Mrazík (1964)

Alternativní verze Mrazíka: Je 4:30 a já vstávám do práce. Nespal jsem ani tři hodiny. Vybíhám ven a řvu na slunce: “Nádherná Jitřenko! Překrásné sluníčko!! Prosím nevycházej ještě dvě hodiny ať se prospím, mistr mě jinak v práci oškube!!“. Jenže slunce vychází. Svině, jaktože to u té Nasti fungovalo a u mě ne?

Městečko South Park (1997) (seriál)

Co já bych jenom dělal se svými večerními návaly melancholie, kdyby neexistoval South park? To opravdu netuším. Hodnotit to celkově prostě nejde. Prvních pět sezon, mě absolutně nebaví, je to ta éra SP, kterou má zaškatulkováno většina čechů, takže bizární pičoviny a hovnový humor. Pak se to krásně přehoupne do té satiry, přičemž díly mezi šestou a devatenáctou sérií bych označil za zlatý věk SP. Navíc se jedná o jediný seriál na světě, u kterého se neobejdu bez českého dabingu. Ano sice vám ujde plno narážek, ale hodně z nich je stejně mířeno hlavně na americké publikum. Navíc Trey a Matt mluví tak kurevsky rychle, že většinou ani nestíhám číst titulky :D. Nejlepší série podle mě: 6., 8., 9., 12. ,16., 19. Šestnáctá je asi moje nejvíc oblíbená, ze všech sezon má nejvíc vtipných epizod v rámci série. Nejoblíbenější díly: Christian Rock Hard (7x9), Marjorine (9x9), Make Love, Not Warcraft (10x8), Le Petit Tourette (11x8), Butters Bottom Bitch (13x9), The Poor Kid (15x14), Jewpacabra (16x4). Vybrat mou nejvíc oblibenou epizodu je hard as fuck, ale srát na to, fakt bych tak asi označil to Chudé Dítě. “Co to bylo zlato?“ , “Já nevím. Skoro to vypadalo, jako agnostický anděl...“.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tenhle film je s tou akcí někde úplně jinde...lepší to bylo snad jen v takových srdcovkách jako T2, první predátor nebo druzí vetřelci. Prosím pane Millere, moc bych chtěl vidět další.

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Nemůžu si pomoct, ale vyhrát si s tím seriálem ještě trochu tak by to mohl být totální masterpiece. Druhá sérka je opravdu mnohem lepší než ta první, díly už nejsou tak okatě ve stylu Cowboy Beebop, ale krásně na sebe navazují a vytvářejí jakž takž celistvý příběh. Stále nejsem skalní fanoušek SW, ale to finále bylo opravdu dobrý. Ubrat trochu na vatě a repetitivnosti, přidat další fajn postavy, víc epizod s Billem Burrem a znova už pod čtyři hvězdy nepůjdu. Jo a ti stormtroopeři...to je prostě totální úlet celého SW universa, netrefí absolutně nic, ale jakmile tvůrci chtějí zdůraznit, že má Mando beskarovou zbroj, tak ejhle - všichni najednou trefují přímo do cíle! Prosím zbavte se už těch debilů a dejte tam třeba ty černé troopery nebo jak jim nadávají, protože ty bojové scény se stormtrooperama snad už ani nejde brát vážně. Těším se na třetí sérii a všem core fanouškům SW - přeju vám tuhle podívanou, po tom co jste museli za poslední roky snášet v kinech :D

Chlast (2020)

To jak Mads na konci filmu oslavuje kvůli pozitivní zprávy od své ženy je prostě skvělá scéna. Tenhle moment musel někdy v životě zažít každý chlap. Skoro jako by se stal nějaký zázrak :D Po delší době nový film, který jsem si naprosto užil. PS: ta jeho lekce v hodině historie ohledně tří kandidátů na prezidenta, je prostě skvělá a občas bych taky tímhle rád někoho nachytal.

Pozůstalí (2014) (seriál)

Je to výtečný, ale zase - není to koukání pro každého. Některé epizody jsou fakt pomalejší, nebo spíše nemají tak dobrou pointu, na druhou stranu jsou zde epizody, které bych označil jako prostě skvělé. V obou případech se však často vyskytují dost vyhrocené scény, ze kterých až mrazí... Každopádně jsem si při sledování potvrdil tři věci, 1) Mám rád, když je seriál plný neokoukaných tváří, které jsou popřípadě doplněné několika skvělými herci, které jsem už dlouho nikde neviděl (Eccleston), 2) Najmutí a zaplacení výborného skladatele pro vytvoření soundtracku se může královsky vyplatit, tedy pokud je daný skladatel Max Richter (ten člověk, udělá svou hudbou i z obyčejné scény naprosto srdceryvnou záležitost, 3) Damon Lindelof je talentovaný a dobrý scénarista. To, že psal epizody pro LOST (nejlepší seriál všech dob), je jedna věc, ale druhá je, že napsal scénář i pro několik opravdu sračkových filmů. Tímhle se, aspoň u mě vykoupil.

Hrdinové ohně (2017)

Na konec tohohle filmu jsem nebyl absolutně ready..

Bahno z Mississippi (2012)

Spoiler alert: On je lhář a ona je kurva. Jinak výborný film.

Na špatné straně (2018)

Mám u tohohle filmu úplně stejný problém jako u Bone tomahawk...prvních 100 minut je vata, ale zase ne nějak vyloženě špatná vata. Pak se to, fakt suprově přehoupne do akčního segmentu, kde se s tím režisér absolutně nesere. Mel Gibson je mi víc sympatickej než Kurt Russel a dva problémoví policajti jsou mi bližší než westernovej šerif a jeho kámoš, takže bych to ohodnotil líp než Bone Tomahawk, ale těch pět hvězd tomu prostě dát nechci. Možná si je vyslouží až Blok 99.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Tenhle díl Transformerů je tak kreténský až to překračuje všechny meze. To, že je Bay spíš demoliční expert a kokot v jedné osobě než režisér už vím a smířil jsem se s tím (dost těžko). Scénář, ale fakt musela napsat za tři dny banda opic na piku, nebo já už fakt nevím. Vykrádá to ostatní díly, je to plné plotholů a hlavně to nedává vůbec žádný smysl. Přitom ten nápad propojit rytíře kulatého stolu s Transformery se mi kurevsky líbí. Wahlberg je k pousmání, Hopkins vyloženě k smíchu a výborný John Turturro tu má asi jenom dvou minutovou scénu. Furt to ale má vynikající soundtrack a je to lepší než naprosto tragický a z pohledu fanouška, který miluje Transformers už od dětství, nekoukatelný Age of Extinction. To, že se musí celý vesmír rebootovat je naprosto jasné, ale je to škoda, jelikož první tři díly jsou prostě vynikající (jsem fanboy a vím o tom). Jsem si jistý, že kdyby Bay dostal další prachy tak by natočil další sračku, která by už snad byla i na úrovni Uwe Bolla. Takhle teď aspoň natáčí sračky pro Netflix, kde to nikoho nesere a nekurvní tak moji milovanou sérii.