Naboso (2005)

"Víte, ze začátku mi jí bylo líto. Její život byl v kýblu, tak jako můj..... jenže pak, ty tři dny, co jsem s ní strávil, byly nejlepší v mém životě." Aneb nudíte se? Pořiďte si holku ze cvokhausu. Obrátí vám život vzhůru nohama.Německá dramaticko-romantická komedie? Inu, tak za břicho se tu divák ausgerechnet popadat asi nebude, ale jsou tu moc hezké chvíle, takové s tím lehkým úsměvem. Upřímně řečeno, nesdílím tak úplně zdejší okouzlení postavou Leily. Asi proto, že jsem ženská, ale fakt, chvílemi mi docela pila krev. Ale většinou to bylo takové milé. Zato se mi líbila postava Nicka, ale je sakra vůbec možné, že by někdo byl takový kliďas a měl tolik svaté trpělivosti? Jinak, ano, předvídatelné, prvoplánové, tak trochu okoukané, ale to vůbec nevadí, přesto je Naboso sympatický kousek. Jen k tomu úplnému konci.... Po osmi měsících? Úplně poprvé? To jako vážně? No tak to smekám, co tedy jedli celou tu dobu? :-)

Mezi vlky (2011)

"Sežrali ho. Ježíši kriste, voni ho sežrali... Kur*a." No a tak to, prosím pěkně bylo napříč filmem. Sníh, kosa, vlci.... zavěje, mráz a zase vlci. A LIAM! Nic víc, nic míň. Teda. ale že ti vlci nadělali kravál, jeden by řekl, že do filmu museli angažovat naráz celosvětovou vlčí populaci. Vlčí chorál? Jako fakt! Tak to byla pecka, jistě že přírodopisně a selským rozumem je to úplně mimo mísu, ale nakonec, kde jinde tohle najdete! Liam to táhne prakticky celé sám a snaží se, to se musí nechat. Ale dialogy... to byl průšvih. Tak já vím, že to měla být horda vesměs nýmandů a kriminálníků, co by si taky rozprávěli, ale stejně, dialogy marné a marné. Dala bych tři hvězdy s odřenýma ušima, ale závěr to hodně zvednul, hodně. Konec byl silnej jako noha v boku a s moc hezkou hudbou. Takže poctivé tři kousky.

Koupili jsme ZOO (2011)

"Asi ti neřeknu nic nového, ale ty jsi šílenec." Mě se to moc líbí, kupodivu se na film lépe kouká, než se četla kniha. Film lepší než předloha? To často nebývá. A já ale vím proč. Protože takhle to přece vůbec nebylo! Může mě vzít čert z toho podání, které vyznívá, že tu zoo koupili vlastně omylem, že se jim líbil ten barák a zoo byla zkrátka k tomu, což ani moc nevěděli? A řekli si, no co už, tak my to bereme. Herdek, bylo to přesně naopak Benjamin Mee si ten projekt sám vybral, schválně, jako výzvu, jako svou velkou vášeň a touhu realizovat nerealizovatelné. Tu zatracenou zoologickou nekoupil jako mamlas kvůli domu, co byl k tomu. Byl to splněný sen :-) Jinak je to pěkné, rodinný film jak ze žurnálu s civilním a uvěřitelným Mattem Damonem. To já ráda.

Morgan (2016)

Takhle slabou scifárnu najít, to by chtělo hodně hledání. Zjevně jsem měla šťastnou ruku. Přitom potenciál by to mělo, tempo by to mělo, dokonce i slušné obsazení. Ale proč se to od půlky muselo zvrhnout v jednu velkou holčičí kung-fu strkanici, to je mi velkou záhadou. O tom, že se skupina vědců chová jako parta naivních zmatených jelit, škoda mluvit. A ta "šokující" pointa? Ach jo. Sklo není průhlednější. Vždyť každému muselo být jasné nejméně od poločasu s kým máme tu čest..... Brrr, naštěstí to bylo aspoň krátké.

Rodinná dieta (2008)

Pan Webster je krapítek extremista. Jeho pohnutky a záměr sice naprosto chápu, ale čeho je moc, toho je příliš. To je totiž tak, když člověk začne zabředávat do nějaké problematiky a ony pořád vyvstávají další a další souvislosti. Chvilku už jsem se docela obávala o duševní zdraví celé rodiny. Párkrát jsem dokonce měla chuť povídat si s televizí a zvolat:"To chce klid, Johne." Ta anabáze kolem pátrání po bezplastovém toaleťáku byla trošičku přes čáru. Sháněli jej snad půlku věčnosti. Ale potěšilo mne, že v našich krajích máme komodity, jaké ve Finsku ne. Ve večerce na rohu mají u nás plný regál toaletního papíru baleného jen a pouze v papíru :-).

Obr Dobr (2016)

Obr Dobr je vizuální skvost, pastva pro oči. Čarovná podívaná, překrásné barvy, struktury, hudba, triky... Postava Sofie je úžasná. Obr Dobr kouzelný a okouzlující. Jediné co mohu vytknout je zakolísání v tempu kolem dvou třetin filmu, ale to by mě tolik nevadilo, jako ty prdící skeče. Na stranu druhou, děti řvaly smíchy a asi ony jsou ta cílovka, nikoli já :-). 4 a 1/2!

Kohout na víně (2011)

To je taková zajímavá věc, jak Til Schweiger v každém svém filmu vyhazuje ženskou z postele. Doslova z postele a doslova vyhazuje. Netradiční záliba... Nicméně, Kohout na víně je do posledního okénka šablonovitá, omletá romantická? komedie. Ne, že by se mi to nelíbilo, to zas prrr, ale celé to bylo takové nějaké očekávané. A z Emmy Schweiger a jejího frackovitého vystupování navíc ve spojení s ušidrásajícím dabingem jsem doslova rostla. Fakt, že jo! Počítám, že po zhlédnutí Kohouta na víně mám o dobrý půlpalec víc.

Gigolové (2011) (seriál)

Jako špatný sitcom by ještě celkem to šlo: ) Jako reality show je to peklo. Divní naolejovaní klucí vedou rádoby oduševnělé hovory o životě, jako by jim bylo šestnáct a spřádají plány, jak nejlépe na tu kterou klientku. :) ani dokument, ani reality, ani péčko. ...zkrátka je to na pytel !

Labyrint: Útěk (2014)

"Co budeme dělat teď?" .... "Utíkejteeeee!" Asi už jsem na tyhle dystopické jalovosti nějaká stará či co. Veskrze špatné to není. V mnoha směrech dokonce lepší než kniha, dynamičtější, rychlejší, s lepšími rmuty a super zvukem. Ale tak jako mnozí další, ani já nějak nevidím smysl, směr, hlavu ani patu. Zkrátka takto, dalo se to, ale na další díl už koukat nebudu, stejně tak jako jsem šupem vrátila na police městské knihovny zbytek knižní série. Jednou stačilo.

Pavoučí teror (2002)

Jeden z nejlepších komediálních hororů, špička svého žánru. Ne není to horor a ani čistokrevná komedie. Je to od každého kus. Pavouci jsou dokonalí, velcí jako vrata, rychlí jako blesk a vtipní. To jejich brblání, vrčení a obecně zvukové projevy mě hrozně baví. Scéna s kočkou je geniální a několik dobře mířených odkazů na Indiana Jonese jsou prostě super.