Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Nudná slátanina, která se rozpadne v momentě, kdy o ní jen chvíli přemýšlíte. Motivace postav se mění za pochodu a to v nesoudržném stylu. Zakomponování Riri Williams je totálně zbytečný a jen to první hodině filmu podraží nohy. Shuri je slabá pasivní hrdinka, která toho až do třetího aktu nemá moc co nabídnout a i to co nakonec dostaneme je dost slabé a ploché. (Porovnejte si to s podobnou linkou T'Chally v Civil War, kde byl také spíše vedlejší postavou). Navíc to působí neuvěřitelně levně a nízkorozpočtově. Mluví se to o válce nejmocnějších národů a válce proti zbytku světa, ale působí to jako šarvátka dvou zaostalých kmenů. Bída bez pořádné gradace a dramaturgie, kterou ani celkem v pohodě záporák nepodrží. Celý to jen oplývá navoněnými prdy a prvoplánovou snahou podojit emoce ze smrti Chadwicka Bosemana. Nevím pro koho ten film je? Snaží se o chytřejší a vážnější podívanou, ale je to plochý víc jak pohádky pro děti. Děti to bude nudit, protože málo akce a vtípků a dospělí se budou nudit, protože to je o ničem. 4/10!

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi (2022) (seriál)

Konečně kvalitní využití Clone Wars animace mimo samotný původní seriál. Antologie je pro to ideální formát a konečně se také koukneme do jiné doby a to před Skrytou hrozbu. Ahsočiny epizody určitě působí lehce navíc, ikdyž jsou dobře odvedené, jelikož ta postava už je kompletně zmapovaná snad, až na její konec. Avšak každá jedna epizoda s Dookuem extrémně bavila a všechny tři do kupy nabídly jeden příběhový oblouk. No takhle bych si představoval Star Wars. Úžasné jednoduché mise, které mají co říct o postavách a světě v různorodých poutavých zasazeních s odlišnou atmosférou. Highlight je samozřejmě 4. epizoda! Škoda té pachutě, co zanechává poslední díl, který totálně přepisuje knihu Ahsoka. Tohle slíbili, že se nebude dít! Ale Dave Filoni je očividně umíněné děcko, naštvané že si s jeho hračkou někdo hrál a tak si vytírá zadek ne jen s autorkou knihy, ale i Star Wars kánonem a hlavně čtenáři, co do toho investovali čas a peníze! Hnus velebnosti! 7/10! Snad využijí ještě lépe potenciál v dalších sériích a epizodách a vyvarují se podobným chybám.

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi - Sithský lord (2022) (epizoda)

Takhle měli vypadat prequely! Geniální epizoda od začátku do konce, drsný a smutný úvod, který je poslední kapkou v Dookuově odchodu z řádu. Mistryně Yaddle avšak cití, že není něco v pořádku. To co se následně rozehraje je perfektní kulminací animace, hudby, příběhu, režie a vizuální tvorby. Ať už vypíchnu nepříjemnou bránu hangáru, která celou dobu v pozadí se na vác nepříjemně směje a následně nabízí zučtování a nebo finální záběr. Skvělá práce a přesně tohle jsem si od seriálu sliboval! 10/10!

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi - Rozhodnutí (2022) (epizoda)

Skvěle odvedený jednoduchý příběh, kterému bych klidně ty 4 hvězdy dal, jenže nemohu pominout jak extrémním způsobem si to vytírá zadek s knihou Ahsoka... V tomto bodě FIloni působí jako ukřivděné málé dítě, kterému někdo sebral hračku a hrál si s ní chvíli a tak má potřebu tu osobu pochcat a s její knihou si vytřít zadek. Tohle zanechává silnou pachuť na celém tomto skvělém projektu. Dal bych odpad, ale snažím se si zachovat aspoň nějakou "objektivitu".

Black Adam (2022)

Na tak přeplácaný film, kde je všechno možný od čarodějů, fiktivní stát, supermoderní kov, až po určitě ne-wannabe DC X-meny a Satana, se jedná o neuvěřitelně prázdný film, bez charakterizace postav a příběhu. To se snaží maskovat  nekončícím bojováním a opakování hlášek a neustálými novými nápady a tématy, které se nikdy nerozpracují. No trpěl jsem i přes občasné světlé chvíle a pár dobře obsazených a charismatických postav. Nemluvě o rozervaném tónu, v jeden moment brutalita a scéna jak z Man of Steel a potom zas roztomilost a nevinnost alá SHAZAM! Hřebíčkem do rakve už je jen otravná rodinka, která je v celém tohle mixu strašně hloupá a zbytečná. 4/10!

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

No a tady se to totálně rozpadlo, nedokončené dějové linky, nekonečná únavná bitva, která má sázky postavené na vymyšlené nemoci na poslední chvíli, která přestane být relevantní jakmile to film vyžaduje. Nemluvě o odpuzujícím digitálním uhlazeným vizuálu. Opravdu přemrštěné a nezvládnuté finále, které lehce zachraňuje Bilbo a finální souboj Thorina a Azoga, který je nesmyslně prostříhán soubojem Legolase a Bolga, bojující o to, kdo je míň zajímavá postava. A co Alfred nebo ty dialogy od Thranduila? Prostě hrůza. Přijde mi ale vtipné, jak v době vydání tento bordel lidi obhajovali alá "Kdybyste předtím neviděli Pána prstenů, tak si nikdo nestěžuje, kritizujete to jen protože je to jiné!" Ne, kritizuje se to protože to je prostě fraška, chudák Jackson který byl hozen do rozjeté produkce a sám přiznal v BTS, že vůbec nevěděl co na setu dělá, neměl vizi ani storyboardy, byl naprosto zahlcen velikostí projektu na který mu studio nedalo dost času a ještě k tomu chtělo tři filmy místo dvou, protože víc peněz je víc peněz. Jo a taky neukončíme věci, protože abyste opravdu věděli jak to dopadne, musíte mít prodlouženou verzi, návštěva kina nestačí, takže 6x tolik peněz! 4/10!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Zde přišly náznaky prvních problémů uspěchané preprodukce a struktury tří filmů. Celé to kazí zbytečná romance, akce bez napětí plné salt od zbytečného Legolase. Pořád to má silné řemeslné kvality Jacksona, který prostě umí a je talentovaný filmař, ale hrůzostrašná struktura a zbytečné finální nekonečné akce o ničem tomu prostě podráží nohy, navíc se zde prakticky neděje nic zajímavého s postavama. 6/10!

Andor - Oko (2022) (epizoda)

Wow, nečekal jsem už, že to kdy přijde! Napětí, postavy na kterých mi záleží, perfektní výstavba, úžasný vizuál a režie. Prostě 10/10 star wars. Jednoduchý, jasný, přehledný a silný!

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Po velmi příjemných úvodních dvou epizodách to byl trochu porod, hromada linek, které se ještě víc a víc větvily, hromada postav ke kterým si divák nestihá udělat vztah a je prostě nemožné se zajímat o 10 linek a 50 postav. V tomto ohledu mohla být první série o dost osekanější a učesanější, avšak poslední 3 díly to začalo zapadat do sebe a utvořilo to vlastně dost uspokojivou první sérii, která je solidním úvodem. Má to hromadu problémů, ať už střih některých scén, logika některých předmětů nebo událostí, slabší postavy i dialogy. To vše je , ale vyváženo momenty která naopak excelují. Ve spoustě věcí je to tedy hit & miss strategie. Možná se ten scénář a preprodukce mohla péct o půl roku déle. Určitě se ale nejedná o průser jak si všichni mysleli, navíc ten krásný vizuál a hudba to krásně pozvedá. Nakonec dávám tedy 6,5/10 trochu tomu nadržuji, ale vlastně se těším na to, jak to bude pokračovat. Přišlo i dojetí, tak co vlastně člověk může chtít víc?

Halloween končí (2022) odpad!

Halloween 2018 nám dal naději, jen proto aby ji Halloween zabijí zabil. Laťka tedy byla nízko a i tak to nestačilo! Nevím co zde byl záměr, ale až na těch pár hluchých míst z první půlky se jedná o nejlepší komedii 2022! HESLA: Micheal Myers žije 4 roky v kanále | Pohled do očí dělá poshluhovače | ZLO | SEBEVRAŽDA | HEINEKEN!