Služka - Poníci (2021) (epizoda)

Ponies za 4*. Až teraz mi došlo, že toho Nicka Robinsona vlastne poznám z Love, Simon.  Margaret Qualley podáva skutočne Golden Globe'hodný' herecký výkon a Maid je naozaj vydarený seriál. Som veľmi rada, že som sa k nemu dostala. A to malinké dievčatko Maddy je také zlaté a ešte k tomu v tom istom veku ako môj mladší synček.

K zemi hleď! (2021)

Na Don't Look Up (prečo je v preklade K zemi hleď! nechápem) som sa celkom tešila a to najmä na Leonarda DiCapria a Meryl Streep, mojich dvoch najobľúbenejších hercov. Mať ich pokope v jednom filme, to som si veru nemohla nechať ujsť. Herecké výkony hlavných aj vedľajších hercov sú skvelé. Práve tí už spomenutí herci, ako aj Jennifer Lawrence, sú na tom filme to najlepšie. DiCaprio hrá vždy perfektne. Neviem ako to maskéri a kostyméri dokázali, lebo tu naozaj vyzerá maximálne neatraktívne a o to im šlo. Meryl je Meryl. Ako vždy dokonalá, jej talent už netreba ani komentovať a na svoj vek vyzerá nádherne. Jennifer Lawrence hrá veľmi presvedčivo a sústredene, červené vlasy jej dali asi preto, aby vo filme neboli tri blondínky. Cate Blanchett som spoznala asi až v polovičke filmu, vôbec som si neuvedomila, že je to ona, aj keď som vedela, že tam hrá. Vyzerala tak nejako krajšie ako zvyčajne. Toľko k postavám a teraz prejdem k veci. Uvedomujem si, že Don't Look Up je dokonca aj na Oscary nominovaný a veľmi dobre hodnotený film, ale mne sa nepáčil. Nevyhovoval mi ten mix žánrov! Keď to bola komédia, prečo som sa nesmiala? Keď dráma, prečo som to viac neprežívala? Slová katastrofický a satira mi akosi nejdú dohromady. Asi nemám rada satiru a ani čierne komédie. Ariana Grande a celá tá talk show to bolo skôr otravné. Myslím si, že potenciál tam bol, takisto nápad bol dobrý, výber hercov tip top, no len tá forma spracovania mne neulahodila. Keby to bola len dráma povedzme, viem si predstaviť opak. Chápem, že je do filmu zakomponovaná dôležitosť posolstva "Kam tento svet smeruje" lenže nehodnotím to, na čo film odkazuje alebo poukazuje, ale samotný filmový zážitok či nezážitok. Preto to nízke hodnotenie... Pozreté vrámci "Moje filmové pondelky" 07.02.2022.

Dlouhá cesta (2002)

A Walk to Remember is a movie to remember💙!!! Jeden z mojich najobľúbenejších romantických filmov. Videla som ho aj v kine a potom ešte niekoľkokrát doma. Kúpila som si ho vtedy na VHS, čítala som aj knihu a ešte som si pozháňala aj soundtrack a tiež aj CD s piesňami Mandy Moore. A neskôr ďalšie a ďalšie knihy a filmy Nicolasa Sparksa. Film ma len výnimočne dokáže rozplakať, ale tento to dokázal! A keď ste si aj vy obľúbili Mandy Moore, vrelo odporúčam seriál This Is Us, kde už zrelá žena Mandy hrá mamičku trojčiat. A Walk to Remember je dobrý štart, ale This is Us je jej životná rola.

Služka - Za babku (2021) (epizoda)

Vyzerá to byť naozaj skvelý seriál. Hlavná hrdinka "Maid" Margaret sa veľmi podobá na svoju skutočnú mamu Andie MacDowell, ktorá hrá aj v seriáli jej matku. K samotnému deju mám len jednu poznámku alebo nazvime to otázku. Prečo prepánajána vyhodila všetko to jedlo?! Páči sa mi nápaditosť seriálu v informovaní diváka koľko $ dievča má, potrebuje, minula, atď. Cool.

Tohle jsme my - Čtyři otcové (2022) (epizoda)

Najlepšia epizóda tejto série zatiaľ. Máme tu 4 paralelné príbehy o otcovstve: Jack, Randall, Kevin a Toby. Najviac ma zaujal ten Jackov. Úprimne mi je ľúto Kevina. Randall by mohol byť prísnejší na svoje dievčatá.

Doba ledová (2002)

Ice Age bol pre mňa veľmi milým prekvapením. Toľké roky som sa mu úmyselne vyhýbala, pretože som neverila, že nejaká rozprávka o mamutoch by ma mohla zaujať. Vždy som videla len úvod a keď zo záberu odišla veverička, vzdala som to aj ja. Dnes som vydržala do konca a som veľmi rada. Najprv som sa do toho nevedela vžiť a trošku ma to nudilo, no akonáhle prišli na scénu ľudia, začalo ma to veľmi baviť. Vykľul sa z toho krásny príbeh, vôbec som to nečakala. V niečom mi to pripomenulo Knihu džungle, v niečom zase Pocahontas či Levího kráľa. Nechýba tu humor ani emócie. Príbeh o láske a obetavosti asi dostane každého. A do toho hrá nádherná hudba. Veľmi veľmi dobrý animák, vrelo odporúčam. Pozrela by som si to ešte niekedy v originálnej verzii. Dodatok: Najlepší bol ten ľadový "tobogán".

Hotel Transylvánie (2012)

Pre mňa je Hotel Transylvania jeden z tých slabších animovaných filmov. Nejako ma to nechytilo za srdce, ani až také vtipné či zaujímavé sa mi to nevidelo. Povedala by som, taký typický, ľahko zabudnuteľný, priemerný film asi len na jedno pozretie. Deťom sa to páčilo a to je dôležité. 60%.

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

2014 bol určite NAJLEPŠÍ Oscarový ceremoniál za posledné roky!!! Bolo to vtipné, zábavné, originálne, zaujímavé, nápadité a také spontánne.

Oscar 2017 (2017) (pořad)

Myslím si, že Moonlight vyhral nespravodlivo. Prenos nebudem hodnotiť, pozerala som ho už dávno. Ešte dodám, že snaha o politickú korektnosť (už len ten názov je hrozný!) ÚPLNE POKAZILA to pravé hollywoodské pozlátko a Oscary posledných pár rokov len zdôrazňujú smutnú skutočnosť, čím sa Hollywood stal. Chýba tu tá pravá noblesa. Chcela by som, aby sa filmy a herecké výkony hodnotili podľa tých správnych kritérií, ale to už je žiaľ minulosť.

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Oscarov som vtedy samozrejme pozerala a dokonca v priamom prenose, ale hodnotiť nebudem, pretože už si nepamätám, ako sa mi to páčilo. Pamätám si však vystúpenie Lady Gaga. Aj dnes som si to zapla na YouTube a mala som zimomriavky po celom tele! Všetko ostatné z toho večera som už zabudla, takže možno práve Lady Gaga bola takým "highlight" celého večera. Jej song "Till it Happens to you" je very powerful. Lady Gaga, you are right, I don't know how you feel but just from looking at your face while you sing and feeling the emotions I know how you must have felt or maybe I don't but you were great! Jej vystúpenie bolo hodné Oscara, wow!!! V galérii je promo fotka Meryl Streep so zlatou soškou, predpokladám, že z nejakého skoršieho roku, ale tá fotka je taká super, povedala by som, že Meryl Streep zosobňuje Oscara.

Časové pásmo bylo změněno