• Krátkometrážní

Katka (2009)

Další ztracená existence v koloběhu lží, hlavně sobě samému. Silné a nepříjemné, Helena je frajer.

René (2008)

Postava hlavního hrdiny je přitažlivá a jeho život zdokumentován na krátkém úseku velmi vypovídajícím způsobem. Z koloběhu nespolehlivosti, nesvobody, lží a obhajob vlastních přešlapů se nedostává lehce. I přes svou inteligenci toho není schopen ani René.

Bronson (2008)

Umělecká stylizace mě příliš nezaujala, ale komorní scény s Hardym jsou výborné.

Fear X (2003)

Refn je režisér mnoha tváří a jeho filmografie mě nepřestává překvapovat - je škoda, že se blížím k vyčerpání jeho fondu. Fear X je tichá mysteriózní ždímáčka, ve které je pro mě veškerá mystifikace a dezorientace vyprávění pouze odrazem zmatené a bezmocné duše člověka, který za nejasných okolností přišel o milovanou osobu. Brilantní Turturro v brilantním filmu. Selby ve scénáři je milým překvapením.

Interstellar (2014)

Monstrózní sci-fi, která tu dlouho nebyla. Neřešil bych otázky fyziky (musím však říct, že spousta věcí je skvěle domyšlena) a nechal se jednoduše unést jedním obrovským příběhem. Film není dokonalý, ale něco podobného zkrátka nevídáme.

(Ne)zadaní (2013)

Je to neuvěřitelné, ale čím dál více se mi líbí herectví Zaca Efrona - myslím si, že by mu měli dát producenti šanci v náročné vážné roli. Nezadaní jsou samozřejmě pro cílovku užívajících si mladých lidí, ale je to zábavné a chvílemi originálně trapné.

S láskou, Rosie (2014)

Rosie se v životě moc nedaří, její plány nevychází a musí se srovnat s novými výzvami. Nová romantická komedie, která mě navzdory nepřítomnosti jakýchkoliv hereckých hvězd slušně okouzlila.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Kdo by to byl řekl, že nás s padesátkou za zády bude Cruise bavit v akčních nátěrech. Povedená akce, výborní záporáci, mix Bourna a Bonda se vyvedl. Plus za obsazení režisérské legendy Herzoga.

Mafiánovi (2013)

Bessonovi se nedá nic vyčítat, má svůj styl a točí ho dobře. Podle mě se mu poslední dobou daří, Mafiánovi nejsou výjimkou. Po nekonečné době na mě i přes komediální nadhled opět dýchla atmosféra klasických mafiánských filmů, což oceňuji - snímky z prostředí mafie pro mě byly jednu dobu hlavním filmovým zájmem.

2 zbraně (2013)

Štiplavá a sympatická mexikánská tortila, která jede od začátku do konce. Díky tomu, že sází na kvalitu a zároveň se nebere moc vážně, si ji užije každý, kdo má alespoň trochu rád akci. Vyloupení banky v maskách výborné, nejzábavnější od dob Nelítostného souboje a Bodu zlomu.