENE, zaujimavo urobene. Zaver trochu zvlastny.

The Florida Project (2017)

No trosku zvlastny film. Plny paradoxov. Byvat pri Disney Worlde a nemoct si dovolit nielenze vstupenku, ale nemat skoro ani na chleba. Farebny svet, bezfarebny zivot mladej slobodnej matky. Vesely svet deti, smutny pre dospelych. Vela kontrastov. Celkom zaujimavy, ale smutny film. Florida, Amerika, aj takato moze byt realita, zial...Videne ocami deti. Uz len dodam, ze celkom nechapem nominaciu na Oscara pre W. Dafoe, hral dobre, ale neda sa to porovnat s ostatnymi nominovanymi kolegami, moj nazor.