Casanova Federica Felliniho (1976)

Felliniho velkolepá výpravnost a estetika je tolik osobitá, s věčně a všude prosakující dekadencí je celková uměleckost nezapomenutelná. Jak se zde ale v komentářích opakuje několikrát, na biografický snímek je málo, aby byl film založený na obrazech, které se v principu myšlenkově stále opakují a nikam neposouvají ani hrdinův vývoj, ani dojem z filmu. Pro mě tohle bylo rozhodně extra výpravné, barevné a zvukově velmi saturované pokoukání, ale ve finále nijak zábavné, spíš nudné zklamání.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Na české poměry nevídaně dobrý film o hnusném pokrytectví, který mě absolutně dostal.

Kůže, kterou nosím (2011)

Stranou to, že mě to naprosto odvařilo a že opět smekám před Almodóvarovým uměním. Pokud někdo nemůže nebo neumí pochopit, jak se asi cítí transsexuál, tak tenhle film je přesně to, co by k pochopení mohlo pomoci. Prostě geniální.

Siempre sí (2019)

Mám u tohohle filmu trochu problém s tím rozlišit, jestli šlo o porno s příběhem nebo o příběh s pornoprvky a upřímně se nemůžu přiklonit ani na jednu stranu... každopádně filmu nelze upřít, že uspokojí diváka, ať hledá jedno nebo druhé

Sitcom (1998)

Tahle skvělá vtipná blbina je asi zatím nejlepší věc, co jsem od Ozona viděl, suprovej bizár

Projekt Laramie (2002)

Na pozadí jistě silný a dramatický příběh. Tento hraný dokument byl ale svým provedením místy ne příliš uvěřitelný a spíše příliš patetický a celkově nijak originální. Vidět asi tu fiktivní divadelní hru, pro kterou se ve filmu sbírají podklady, myslím si, že by hodnocení skončilo mnohem lépe.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Jsem a vždycky budu přesvědčenej o tom, že s koncem satiry přichází i konec svobodnýho projevu. O případu Larryho Flynta jsem nevěděl, ale jsem nadšenej z toho, co jsem právě viděl. Všichni suchaři a hlídači konzervativních morálních úzkoprsejch hodnot by se na tenhle film měli dívat povinně každej týden. Pro mě obsahově, režijně i herecky dokonalej film. Víc takových Formanů by nám jako společnosti neuškodilo.

Třináct rozhovorů o tomtéž (2001)

Řekněme áčkový béčko, mozaikovitý film s vícero dějovými linkami, které se proplétají a tak trochu prolínají. Působí spíš jako televizní film, nic světoborného.

Znenadání (2002)

Milý queero-weirdo sympatický černobílý snímek o náhodném setkání s příjemnou kamerou a autentickým obsazením

Čas, který zbývá (2005)

Být to Ozonova prvotina, tak bych byl shovívavější, ale tenhle film neurazí ale ani nenadchne.