Králíček Petr (2018)

Malych hrdinov som si ani zdaleka nezamilovala tak ako napriklad Paddingtona, ale velmi sympaticka Rose Byrne. 55%.

Mamma Mia! (2008)

Muzikál, ktorý už roky patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy. Mamma Mia je jednoducho moja srdcovka - makes me happy :-). Bol to vtedy pre mňa v kine neskutočný zážitok!!! Odvtedy sa rada k nemu vraciam. Uvedomujem si, že bez ABBA pesničiek, bez úžasnej Meryl Streep a bez nádherného gréckeho ostrova Skopelos by to bol možno len priemerný film, ale to vôbec nie je. Je to príbeh o silnej žene, ktorá sama v neľahkých podmienkach vychovala dcéru. Vzťah matky (Meryl Streep ako Donna) a dcéry (Amanda Seyfried ako Sophie) je tu nádherne vyobrazený, moja najobľúbenejšia je ich spoločná scénka pred svadbou Slipping Through My Fingers. Meryl tu podáva obdivuhodný herecký výkon, ja by som jej dala rovno Oscara. Hrá na 110% ako vždy a má v sebe toľko energie. Je hviezdou celého filmu. Jej najlepší a najemotívnejší moment je The Winner Takes It All. Amanda Seyfried je taktiež fantastická. Mužský casting je tiež super, Stellan Skarsgard, Colin Firth, Pierce Brosnan. No fakt skvelý výber filmových hviezd. Grécke prostredie a exteriéry ostrova sú pastvou pre oko. K tomu nápaditá choreografia, nádherné interiéry a kostýmy, všetko ladené do modra. A áno soundtrack, ten milujem. Mamma Mia je taká muzikálová rozprávočka pre dospelých, kedy môžeme vypnúť hlavu a len si to celé vychutnávať a snívať. Pre mňa je to taký balzam na dušu♥️. Som veľmi rada, že máme aj pokračovanie. Komentár doplnený 17.7.2022, kedy som si dala Mamma Mia "maratón". Odo mňa zaslúžených 5*.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Z kina som prišla úplne nadšená! Vrelo odporúčam a oplatí sa vidieť v kine :). Lily James sa mi ešte v žiadnom filme tak nepáčila, v Popoluške a Darkest Hour bola skôr nevýrazná, ale mladú Donnu zahrala bravúrne. Ked Emma Stone získala Oscara za La La Land, prečo by aj Lily nemohla byť aspoň nominovaná? :-) Utiahla celý film, žiarila ako slniečko a jej energia bola nákazlivá, presne taká Donna musela byť, nemohli vybrať lepšiu herečku!!! Amanda Seyfried ma zase krajší hlas. Cher mi tam nepasovala a ani jej hlas. Tiež chválim kostýmy hlavne outfity mladej Donny. A inak, bol to dobrý nápad spojiť pesničky ABBA a 70-te roky. Bála som sa, že 2. diel bude horší, ale za jednotkou veľmi nezaostáva. Za mňa zaslúžených 5 hviezdičiek. Možno SPOILER: Ale chýbala mi tam Meryl Streep, nevedela som, že tam nebude (ak nerátam záver filmu). Tešila som sa na ňu, škoda, ale som spokojná. Prekrásne, dojímavé, stálo za to😉!!! UPDATE (17.7.2022) po "maratóne" Mamma Mia sa stále neviem rozhodnúť, či mám radšej jednotku alebo dvojku. Jednotku milujem kvôli fantastickej Meryl Streep, dvojku zasa kvôli (ale nielen) Lily James. Zahrať mladú "Meryl" musela byť neľahká úloha, ale talentovanej a roztomilej Lily sa to podarilo na jednotku s hviezdičkou. Opäť skvelé herecké výkony, muzikálové čísla, choreografia, soundtrack, kostýmy (k modrej pribudla oranžová) a výprava. Chorvátsky ostrov tentokrát nahradil Grécko, ale prostredie je stále krásne. Oproti jednotke je dvojka nápaditejšia. Páči sa mi prelínanie časových rovín. Oceňujem aj zaujímavý strih, veľmi pekne je urobená tá scénka "One of us" so zrkadlom, keď je Sophie na ostrove a telefonuje so svojim milým, ktorý je preč. SPOILER: Dojímavo a krásne je natočené tehotenstvo Donny a súčasne Sophie a potom ten krst v kostole, kde sa objaví aj Donna. NÁDHERNÉ!!! Naj pesničky: "My Love, My Life", " I have a Dream", "Thank You For the Music", "I’ve Been Waiting for You", "Angel Eyes". Ešte dodatok: Mladá Donna (Lily) má hnedé oči, kým Meryl má modré - len taká zaujímavosť.

Manžel na zkoušku (2018)

Asi keby som na to isla do kina, bola by som sklamana, hoci bolo to celkom vtipne. Rozbiehalo sa to velmi pomaly, cele sa to dalo predvidat a dejova linia s mexickou rodinou bola zbytocna a otravna...dalo sa to dopozerat:-). 55%.

Paddington 2 (2017)

Dufam, ze bude aj 3:-). Fajn filmik, 70%.

Já, Simon (2018)

Musim povedat, ze som milo prekvapena. Pacilo sa mi to ovela viac nez Call me by your name. Postava Simona je velmi sympaticka. Rodinka super, dobri priatelia, takmer idealny zivot...este aj rodicia su celkom v pohode, ked tajomstvo vyjde najavo. Film dokaze udrzat divaka v napati, vobec nenudi a prekvapi zaujimavymi vsuvkami. 80%.

Paddington (2014)

Fajn oddychovka, zaujimave pre deti i dospelych, vtipna komedia ako ma byt, najlepsie scenky su s medvedom, ako sa postupne oboznamuje s prostredim, krasne farebne interiery a kostymy, britske realie, menej zaujimave uz su scenky s Nicole Kidman. Vcelku pekny film. 70%.

Rusko z výšky (2018) (seriál)

Parada, nadherne, balzam na dusu :-). Vizualne prekrasne, uplne naj polarna ziara, hudba super! Jeden z najkrajsich dokumentarnych filmov, ake som kedy videla! Bezchybne. Vrelo odporucam.

Wind River (2017)

Zaverecne titulky, ktore poukazuju na zamer celeho filmu, tak za to davam 4 hviezdicky. Natocit Wind River malo zmysel. Mohlo to vsak ist viac do hlbky...

Goodbye Deutschland! - Die Auswanderer (2006) (seriál)

Zaujimava bola Brazilska dzungla, Kanada, Karibik, USA...Paci sa mi ako si ludia idu za svojim snom, je zaujimave sledovat, ako sa cele rodiny s detmi ( niekedy aj psami a boli uz aj kone) stahuju na druhy koniec sveta...niektori ostanu, ini sa vratia domov. Niektori su pripraveni dostatocne, niektori zase mali velke plany, ale nezistili si vopred dolezite informacie, potom si napr. nemohli otvorit vlastny podnik, atd.