• Krátkometrážní

Nebezpečné hry 2 (2004)

Nebezpečné hry, tak bych označil režisérské pokusy Jacka Pereze.

Avatar (2009)

Upřímně trošku zklamání. Za průlomový počin považuji natočit Terminátora v roce 1984, vedle něho stojí Avatar pouze jako myšlenkově chudý, i když digitální příbuzný. Vizuálně strhující - ano, dobré herecké výkony - ano, ale to jsou atributy, které trhák v roce 2009 prostě musí mít. Cameron jistě dokáže vykouzlit perfektní akci, která člověka strhává, ukázat mašinky budoucnosti a dobře umí nastínit svou vizi, ale kromě digitálních orgií na tomto snímku těžko něco najdete. Že lidé všude rozsévají zkázu? Že se rádi montují do cizích kultur, aniž by o nich něco věděli? Že drancujeme planetu a díky mamonu nám není nic svaté? Ano, v tom má Cameron pravdu, ale to už všichni dávno víme a už nám to ukázal ve svých filmech i sám Cameron a mnohdy mnohem úderněji. Slovo avatár pochází ze sanskrtu a označuje nejčastěji inkarnaci Višnua do fyzického těla, škoda že James nevykouzlil něco podobně božského. Dabing téměř tragický, ale aspoň se můžete plně opájet digitálním dobrodružstvím, které však u mě nefiguruje ani mezi prvními pěti příčkami Cameronovy tvorby, bohužel. Terminátor bude věčný, na Avatar se za pár let zapomene, poněvadž filmů tohoto druhu bude čím dál víc.

Jen trošku štěstí (2006)

Několik momentů stojí za to, jinak se celý snímek veze na standardní vlně průměrných romantických komedií.

88 minut (2007)

I když přitažené za vlasy a uvařené z ochucené vody, napnutí a zvědaví na rozuzlení asi budete. Pacino samozřejmě nezklamal, ale měly by se mu nabízet lepší role. Malé plus pro Williama Forsythea, kterého jsem si nikde nevšiml od role ujetého Richieho v Nemilosrdné spravedlnosti (s výjimkou nekompromisního poldy ve Vyvržencích pekla).

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

V době, kdy všetečná spisovatelka začala se svým vyšetřováním, mě to bavilo. Je však jasné, že 264 dílů by vás nebavilo ani kvalitní porno.

Strážci - Watchmen (2009)

Strážce jsem si vychutnal na plátně se slušným zvukem, potom efekty na člověka fungují geniálně. Určitě kvalitní práce, občas hlubší myšlenka, již zmíněné efekty, parádní soundtrack, dobří herci. Škoda, že nebyl déle na scéně komediant.. A příště více akce prosím! Pátá hvězda za dojem z plátna.

Jiná perspektiva (2007)

Uncle Eddie, noční můra Willema Dafoea, se po pěti letech vrací na scénu. Vrah, jehož technika usmrcování a zanechávání stop je vybroušená do posledního detailu. Film možná postrádá logiku, ale rozhodně nepatří Anamorph mezi filmy s hodnocením kolem 50%.

Devátá brána (1999)

Film se zvláštní atmosférou, který není závratně natočen, ale který mě bavil od začátku do konce.

Mise (1986)

Snímek, o kterém jsem donedávna neměl ani ponětí. Ochuzoval jsem sám sebe, protože hlubší poselství tolik filmů nenabízí. Poselství o naději a víře, které má v sobě každý člověk, i když o tom možná ani neví. Poselství o pravdě, kterou má každý trochu jinou a spousta lidí se nebála pro ni zemřít. De Niro excelentní, nádherné scenérie, Ironsův kněz bez chyby.

Uvnitř tančím (2004)

Tvůrci se nás opět pokouší citově vydírat, když nás po hlavě hází do ústavu pro vozíčkáře. Právě tady však na vozíku rozjíždí McAvoy svůj koncert, který se utne až při tragickém konci. Na tento film jsem se těšil a nezklamal mě.