progression

progression

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 12.7.2020  17:26

Nenápadný, ale velice působivý nezávislý film z pera Seana Bakera. Barvité vyprávění o všedním životě "floridské spodiny" originálně vyprávěné převážně z pohledu dětských představitelů. Velice příjemné pokoukání, i když ke konci mi trošku připadalo, že ta stopáž měla být o něco kratší. Každopádně hvězdička navíc za neodolatelně bezprostřední hlavní dětskou představitelku a především za skvělou hereckou příležitost (a parádně využitou jak on moc dobře umí) pro Willema Dafoa. Jen ten "zlatej paňáca" trošku chyběl ...

• 12.7.2020  16:58
    Ennio Morricone (TV film) (1995)

Výborný dokument o určitě největší legendě filmové hudby Ennio Morriconem, která nás bohužel v pondělí 6.7. opustila a odebrala se skládat další hudební majstrštyky do "hudebně-filmového nebe". Dokument samozřejmě ani zdaleka nemůže obsáhnout jeho obdivuhodnou kariéru - to by musela být stopáž mnohonásobně delší, ale obsahuje mnoho zajímavého a někdy i méně známého z jeho dlouhého a neobyčejně plodného života. To, že se se Sergiem Leonem znali z dětských let jsem znal, ale dokument obsahoval dost dalších už pozapomenutých informací jak z úplných počátků jeho kariéry, tak i informace o jeho hudebních (skladatelských) dílech z oblasti nefilmové i dirigentské. Legendární filmové melodie z "Tenkrát na západě" jsou opravdu nezapomenutelné, ale mně asi nejvíce v hlavě rezonuje ta ústřední melodie z filmu "Tenkrát v Americe".

• 12.7.2020  16:23
    Legenda jménem Kubelík (TV film) (2000)

Moc zajímavý dokument o (v současnosti) neoprávněně pozapomenutém legendárním českém houslistovi Janu Kubelíkovi - houslovém virtuosovi, který dobyl svět. Česká houslová škola patřila a stále patří mezi vyhlášené (nejenom kvůli "Ševčíkově škole houslové hry") a skvělých houslistů jsme měli a máme požehnaně. Jan Kubelík patřil počátkem minulého století k největším mezinárodním hudebním hvězdám, což dokument názorně dokazuje. Nedá mi to nezmínit ještě jednoho skvělého českého houslistu o století zpátky. Jan Slavík, který je bohužel už víceméně pozapomenutý, možná mohl být tím úplně nejslavnějším, jenže okolnosti byly proti. Pocházel z chudých poměrů, takže prosazení se bylo mnohem obtížnější a než stačil "dobýt svět" zemřel předčasně v 27 letech. Jeho houslové kvality oceňoval (a obával se jich) i samotný Nicolo Paganini. Dost o Slavíkově smutném osudu zajímavou formou zobrazuje Krškův film "Housle a sen". Druhá část dokumentu o rodině Kubelíků se zaměřuje hlavně na Janova syna Rafaela, který by asi měl hodně nesnadnou pozici, kdyby pokračoval v houslové tradici Kubelíků, ale jeho (hudební) volba přinesla světu jednoho z nejvýznamnějších dirigentů hudební historie.

• 2.7.2020  19:06
    Cukrář (2017)

Tak tohle bylo opravdu příjemné překvapení ! Filmy s touhle tématikou moc často nevyhledávám, takže jsem až tak moc nečekal, ale všechno bylo jinak. I když ten popis k filmu je trestuhodný Spoiler jako prase, protože velice originální odvíjení filmového příběhu bohužel poněkud degraduje. Zpočátku nenápadně vystavěný příběh originálně mixuje vícero témat, ale tak nějak nenápadně, nijak netlačí na pilu, ale s postupným odkrýváním jednotlivých témat i pohnutek filmových postav o to více (ale velice vkusně) tlačí na divákovy emoce i představy. Výborné a zapamatovatelné herecké výkony, krásná kamera, a i když minimalistický, tak velice působivý klavírní doprovod. A přesto, že filmový příběh je zdánlivě odvíjen velice pomalu, ani na chvíli se nenudíte a o to více máte dojmů a otázek k přemýšlení po velice vydařeném závěru filmu. Opravdu moc podařený film. A to nejsem na sladké :-)

• 2.7.2020  18:32
    To nejsi Ty (2014)

Je pravda, že filmů o nevyléčitelných chorobách se v posledních letech urodilo, je to evidentně téma vděčné pro zfilmování. V současné době negativních zpráv ale mám někdy také trošku dojem, že se točí (medializují) témata podle hrozného hesla ("Nic tak nepotěší jako cizí neštěstí ...). Ale je pravdou, že jsou příběhy pojaté i přes vážnost tématu vkusně a hledají se v tom zmaru lecjaká pozitiva. Pak jsou samozřejmě díla kategorie opačné blízká k bulváru, ale tenhle film naštěstí patří do té první kategorie. To, že Hillary Swank byla ve své roli naprosto spontánní a přesvědčivá, mne ani nepřekvapilo (její herecký rejstřík je hodně různorodý), ale překvapila mne Emmy Rossum, která jí byla velice důstojnou hereckou partnerkou (i když zpočátku to tak nevypadalo). V průběhu děje se mi samozřejmě vybavovaly asociace na "příbuzné filmy" jako Nedotknutelní, Teorie všeho, Než jsem tě poznala, ale třeba i Hvězdy nám nepřály, Půlnoční láska a především Griffin a Phoenixová. A za uvedenými filmy i v nich předvedenými hereckými výkony tohle dílko nijak moc nepokulhává.

• 22.6.2020  17:07

Hodně zajímavý i poučný film z méně často uváděné filmové provenience, což ale neznamená nižší kvalitu ba právě naopak. I když jsem se zpočátku trošku obával, že příběh zasazený do jiné kultury mne neosloví, nakonec jsem se ani na chvíli nenudil. Podíl na tom měly i výborné herecké výkony (i když pro mne vesměs neznámých herců). Zajímavý scénář, a to, že závěr zůstal (dle úmyslu tvůrců) otevřený, nakonec nijak nevadilo. Divák si může domýšlet a těch podnětů k zamyšlení bylo ve filmu dostatek. Je např. zřejmé, že podobné příběhy se mohou odehrávat v různých kulturách, s jinými představiteli, ale rozuzlení závisí v lidských a morálních vlastnostech zúčastněných na straně jedné a na "pravidlech hry" a jejich dodržování či vymáhání v závislosti na kulturách, režimech či společenstvích na straně druhé. A ta "spravedlivost" bohužel dostává ve skutečnosti velice často na pr.el, není-liž pravda ?

• 22.6.2020  16:31

Dost povedené zpracování nejenom o bezohlednosti světa financí okořeněné výbornými hereckými výkony. Také o tom, že finančním krizím dost často předcházejí krize morální. Není až tak moc překvapivé, že po "odeznění krize" jsou ti mocní a vlivní zase bohatší, odnesou to ti početní pěšáci a jede se dál. Filmový popis počátku krize z roku 2008 byl zajímavý a poučný a teď se necháme překvapit jak to bude s nadcházející krizí v roce 2020, tentokráte dokonce v přímém přenosu.

• 22.6.2020  16:13
    Django (1966)

Tenhle údajně kultovní spaghetti western mi hodně dlouho unikal, ale jak jsem se teď přesvědčil, o nic jsem nepřišel. Krve sice bylo habaděj, ale kulometné scény mi nějak ve westernech nesedí, zápasy poloobnažených žen v bahně se asi také hodí úplně do jiného typu filmů a s tím závěrem mne film také docela vyvedl z míry. Akorát pořád nevím, jestli to měla být parodie či sci-fi :-? No Sergio Corbucci má k Sergio Leonovi asi tak blízko jako já k Delonovi ... Ale abych jenom nerejpal, Franco Nero tu byl výborný a budoucí kariéru si nastartoval velice úspěšně. A ta finta s asiatkou na odlákání pozornosti byla také docela povedená.

• 14.6.2020  14:10
    T... jako tým! (TV pořad) (2010)

Výborný sportovní dokument o dramatické cestě ženského basketbalového týmu až do finále MS 2010. Velice povedeně sestříhaný dokument obsahující jak klíčové scény ze zápasů, spoustu emocí, originální záběry z hřiště i zákulisí. Ale tou přidanou hodnotou je věrohodné zachycená atmosféra a soudržnost týmu skvěle vedeného neúnavnou bojovnicí a kapitánkou s velkým "K" Hanou Horákovou, která neúnavně svým příkladem strhávala všechny spoluhráčky k výkonům přes hranice jejich možností i teoretických předpokladů. A celou atmosféru v týmu (včetně trenérů a celého realizačního týmu), neutuchající bojovnost, obětavost, nezbytné "srdíčko" i únavu po dramatických zápasech, ve kterých holky nechaly úplně všechno i spoustu souvisejících emocí znázornil tento dokument strhující a nesmírně poutavou formou. Ta emoční podobnost i soudržnost týmu s velkým "T" nepřipomínala Nagano zdaleka jen náhodou.

• 14.6.2020  13:15

Hodně povedená procházka po pamětihodnostech Plzně. A pokud je průvodcem Miroslav Horníček jsou toulky Plzní doprovázeny jeho laskavým a inteligentním humorem, poutavými historkami z mládí i nedaleké současnosti i vtipně glosovanými zajímavostmi od plzeńského rodáka a pamětníka, což v součtu dává neopakovatelný zážitek i mnohá zajímavá poučení.

• 8.6.2020  17:00
    Trumbo (2015)

Výborný životopisný film o jednom z největších filmových scénáristů minulého století, který ale dost možná je pro velké procento filmových fanoušků víceméně neznámý. Jeho kvality byly nesporné, malým háčkem bylo jen to, že v období "mccarthismu" se ocitnul na "černé listině" (podobně jako u nás zakázaní autoři psali pod pseudonymy resp. jejich díla tajně "pokrývali" ti, kteří byli režimem "připuštěni"). Vynikající Bryan Cranston v ústřední roli "vanového scénáristy", ale hodně zapamatovatelní jsou i další členové jeho filmové rodiny. Strhující drama bezútěšného boje proti bezpráví, s pár jedinci (Kirk Douglas, Otto Preminger), kteří se "odvážili mu pomáhat", i když až ke sklonku jeho kariéry. Scénárista takových filmů jako Prázdniny v Římě, Motýlek, Johny si vzal pušku, Spartakus a mnoho dalších si to určitě zasloužil. A je jen hypotetická otázka kolik dalších skvostů by možná přibylo, kdyby místo té černé listiny patřil na to "filmové výsluní", což mu bohužel bylo většinu života upřeno.

• 8.6.2020  15:33

Jeden z největších klenotů československé kinematografie, ale nesmírně krutý a depresivní snímek s nadčasovou působností. Je až s podivem, že se podařilo takovýto film v roce 1969 natočit (dost pravděpodobně rozhodnutí o natočení padlo ještě v době Pražského jara), a že neputoval ihned po natočení do trezoru (což se stalo až později). Strhující příběh o čarodějnických procesech na Šumpersku nejenom o tom, že i malý (revoluční) plamínek (když jde o jmění či moc a o to jde vždy až v první řadě ...) může přerůst ve zničující "požár" s mnoha obětmi i nespravedlnostmi. Nezapomenutelný Vladimír Šmeral v "záporné roli par excellence" Bobliga z Edelstadtu, Josef Kemr jako "našeptávač - poradce", Elo Romančík jako "protivník bezpráví", ale spousta dalších nezapomenutelných hereckých výkonů, které zůstanou navždycky v mé paměti (Soňa Valentová se ve filmu také patřičně zviditelnila). Hodně výrazná výstraha pro diváky, k čemu až může vést "vůle mocných", když se neohlíží na spravedlivost a zachování (demokratických) pravidel hry pro "ty bezmocné" a platilo to v historii neustále bez ohledu na třídní, společenské, náboženské i státní režimy a bude tomu tak i nadále. Takže by si to "ti bezmocní" měli moc dobře pamatovat, neustále připomínat, ale v neposlední řadě "hlídat i ovlivňovat".

• 8.6.2020  14:40

Nezapomenutelný Leanův epos podle Pasternakovy knižní předlohy. Už více než 50 let starý film, ale nadčasový a nezapomenutelný a neustále má co říci. Výstižně mapuje revoluční vývoj z minulého století té země neomezených možností (kde zítra znamená včera) . Hvězdné herecké obsazení, nádherná hudba, exteriéry i kamera a neopakovatelná režie Davida Leana až do strhujícího závěru. Drama básníka a lékaře mezi dvěma ženami v soukolí ruské revoluce, i když víceméně hodně trpké, je opravdu nezapomenutelné a na divákovi samozřejmě zanechá následky. Relativně "optimistický" závěr u přehrady sice ty "hrůzné mraky revolučních nespravedlivostí" malinko rozptýlí, ale historie ukázala, že mocní i jejich metody se bohužel nemění, důsledky si nakonec stejně "vyžere" ten mnohačetný kompars a jede se zase dál (i s eventuálním "přepřaháním"). A zdaleka to neplatí jen pro tu zem neomezených možností :-(

• 20.5.2020  16:53
    Room (2015)

Vynikající komorní psychologické drama matky a jejího pětiletého syna znázorněné strhující formou. Vynikající herecké výkony (Brie Larson si sošku opravdu zasloužila), ale Jacob Tremblay si ji dost možná zasloužil také. I když věkově neodpovídal postavě Jacka, jeho projev byl naprosto přesvědčivý a přitom přirozený. Dechberoucí příběh matky, která se snaží v nesnadných podmínkách svého syna vychovat co nejlépe a s ohledem na momentální situaci. Překrásně vylíčený pohled "pětiletého kluka" na svůj "okolní" svět, který si vysvětluje svým způsobem a díky matčině výchově i dětskému pohledu se v druhé polovině filmu dokáže na "nové prostředí" adaptovat daleko rychleji než jeho matka a dokonce matce originálním způsobem pomoci a jí vynaloženou lásku ze svého pětiletého pohledu vrátit. Velice působivý film, na který po shlédnutí jen tak nezapomenete.

• 20.5.2020  16:18
    Den Šakala (1973)

Jeden z nejlepších kriminálních politických thrillerů (možná úplně nejlepší !), který ani po letech neztrácí nic ze své působivosti a opravdu zraje jak víno. Vynikající knižní předlohu (Frederick Forsyth) se podařilo natočit nezapomenutelným způsobem, což už u pozdějších verzí zdaleka neplatí. Životní role pro Edwarda Foxe v roli objednaného zabijáka plánujícího atentát důmyslným způsobem až do nejmenších detailů a přitom schopného okamžitých improvizací vynucených aktuálními okolnostmi. Na druhé straně zrovna tak životní role pro Michaela Lonsdaleho v roli komisaře Lebela, vynikajícího praktika i psychologa s mnoha životními i odbornými zkušenostmi. Pátrat po pachateli bez identity, činu, který se teprve má stát (neznámo kde ani kdy) vyžaduje opravdu neskutečné dispozice. Psychologický souboj mezi pachatelem i vyšetřovatelem může začít. Jeho filmový popis je opravdu strhující a nenapodobitelný, přesvědčete se sami, stojí to za to.

• 23.4.2020  14:45
    Vzpomeň si (2015)

Strhující drama o pomstě i boji s pamětí. Díky výbornému scénáři se divák ani na chvíli nenudí a výkon Christophera Plummera je nezapomenutelný (tohle natočit v 88 letech ! ). Jen tak mimochodem si klavírní party (Mendelssohn, Wagner) díky své hudební zálibě pěstované od mládí, zahrál vlastnoručně. Dost mne překvapuje, že za tenhle výkon si na něj akademici (alespoň s nominací) nevzpomněli. Důmyslný mix scén dramatických, tragikomických i "dost trpkých" provázený mnoha zvraty dospěje až k důstojnému rozuzlení, které je tou "třešničkou na hodně dobrém dortu". Po opakovaném shlédnutí tu chybějící hvězdičku bez rozpaků přihodím. V technické hodnotě je sice trošku nadhodnocená (menší nedostatky se tam samozřejmě najdou), ale za umělecký dojem je více než zasloužená.

• 16.4.2020  02:07

Neprávem pozapomenutý, ale vynikající film ze staré francouzské školy. Přesto, že se celý děj odehrává v jedné místnosti, díky výborné kameře, dokonalým dialogům, ale především díky perfektním hereckým výkonům všech zúčastněných (sešel se tu opravdu francouzský herecký výkvět z té doby - někteří z nich byli ještě na vzestupu (Ventura, Reggiani) vzniklo dechberoucí drama lásky, dávné viny i trestu. A jako "třešnička na dortu" nezapomenutelná Danielle Darrieux jako Marie Octobre, dost možná v jeji herecké roli životní. Ani ne moc překvapivě, ale vybavil se mi jak film "Deset malých černoušků", tak i "Dvanáct rozhněvaných mužů" - možná díky té stále "houstnoucí" atmosféře, i překvapivým zvratům. Poklona pane Duvivier, při druhém shlédnutí jsem docenil i ty nenápadné detaily, které mi při prvním shlédnutí (loni) unikly.

• 16.4.2020  01:33
    Lino Ventura (1997)

Výborný a velice obsažný dokument nejenom o tom, jak se z drsného zápasníka stala jedna z největších francouzských hereckých ikon minulého století. Vzpomínají na něj další herecké legendy i jeho přátelé, mnoho o sobě "prozradí" i on sám. Jak o svých hereckých začátcích, přátelství s Jeanem Gabinem i o příhodách z natáčení. Z celého dokumentu přímo vyzařují jeho obdivuhodné lidské vlastnosti, cílevědomý, ale současně obětavý, zásadový, ale přitom skromný a citlivý, prostě pan Herec s velkým Srdcem. Mimochodem, vybavila se mi " pamětnická asociace", že postava Rolanda z filmu Dobrodruzi ho dost možná "charakterizovala" nejlépe a nejvýstižněji.

• 7.4.2020  17:34

Myslím, že to byl v poslední době absolutně nejlepší pořad o současné situaci s vhodně vybranými odborníky, kteří i přes vážnost situace mluvili nesmírně pozitivně. Pořad výborně moderoval Daniel Stach (jeden z našich nejlepších TV moderátorů - v oblasti "odbornějších" pořadů, ale přitom pro širokou veřejnost je myslím současná a zasloužená "jednička"). A platí to přes jeho relativní mládí už docela dost dlouho. Pořad byl vysílán 19. března (ČT1) a reprízován 21. března (ČT1 a ČT24) https://www.ceskatelevize.cz/porady/10997918455-mimoradne-porady-ct24/220411034000033-zeme-v-nouzi-aneb-jak-ted-a-kudy-dal/ Jaký kontrast mezi "mediálními exhibicemi" AB a ministra zdravotnictví , kteří navíc o půl hodiny později v jedné z dalších "mediálních exhibic dost z paralelně vysílaného pořadu zase (slušně řečeno) postavili na hlavu ...

• 7.4.2020  17:12

Působivý a lidský dokument o osobních vlastnostech, rodinných vazbách i prožívané tragedii, Zajímavé je, že se mi hned vybavil skoro 20 let starý dokument o Josefu Luxovi. Oba dokumenty mají mnoho společného.

• 5.4.2020  02:10
    Komisařka (1967)

No trezorový film je možná slabé slovo. Kdyby tehdy existovalo něco jako Film o filmu - resp. Film o schvalovací komisi, to by bylo "pokoukáníčko" ! - přehlídka brunátných tváří a prasklých žilek (ani by to nemuselo být se zvukem :-) Okamžité zničení všech kopií bylo asi jediným důsledkem. Je docela zázrak, že se podařilo jednu kopii někomu zachránit/schovat a po 20 letech zrestaurovat. Díky tomu máme znovu možnost si oživit to, že Rusko bylo vždy země neomezených možností :-( Výborné herecké výkony - obzvláště Rolan Bykov je nezapomenutelný, ideologicky antagonistická komisařka jako by (ve stavu nouze) malilinko "procitala" ze své zdegenerované ideologické škatulky, jenže hned "po pominutí té nouze" se zase pěkně vrátí zpátky. Na mně asi nejvíce zapůsobil ten režisérský pohled, kde malé děti napodobovaly realitu, kterou odkoukaly. Z toho mrazilo ještě daleko více než kdyby tam byly scény reálné. Myslím, že už jsem to někde zmiňoval, ale sledování tohohle filmu v koronarovirovém období může být (obzvláště pro starší generaci) docela "brutální smrtící kombinace" :-)

• 26.2.2020  19:13
    Rok koně (1997)

Netradiční hudební dokument z pera Jima Jarmusche o Neilu Youngovi a kapele Crazy Horse. Mix rozhovorů, záběrů z koncertů i zákulisí, záběry z přírodních amfiteátrů včetně Jarmuschovských poetických obrazových vsuvek a v první řadě záznamy skladeb z koncertů, ale v souhrnu jsem čekal více. Neil Young je bezesporu výborný muzikant a jedna z ikon rockové éry, ale přiznám se bez mučení, že bych dal přednost podobnému dokumentu z koncertů v sestavě s Davidem Crosbym, Stephenem Stillsem a Grahamam Nashem.

• 24.2.2020  18:45

Dechberoucí severské válečné drama podle skutečného příběhu, oslava hrdinství, vnitřní síly i soudržnosti. Drsné přírodní scenérie, působivá hudba a kamera a výborné herecké výkony a i když příběh chvílemi balancuje na samé hranici uvěřitelnosti, je pravda, že život někdy dokáže "páchat" neskutečné příběhy a to, co se zdá být absolutně nereálné, ten reálný obraz opravdu má, i když někdy pro diváka možná scénáristicky i režijně mírně "přikořeněný".

• 24.2.2020  18:24

Velice silné psychologické válečné drama z protektorátu volně upravené podle skutečného příběhu a knižní předlohy. Výstižné obrazy 'českých povah" a současně skvělý dramatický příběh nejenom o tom, kde jsou hranice statečnosti i hrdinství. Výborná atmosféra filmu zdůrazněná filmovou hudbou i kamerou a důkladně okořeněná skvělými hereckými výkony obzvláště Františka Němce, Luďka Munzara, Rudolfa Jelínka, Daniely Kolářové, ale "co hrát" má i hodně dalších. Spolu s "Atentátem" asi nejsilnější film režiséra Sequense, který ani po letech neztrácí nic ze své působivosti a u diváka zanechá nesmazatelnou stopu.

• 24.2.2020  17:46

Výborný válečný film, který za pomoci hvězdného hereckého obsazení a atraktivního skutečného příběhu vytváří moc zajímavý mix válečného dramatu střihnutý velkou mírou nadsázky i všudypřítomným humorem. Tucet špinavců to sice není, ale obzvláště druhá polovina filmu stojí za vidění a scéna střídání stráží nemá chybu :-)

• 21.2.2020  19:41
    Bolo nás jedenásť (koncert) (2019)

Velice zajímavý hudební projekt, ve kterém se hodně vzpomíná na výborného muzikanta Jaro Filipa, pamětnická "Studia Lasicy a Satínského" i skladby z alba z roku 1961. Současné hudební provedení těchto už sice trošku pozapomenutých skladeb je velice zajímavé, Milan Lasica i v pokročilejším věku to nesporné charisma neztratil a Dorota Nvotová názorně ukazuje, že herecké geny má po mamince a ty hudební bezesporu po tatínkovi.

• 21.2.2020  19:32

Zpočátku se film zdál jak jeden z mnoha průměrných filmů s tématem, se kterým se v poslední dobou ve filmové branži skoro "roztrhl pytel", jenže později se to začlo překlápět v nadprůměrné drama se slušnými hereckými výkony i vzájemnou alchymií hlavních představitelů, velkou dávkou empatie a mnoha náměty k zamyšlení. I když život dokáže být často "pořádná svině", je určitě smysluplné i v tom srabu zkoušet hledat alespoň zrníčka toho pozitivního. Ve skutečnosti je to určitě daleko složitější než ve filmu, ale to "pozitivno" je určitě malým balzámem na duši (vlastní i těch nejbližších). Předvídatelné rozuzlení bylo zobrazeno docela originálně a ta závěrečná píseň byla překrásná. U spousty současných filmů toho v divákovi moc nezůstane a chvíli po skončení filmu přemýšlí "o čem to sakra bylo", v tomhle případě to ale zdaleka neplatí a těch dojmů i námětů k zamyšlení zůstane v divákovi požehnaně a myslím, že jen tak brzy nevyprchají.

• 11.2.2020  18:30

Průměrný špionážní thriller, jakých bylo natočeno a ještě bude natočeno habaděj. Jenže mne zaujalo herecké obsazení, které je vysoce nadstandardní, ale ani to by asi nestačilo. Ale maximálně charismatický Bill Nighy to nakonec "překlopil" v hodně silný nadprůměr a tím pádem i čas věnovaný sledování filmu za nikoliv ztracený, díky Bille.

• 7.2.2020  19:09
    Letní bouře (TV film) (2000)

Herecký koncert Petera Falka, v němž názorně předvádí jak skvělým hercem byl a současně také to, že jeho herecký rejstřík byl mnohanásobně bohatší než úloha poručíka Columba, se kterou je nejčastěji spojován. Mladičký Aaron Meeks mu docela dobře a velice přirozeně sekunduje, krásná hudba k přemýšlení o jednotlivých postavách, ale hlavně ke sledování Falkova hereckého mistrovství. S přimhouřenýma očima mne napadlo, že tento krásný malý film má s Eastwoodovým Grand Torinem možná více společného než se na první pohled zdá.

• 31.1.2020  20:04
    Brexit (TV film) (2019)

Přiznám se, že na film týkající se "manipulace davů" se mi až tak moc koukat nechtělo, ale kvůli Benedictu Cumberbatchovi jsem to zkusil a nakonec vůbec nelitoval. Své až tak ne moc populární role se zhostil opravdu na výbornou a velice věrohodně, i to cestování na kole za "vlivnýma" mu divák "žral i s navijákem". Film (nejenom) o vymývání mozků i manipulace davů názorně ukazuje více či méně sofistikované metody ovlvňování davů ve prospěch politiků i dalších "vlivných" a současně i to, že na trošku vzdálenější budoucnost už se tolik nemyslí a na ty davy (s výjimkou "škemrání" o jejich hlas) už teprve ne.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16