• Krátkometrážní

Devátá brána (1999)

Film se zvláštní atmosférou, který není závratně natočen, ale který mě bavil od začátku do konce.

Mise (1986)

Snímek, o kterém jsem donedávna neměl ani ponětí. Ochuzoval jsem sám sebe, protože hlubší poselství tolik filmů nenabízí. Poselství o naději a víře, které má v sobě každý člověk, i když o tom možná ani neví. Poselství o pravdě, kterou má každý trochu jinou a spousta lidí se nebála pro ni zemřít. De Niro excelentní, nádherné scenérie, Ironsův kněz bez chyby.

Uvnitř tančím (2004)

Tvůrci se nás opět pokouší citově vydírat, když nás po hlavě hází do ústavu pro vozíčkáře. Právě tady však na vozíku rozjíždí McAvoy svůj koncert, který se utne až při tragickém konci. Na tento film jsem se těšil a nezklamal mě.

The Black Hole (2008)

To je tak, když blbci spadne něco do klína.

Když Harry potkal Sally (1989)

Mladá Meg Ryan a její kouzelný úsměv, který funguje dodnes. Příjemné dialogy a šeredný Billy Crystal, který vás chvíli bude štvát, abyste ho ve druhé půlce litovali.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Ano, Nový měsíc je líbivý metrosexuál, který se chce všem zalíbit i přesto, že jeho alter ego bylo objektivně lepší. Ale nic to nemění na dobrých hereckých výkonech, hudbě a efektech, které s vámi zkrátka hýbou. Několik scén by se určitě dalo vypustit, ale znám opravdu mnohem a mnohem horší filmy.

Sedm samurajů (1954)

Sedm statečných je bezesporu výborný western, Sedm samurajů je však monstrózní dílo, které mohl Sturges pouze okopírovat. Jednotliví samurajové jsou neuvěřitelné persony a dvorní herec Mifune dostal zázračnou roli. Co se týče stopáže, 207 minut je docela zážitek.

Paranormal Activity (2007)

Konečně se něco opět přiblížilo Blair Witch. Neběhají tu žádná monstra ani zombíci (Monstrum, Rec) a svou realističností film vážně dokáže vyděsit. Má trošku pomalejší rozjezd a pár hluchých míst, ale za 15000 dolarů, za které se natočil, dostáváte muziky až moc.

Most do země Terabithia (2007)

Hodně milé překvapení, sedal jsem k filmu jako k oddechovému dětskému příbehu a dostal jsem dospělou oslavu dětské fantazie. K tomu všemu nostalgické shledání se starým dobrým terminátorem T-1000.