Země nomádů (2020)

Jsem z toho trochu v rozpacích. Chvílemi mi přišlo, jako bych nesledoval oscarový snímek, ale nějaký hezký dokument o nezaměstnaných lidech v USA. Upřímně, to spontánní koupení dodávky a pak jezdění po státech a vydělávání si drobných umýváním hajzlů, tak nějak nesplňuje moji představu slova “svoboda“, ale co už. To, že vyhrál oscara, mě vlastně ani nijak nepřekvapuje, v posledních letech, je snad kromě loňského Parazita, takové nepsané pravidlo, že to vyhrávají jenom víceméně nezajímavé filmy. Nepochop mě špatně, on Nomanland není špatný film, jen je to prostě roadmovie jako deset dalších. Nedávno jsem koukal na Lynchův Příbeh Alvina Straighta (principově skoro stejný filmek), který mě emočně fakt rozdrtil, kdežto Nomanland mě nechal naprosto chladným. Frances znova suprová, ale v Ebbingu vynikla víc (jo a taky v Transformers 3).

Láska a příšery (2020)

Hlavní postava Joel se vydává za svou milovanou, kterou viděl naposledy před sedmi lety. Šance, že love is still there, je prakticky nulová, což se potvrdí ve finální třetině. Když k ní však má namířeno, potkává Michaela Rookera, který se stane jeho mentorem a pak ho pozve na výšlap do hor, což je nabídka, která se prostě neodmítá. Aby toho nebylo málo, poté potká androidku, která se rozhodne mu věnovat poslední hodinu svého žití, přičemž ji spolu stráví v noci venku, kde pozorují létající medúzy za poslechu úžasného Bena E. Kinga. Jo a taky najde psa, který mu několikrát zachrání život. Jaké z toho tedy plyne ponaučení? Cesta je důležitější než cíl. S komentářema, že jde o pohádku nelze nesouhlasit. Moc jsem si to užil.

Máme rádi Česko (2013) (pořad) odpad!

Jsem včera večer vypil flašku Tokaje a když piju víno tak si vždycky pustím nějaký nesmysl na Primě nebo Nově. Viděl jsem to poprvé v životě a jakože wow. Bouček je hrozně strojený, vůbec mu to nevěřím, že se u toho baví nebo nedej bože to dělá rád. Prachař s ním asi chrápe, jelikož mu Libor uznává i polovičaté a nesprávné odpovědi, za které Kotka rovnou posílá do prdele. On samotný Prachař taky není žádná výhra, snaží se být funny, ale je spíš trapný, fakt až to bolí. Nejvíc mě, ale dostává, jak se tam všichni smějí, naprosto fake smíchem. Smějí se úplně všemu. Dostalo se to až do fáze, kdy se řekne joke, který je tak hrozně moc bad, že všichni mlčí a směje se mu jenom moderátor. Všichni ostatní jen čumí a nechápou co je na tom vtipného:D. Dokonce i ti lidi v pozadí vypadají, jako by je ti soutěžící srali. No a Kotek..co k němu dodat, ten ani neví kdo je vypodobený na bankovce 2000. Asi přišel nejvyšší čas aby si po měsíci abstinence LasT konečně zase předplatil Netflix. Nebo přestat chlastat to hnusné maďarské vínko.

Like House (2021) (pořad) odpad!

Kdyby existovala fyzikální veličina “nesympatičnost“, jednotkou této veličiny by byl bezesporu 1 Kajumi.

Poslední dům nalevo (2009)

Víš co je ještě horší, než když se u hororu nebojíš? Když se u něj nudíš.

Kukačky (2021) (seriál)

Začal jsem koukat jenom kvůli té pointě a protože, na Netflixu už docela dlouho nevyšlo nic co by mě na celý večer připoutalo k TV. Trošku mi to připomíná tou atmosférou a zasazením 13 Reasons Why, taky je tu ústřední problém, který ovlivňuje několik rodin a kolem toho se pak točí celé dění. Postava Marcely je jak vystřižená z 13 RW, kde se takových trapných krav našlo hned několik tady je díkybohu jenom ona. Často jsem ji chtěl přes ten monitor fakt profackat a to jsem náturou člověk klidný jak stojatá voda. Nejlepší postavy pro mě rozhodně Jarda Kužel a Eda ze Severky, to jsou prostě topoví čeští herci. To hlavní rozuzlení mě nějak nešokovalo, věděl jsem, že zjištěním kdo to udělal, se vlastně nic nezmění, férově mě daleko víc zajímalo kdo v '88 bonznul tu primářku lmao. Takže celkově fajn, jen možná někdy až moc takový přeslazený, jestli mi rozumíš. PS: asi žiju ve středověku, ale kdybych byl ženská, a zjistil bych, že si můj manžel domů tahá nějakou cizí couru s práce, tak toho zmrda vyhodím z domu, ale hlavní postava mu místo toho uvaří čaj a společně o tom klábosí, jakoby nic. For real?

Moon (2009)

K tomuhle typu filmu chovám určitý druh respektu. V celém filmu prakticky jenom jedna postava. Scénárista si vyláme zuby na monolozích z duchem, tak aby to dávalo smysl, režisér, aby to v klidu odsejpalo no a herec to má nejtěžší, přeci jenom 100 minut mluvit jenom se sebou je i pro zdatného herce náročná úloha. Moon, však tohle povídání zvládá opravdu bravurně, navíc to ještě povyšuje na další úroveň. V žánru scifi jsem spíš fanda časového tématu než SPOILER, tématu klonování, avšak i tak jsem si tenhle film užil víc než Jonesův Zdrojový kód. Ano užil. A to je mi navíc Gylenhaal víc sympatický než Rockwell a emoční scény na mě měli v ZK větší dopad. Fakt nevím čím to je, ale něco se mi na tomhle snímku hrozně líbilo. Možná ta atmosféra, možná soundtrack, nebo více vyhrocené finále. Každopádně po nějaké době zase dost originální sci-fi, které navíc dává smysl. A těch je prostě tak zoufale málo..

Hory mají oči (2006)

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů, maybe ever. Určitě v mojí top pětce. Má to napětí, je to strašidelný, brutální a často i šíleně zvrhlý. Hlavní hrdina, obrýlený nerd, je naprostý opak herce, na kterého jste v těhle rolích zvyklí. Fakt čumím, že jsem to v těch 12-ti letech zvládl zkouknout a neodnesl si nějaké psychické trauma. Chvílema je to fakt nekompromisní.

Babicova televize (2021) (pořad)

On kdyby to viděl Pohlreich, tak by řekl, že je to blaf, ale on tomu vaření vůbec nerozumí. - Jíři Babica. Jirka si v pozdním věku uvědomil, že když si bude dělat prdel sám ze sebe, bude slavit úspěch. On je pro smích mnoha lidem už dobrou dekádu, takže se aspoň nasmějeme všichni. Nejradši mám díly, kde je i Jarda Sapík, to jsou prostě dva čimičuráci, kteří se hledali až se našli.